Понедельник, 20.05.2024, 10:16
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 04

Ловля окуня по першому льоду, Ловля окуня по первому льду

Цей період лову відрізняється високою результативністю. Його з нетерпінням чекають рибалки. Ось нарешті на водоймах з'явився лід, але поспішати з виходом на нього не слід. Треба трохи почекати, поки лід не досяг немає товщини 5-6 см. Ризикувати не слід, тим більше що протягом 5-7 днів після льодоставу риба клює погано: йде процес адаптації її до нових умов життя.
У цей час, переміщаючись по ще молодому льоду, слід дотримуватися обережності навіть тоді, коли лід цілком витримує вагу людини. Брати з собою на рибну ловлю треба не льодоруб, а пешню, так як нею завжди можна визначити небезпечне місце. Зробити ж лунку в цей час пешней не становить великої праці.
Ловля починається спочатку на озерах, старицях, затонах які раніше встають, а потім переміщається на великі водойми. Хороший клювання спостерігається два-три тижні, ... Читать дальше »

Категория: Окунь | Просмотров: 945 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Ловля окуня взимку, Ловля окуня зимой

Швидко проходить пора першоліддя. До кінця грудня, якщо не було тривалих відлиг, встановлюється міцний лід і на великих водоймах.
На початку і в середині грудня окунь ще досить активний і продовжує радувати рибалок своєї вірної поклевкой. Але клює він уже переважно вранці і ввечері в тиху погоду з невеликими морозами. Днем клювання навіжений, особливо до кінця місяця, а часом зовсім відсутня.
Шукати окуня треба вже в більш глибоких, ніж в першоледдя, місцях. Він, поступово залишаючи дрібні місця, скупчується в закоряженних ямах і глибоких ділянках водойм. Постійних переміщень по водоймі вже майже не робить. Досить вдалою буває лов в гирлах річок, що впадають у водосховища. Часом у таких місцях він накопичується у великій кількості.
Для лову окуня в грудні застосовуються всі ті ж снасті, що і при лові в перволедье, але найбільш уловистою ... Читать дальше »

Категория: Окунь | Просмотров: 724 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Ловля окуня по останньому льоду, Ловля окуня по последнему льду

З приходом березня, першого календарного місяця весни, підвищується настрій рибалок - зовсім близько час хорошого кльову. Сонце з кожним днем піднімається все вище, дні стають довшими і тепліше, але під льодом ще справжня зима. І тільки тоді, коли зажурчат струмки і тала вода почне проникати під лід, запахне весною і в риб'ячому царстві. З цього моменту починаються кращі часи для підлідного лову. Окунь покидає місця зимових стоянок, виходить на неглибокі місця ближче до берегів. Приблизно з середини березня його вже можна шукати в тих місцях, де він ловився в перволедье.
На початку весни значна товщина льоду, наявність на ньому великої кількості снігу, осложняющего переходи, вимагають від рибалки великого фізичного навантаження. Не кожному під силу «ганятися» за Окунєва зграями, які починають активно перемі ... Читать дальше »

Категория: Окунь | Просмотров: 705 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Ловля коропа, Ловля карпа

Ловля коропа для рибалок представляє великий спортивний інтерес, так як короп по силі і опіру не набагато поступається своєму дикому сородичу - сазанові. Але ось ловити коропа доводиться далеко не в кожному ставку Є ставки, де його спеціально розводять, але є й такі, де ловля цієї риби дозволяється на аматорські рибальські снасті. Крім того, короп завжди буває в сусідніх з ставковими господарствами водоймах, так як ікра і мальки його постійно виносяться з водою з рибоводних ставків. У них вже не підгодовують і він сам здобуває собі їжу, ведучи досить активний спосіб життя. В силу цієї обставини короп в таких водоймах відрізняється великою обережністю, значною силою, завидною витривалістю і кращими смаковими якостями м'яса.
Харчується короп часто, вживаючи в їжу у великій кількості все, що йому попадеться. Їжею йому служать тонні рачки, водорості, молоді пагони ... Читать дальше »

Категория: Карп | Просмотров: 587 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Снасті для лову коропа, Снасти для ловли карпа

