Пятница, 10.05.2024, 10:50
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 4 » Підлідна ловля плотви, Подледная ловля плотвы
18:17
Підлідна ловля плотви, Подледная ловля плотвы

Підлідна ловля плотви, Подледная ловля плотвы

Починається цей лов з утворенням на водоймах досить міцного, здатного витримати вагу людини льоду. Як зазначалося вище, плотва взимку не втрачає своєї активності, але в порівнянні з літнім періодом активність її помітно знижується. Годується ця риба взимку, як правило, періодично.
У перволедье плотву слід шукати на неглибоких (1,5- 2 м) місцях біля підводної рослинності і недалеко від її зимувальних ям. Найкращими місцями підлідної ловлі на протязі всього зимового сезону є гирла річок і річок.
Зимує плотва в глибоких ямах з корчами, палями, близько берегових обривів, але на годівлю в відлиги виходить на більш дрібні місця. І тільки навесні, остаточно покинувши місця зимової стоянки, вона постійно перебуває на мілководдях. 
Підлідна ловля плотви, Подледная ловля плотвы
Ловиться плотва всю зиму, але краще в перволедье і навесні, за вже останньому льоду. У перволедье клювання практично відбувається весь світловий день, але кращим буває рано вранці і ввечері. Серед же зими клювання примхливий, багато в чому залежить від стану погоди. У сильні морози клювання зовсім припиняється, відновлюється він тільки в відлиги і продовжується в стійку м'яку погоду з невеликими морозами. Помічено, що клювання поліпшується в снігопад і невелику хуртовина. Негативно позначаються на клюванні різка і часта зміна температури повітря, сильні вітри північного і східного напрямів і рясні Снігопади.
Ловлять плотву взимку на поплавкову вудку і вудку, обладнану кивком і блешнею. Волосінь застосовується діаметром 0,10-0,12 мм, гачок № 3,5-№ 4. На водоймах з плином грузило повинно знаходитися на дні. Тому повідець з гачком довжиною 10-12 см укріплюють на 5-8 см вище грузила: у воді поводок з насадкою відноситься від волосіні і протягом його злегка ворушить, що, загалом-то, привертає рибу. У цьому випадку навіть невеликі дотику риби до насадки відображаються на поплавці. У стоячій воді, як правило, удят в схил. Поплавець і грузило роблять такими, щоб вони тільки утримували гачок з насадкою близько дна. Налагоджують вудку так, щоб не залишилися не поміченими навіть найслабші клювання. Вудки бажано ставити на підставки.
Рибалки вудку з блешнею застосовують дуже легку, коротку, з еластичним хлистиком і тонкою, діаметром 0,10 мм, волосінню. Кивок повинен бути дуже чутливим. Під вагою блешні і насадки він повинен відхилятися від осі удильника розташованого горизонтально, не менш ніж на 25-30. При такій налагодженні вудки вдається помітити навіть дуже обережну покльовку. З мормишок переважніше світлі, каплевидної форми.
З насадок для лову плотви крім звичайних зимових: мотиль, реп'яхи опариш, ручейник - застосовуються і такі, як тісто, білий хліб, змішаний з плавленим сиром. Однак кращою насадкою є мотиль.
Покльовка взимку у плотви слабка і нерішуча, пояснюється це зниженою активністю риби. При ловлі поплавковою вудкою вона найчастіше виражається або в ледве відчутному пригибании кивка, або в його розпрямленні. З подсечкой зволікати не можна. Її потрібно робити при щонайменшій зміні в положенні поплавця або кивка. Виконувати підсічку слід коротким і не дуже сильним рухом руки вгору.
У перволедье і по останньому льоду спіймана плотва при виведенні надає достатньо впертий опір, в середині ж зими опір спійманої риби стає настільки слабким, що вона майже без рухів витягується на лід.
При лові плотви взимку, як і влітку, дуже бажано застосовувати підгодовування. Кількість її взимку має бути дуже незначним. Краща підгодовування - дрібний мотиль.
Взимку плотву, на відміну від літнього періоду, коли вона в пошуках корму переміщається по всій водоймі, треба шукати. Слід враховувати і обережність риби: налякана шумом льодобуру, до лунки підходить тільки через деякий час. Рибалці треба в передбачуваних місцях її знаходження зробити кілька лунок на певному віддаленні один від одного, насипати в них трохи прикормки і затемнити снігом або крихтою льоду. Все це робиться для того, щоб потім, через 25-30 хв, не лякаючи, шукати рибу за готовими лунках. Для опускання насадки в лунці паличкою робиться отвір. Ходити близько лунок слід обережно. Виявивши наявність плотви, сидіти треба тихо, що не стукати по льоду і не пересувати по ньому ящик, не розмовляти з сусідами по лову і періодично, щоб риба постійно трималася у цього місця, підкидати в лунку невеликими порціями підгодовування.
Є ще один спосіб, який не тільки полегшує пошуки стаек плотви, але і допомагає визначити в даний час її клювання. Для цього необхідно мати 3-4 вудки і невеликий запас насадки - тесту. Суть способу полягає у виставленні в передбачуваних місцях знаходження плотви вудок з насадкою тесту. Лунки так само, як і в описаному випадку, необхідно підгодувати. В якості насадки тісто вибрано з тієї причини, що окунь і йорж, найбільш активні в зимовий час і часто зустрічаються в місцях знаходження плотви, цю насадку не чіпають, а плотва їй обов'язково зацікавиться, і катишек тесту через деякий час буде зірваний з гачка. Правда, небайдужість до цієї насадці взимку проявляють ще язь, головень і краснопірка, але на місцях знаходження плотви поява їх буває дуже рідкісним.
Розставивши вудки, рибалка на 30-40 хв може віддалитися від них і зайнятися ловом іншої риби, наприклад, окуня. Якщо при перевірці вудок буде виявлено відсутність насадки, то є всі підстави припускати наявність в цьому місці плотви та її клювання. Якщо ж виявите насадку цілою, то є сенс ще раз перевірити наявність риби та її клювання в інших передбачуваних місцях її знаходження. Цей спосіб мною багаторазово перевірений на практиці і непогано зарекомендував себе.
Той, хто взимку постійно займається ловом плотви, знає, що, незважаючи на примхливий характер даної риби, в цей час її все-таки можна успішно ловити протягом всієї зими.
Успіху лову неабиякою мірою сприяють спостережливість і вміння рибалки на практиці використовувати знання способу життя цієї риби.
Відомо, що основу харчування плотви складають водна рослинність і мотиль, але в глухий період риба особливим апетитом не відрізняється, і харчується переважно мотилем, якого відшукує в мулистих місцях на глибині 1,5-3 м. Найбільш багаті цими личинками заплави і затони, де практично відсутня течія. Таким місцях і слід в цей час віддавати перевагу. Нерідко в глухозимье трапляється, що плотва (найбільш властиве це великим екземплярів риби) постійно