Карпа зазвичай ловлять донними і поплавцевими вудками, але багато рибалок воліють все-таки для його лову використовувати донки-закидушки або переобладнаний під донні вудки спінінги, вважаючи, що поплавочная вудка навряд чи витримає виведення цієї великої і вельми сильної риби. Однак на своїй практиці лову коропа я переконався, що цю рибу не тільки успішно, але і більш ефективно можна ловити поплавковою вудкою, відповідним чином її обладнавши, так як при цьому з'являється можливість залучати коропа безпосередньо до насадки за допомогою періодично підкидається до поплавцям вудок прикормки. Снасті для лову коропа, Снасти для ловли карпа

Вудилище. Для лову коропа найбільш придатні з урахуванням транспортування складні триколійні бамбу ... Читать дальше »
Категория: Карп | Просмотров: 842 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Насадка для коропа, Насадка для карпа

Зважаючи на те що короп практично всеїдний, насадки для його лову застосовуються різні, і все-таки перевагу він віддає насадкам рослинного походження. Це зерна злакових культур, кукурудза, боби, картоплю, хліб, макухи і каші.
Таку загальновідому і універсальну насадку, як хробак, при ловлі коропа використовують порівняно рідко. По-перше, влітку він не дуже охоче бере на нього, по-друге, практично у всіх водоймах, де є короп, є й інша дрібна риба, яка дуже швидко розправляється з хробаком. 
Насадка для коропа, Насадка для карпа

Дуже хорошою і ласою насадкою для лову коропа є відповідним чином приготовлена перлова крупа. На зерна цієї крупи короп добре клює протягом усього періоду його лову. Перловку майже не збиває дрібни ... Читать дальше »

Категория: Карп | Просмотров: 588 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Вибір місця лову коропа, Выбор места ловли карпа

Про те, що успіх вудіння в чималому ступені залежить від обраного місця, знають навіть малодосвідчені рибалки. У знайомому водоймищі, як правило, вибір місць лову особливих труднощів у багатьох рибалок не викликає. Але у великих і незнайомих ставках вдало вибрати місце для лову коропа - завдання не зовсім проста.
Великі екземпляри коропа зазвичай, уподобавши собі місце, роками, якщо їх не турбують промисловими снастями, тримаються його. У глибоких, захаращених ділянках водойми він відпочиває, харчуватися виходить на мілини, але недалеко від місць постійного проживання. Маршрут свого руху на годівлю і на відпочинок змінює дуже рідко, і якщо рибалка знайшов його стежку, то можна сподіватися на успіх лову. 
Вибір місця лову коропа, Выбор места ловли карпа ... Читать дальше »

Категория: Карп | Просмотров: 677 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Окремі поради рибалкам, Отдельные советы рыболовам

При лові з човна ніс її слід встановлювати до вітру, щоб з корми можна було б легко за вітром закидати насадку, крім того, поплавок в цьому випадку практично не йде убік під дією вітру. При лові на середніх глибинах (2,5-3 м) поплавок повинен знаходитися на відстані не менше 6-7 м від човна, а при лові на більш дрібних місцях ця відстань повинна бути значно більша.
За допомогою описаної снасті можна виконувати кидки насадки на досить велику відстань, до 10-12 м. Але для цього потрібно трохи потренуватися в закиданні.
Вудилище необхідно взяти в праву руку нижче котушки, лівою рукою витягнути з котушки необхідну кількість волосіні між першим і другим пропускними кільцями. Потім, зробивши довжину волосіні достатньою для зручного накидання, запас волосіні відтягнути лівою рукою в бік і зробити різкий, але короткий помах вудилищем в с ... Читать дальше »

Категория: Карп | Просмотров: 584 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

за лінями, За линями

У моїй риболовної практиці тривалий час обставини складалися таким чином, що ловити линів мені довго не вдавалося. Крупний лин для мене довго залишався досить загадковою рибою. А розповіді бувалих рибалок про те, що великі екземпляри цієї риби при виведенні надають запеклий опір, часом навіть перевершуючи в цьому відношенні коропа, і що нерідко зустрічаються лини вагою 2-3 кг, тільки підігрівали мої пристрасті і інтерес до нього.
І ось нарешті ця зустріч відбулася.
Якось наприкінці липня Василь Іванович, мій давній приятель і досвідчений рибалка, запросив мене подивитися на його улов, тільки привезений з риболовлі. Я із задоволенням погодився, знаючи, що улови він показував в тих випадках, коли йому дуже щастило.
- Бачу, що риболовля була вдалою, - вельми обережно зауважив я.
- Щасти ?! Не те слово! У моєму улові риба, про лов якій ти давно мрієш. ... Читать дальше »

Категория: Налим | Просмотров: 595 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Способи та особливості лову ляща по відкритій воді, Способы и особенности ловли по открытой воде

Ловля донною вудкою - найбільш поширений спосіб лову ляща. З усіх різновидів донних вудок найбільш в ходу переобладнаний спінінг. Він дозволяє досить легко закидати насадку на значній відстань, полегшує виведення великої риби, і його зручно застосовувати при лові з берега і човни. Рибалки при лові на цю снасть застосовують різні сигнальні пристрої для визначення клювання.
Заслуговує на увагу кивок для вудилища спінінга, запропонований рибалкою А. Брагиним (Краснодарський край).

Він складається з м'якої гумової трубки довжиною 20- 22 см із зовнішнім діаметром 7,5 мм і внутрішнім 4,5- 5 мм. В той кінчик гумової трубки, який кріпиться за допомогою ізоляційної стрічки на вудилище, треба вставити щільну пружину довжиною 45-50 мм, частина ... Читать дальше »

Категория: Лещ | Просмотров: 482 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Підлідна ловля ляща, Подледная ловля леща

Ловля ляща, як вже зазначалося вище, триває і взимку. Спіймати його в цей час і важче, і складніше, ніж влітку. Але від цього видобуток стає ще більш бажаним. І шанувальників підлідної ловлі ляща не менше, аніж любителів лову окуня.
На зиму лящ збирається в глибоких ямах з невеликою іловатий дна. Тут він великими зграями варто нерідко до весни, здійснюючи в сприятливу погоду невеликі зрушення в пошуках корму. Основним кормом протягом всієї зими для нього є мотиль, якого він відшукує на дні. Поява ляща взимку в місцях з глинистим дном, як пишуть деякі автори, дуже сумнівно. Добрими місцях і для лову його протягом усього зимового періоду є глибокі ями нижче гирла річок і річок, що впадають у водойму. Корми тут значно більше, ніж в інших місцях, і вода багатше киснем. 
П ... Читать дальше »

Категория: Лещ | Просмотров: 485 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Про лов густери, О ловле густеры

Часто при лові ляща попадається риба, за зовнішнім виглядом дуже схожа на подлещика, з яким малодосвідчені риболови її нерідко плутають. Від нього вона відрізняється трохи більшою лускою і червоними грудними і черевними плавниками.
Великих розмірів густера не досягає. Звичайна вага цієї риби - 100-200 г. У волзьких водосховищах, де вона добре прижилася, нерідко вага доходить до 300-400 г, а іноді до 1 кг.
Густера - звичайна і досить численна риба багатьох річок. Нерідко зустрічається в заливних озерах і проточних ставках. Тримається, як правило, у дна, перевагу віддає досить глибоким ділянкам водойми з невеликим або помірним перебігом, але влітку її нерідко можна зустріти в неглибоких затонах, заводях і старицах з піщано-глинистим або мулистим дном. Невелика і середня густера часто тримаються досить значними зграями, особливо в холодну пору року.
Харчується густера здебільшого донними організмами: личинками комах, ... Читать дальше »

Категория: Лещ | Просмотров: 655 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Способи та особливості лову плотви по відкритій воді, Способы и особенности ловли плотвы по открытой воде

Ловля цієї риби починається в невеликих річках, які раніше інших водойм розкриваються і вода в них досить швидко світлішає. У водосховищах ловля спочатку здійснюється в неглибоких затонах і заводях по мірі їх звільнення від льоду. Вибирати місця для лову в цей час слід на трав'янистих мілинах і на пригріві. Привлекаемая теплом і кормом плотва нерідко виходить на такі місця досить значними зграями.
Після розтину і розливу більш-менш великих річок плотва спрямовується в розливи, на залиті водою луки і низини. Але ловля її в таких місцях до нересту буває далеко не завжди успішною, так як вона в них знаходить достатню кількість корму. Після ікрометання, коли вода дещо спаде і посвітлішає, починається пора самого активного клювання, який триває з деякими перервами аж до настання спе ... Читать дальше »

Категория: Плотва | Просмотров: 688 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Підлідна ловля плотви, Подледная ловля плотвы

Починається цей лов з утворенням на водоймах досить міцного, здатного витримати вагу людини льоду. Як зазначалося вище, плотва взимку не втрачає своєї активності, але в порівнянні з літнім періодом активність її помітно знижується. Годується ця риба взимку, як правило, періодично.
У перволедье плотву слід шукати на неглибоких (1,5- 2 м) місцях біля підводної рослинності і недалеко від її зимувальних ям. Найкращими місцями підлідної ловлі на протязі всього зимового сезону є гирла річок і річок.
Зимує плотва в глибоких ямах з корчами, палями, близько берегових обривів, але на годівлю в відлиги виходить на більш дрібні місця. І тільки навесні, остаточно покинувши місця зимової стоянки, вона постійно перебуває на мілководдях. 
Підлідна ловля плотви, Подледн ... Читать дальше »

Категория: Плотва | Просмотров: 705 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Способи та особливості лову язя, Способы и особенности ловли язя

Ловля язя дуже цікава, і далеко не кожному він дістається в трофеї, навіть у місцях, де досить численний. Великі екземпляри цієї риби, що володіють великою обережністю, ловлять лише найбільш вправні рибалки. У період після нерестового жора, коли голодна риба втрачає певною мірою обережності, зловити язя не складає особливих труднощів, але в інший час ловля його вимагає певного завзятості, терпіння і майстерності.
Для лову язя застосовуються вудки: донна, поплавочная, нахлистова. На донку язь ловиться весь період відкритої води, але влітку, коли риба тримається більше у верхніх шарах води, ловля цією снастю малоефективна. Нахлистовою вудкою користуються дуже рідко. А ось поплавковою ловлять в'язя багато.
Вудлище для лову язя повинна бути міцною, досить жорстким і в міру гнучким, довжиною 4-5 м. Дуже бажано обладн ... Читать дальше »

Категория: Язь | Просмотров: 608 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Літня ловля голавля, Летняя ловля голавля

До початку літа з'являється значна кількість різних комах, помітно очищається від каламуті вода в річках. Все це сприяє тому, що головлі все частіше починають з'являтися у верхніх шарах води і полювати за що впали комахами. Але справжня літня ловля голавля починається не з приходом календарного літа, а дещо пізніше. Це пов'язано з появою коників - прекрасної літньої наживки для лову цієї риби. Досягають нормальних розмірів вони тільки в другій декаді червня. Головна перевага такої наживки в тому, що коник, будучи ласою поживою для головля, добре тримається на гачку, і це дозволяє виконувати важливі для лову цієї риби далекі кидки. Літня ловля голавля, Летняя ловля голавля
Триває літня ловля голавля практично всі ... Читать дальше »

Категория: Голавль | Просмотров: 853 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Підлідна ловля голавля, Подледная ловля голавля

Зловити голавля взимку вдається далеко не кожному рибалці навіть у місцях, де він досить численний. Можливо, з цієї причини певна частина рибалок вважає, що ця риба взимку взагалі не ловиться. Однак зі свого досвіду і досвіду інших рибалок можу сказати, що ця думка помилкова.
Я вже досить тривалий час займаюся підлідної ловом цієї риби, і на підставі накопиченого досвіду можу сказати, що інформація про спосіб життя головня взимку в популярній літературі з любительського рибальства не зовсім відповідає дійсності. Про головень пишуть, що він, будучи досить теплолюбний рибою, зиму проводить в сплячці і, в основному ловиться по першому і останньому льоду. Може бути, у невеликих річках ця риба дійсно в зимову пору малорухливі, але у великих, з непоганим кисневим режимом, головень веде досить активний спосіб життя протягом всієї зими, анітрохи ... Читать дальше »

Категория: Голавль | Просмотров: 628 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Способи та особливості лову жереха, Способы и особенности ловли жереха

Вудіння жереха вимагає від рибалки не тільки ґрунтовних знань його способу життя і звичок, а й великої майстерності, спостережливості і вправності. Висока спортивність і трудність лову - найбільш відмінні риси вудіння цієї риби.
Труднощі лову в значній мірі обумовлюється винятковою обережністю риби. Перебуваючи практично постійно у верхніх шарах води, жерех пильно стежить за тим, що діється на воді і на березі. Помітивши присутність людини, він весь час стежить за ним і йде від нього можливо далі. Звуження в даний час людиною життєвого простору цієї риби зробило жереха ще більш обережним. Тепер успішна лов його вимагає гранично тонкою снасті, дуже далекого і надточного закидання навіть при дотриманні певної маскування.
Основними снастями для лову жереха є спінінг і нахлистова вудка, якими рибалка повинен володіти досконало. Без цього просто неможливо ... Читать дальше »

Категория: Жерех | Просмотров: 742 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Способи та особливості лову щуки по відкритій воді, Способы и особенности ловли щуки по открытой воде

Ще до відкриття водойм щука покидає глибокі місця і виходить до усть річок, струмків і на трав'янисті прибережні мілководдя. Такі місця в першу чергу очищаються від льоду і в них створюються сприятливі умови для харчування більшості риб. Для щуки в цей час такі місця - роздолля. Вона протягом усього світлового дня активно полює за дрібною рибкою. Вудіння її в цей час буває дуже успішним. При лові віддає перевагу вузьким блешням і дрібним живцям. Шлунок її в цю пору стислий набухающей ікрою або молочком, стає тісним для великої здобичі. Період преднерестового жора нетривалий - триває нерідко всього кілька днів. Наситившись, щука йде далі по річках, струмках і мілководдю, починаючи нерест. Способи та особливості ... Читать дальше »

Категория: Щука | Просмотров: 551 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Підлідна ловля щуки, Подледная ловля щуки

З утворенням льодоставу на водоймах любителі лову щуки починають не менш цікаву, ніж по відкритій воді, ловлю.

Найбільш успішною підлідна ловля щуки буває з пер- воледья до середини грудня і в кінці льодоставу. В середині зими ловиться вона неважливо. Поліпшення клювання спостерігається в періоди тривалого потепління зі снігопадами.

Шукати щуку взимку треба на глибоких місцях з ямами, корчами і різкими перепадами глибини. Хорошими місцями для її лову протягом усієї зими вважаються ділянки водойм нижче гирла річок і струмків. Нерідко ловиться вона і на неглибоких місцях з водною рослинністю, куди деколи виходить на жирування. Мені, наприклад, не раз траплялося ловити цю хижачку на глибині близько 1 м біля очеретяних і очеретяних заростей. В ... Читать дальше »

Категория: Щука | Просмотров: 553 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Способи та особливості лову судака, Способы и особенности ловли судака

Незабаром після розтину водойми і деякого просвітління води починається цікава і далеко не безуспішна преднерестовая ловля цієї риби.


Шукати судака в цей час треба не на найглибших місцях. Навесні вся риба виходить на мілині і ближче до берегів. Вода тут швидше прогрівається і з'являється більше різного корму. Дрібна риба, привлекаемая теплом і кормом, в значних кількостях виходить на такі місця, а за нею невідступно йдуть хижаки. Глибини 2-4 м навіть з досить сильною течією, розташовані недалеко від мілин, є найбільш відвідуваними в цей час судаком місцями. Істотно підвищуються шанси на ловлю в таких місцях, де дно з різко вираженими нерівностями і уступами, що дозволяють хижакам за ними укриватися.
Широко практикується в цей час ловля судака на ... Читать дальше »

Категория: Судак | Просмотров: 697 | Добавил: ViKing | Дата: 04.01.2015 | Комментарии (0)

Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$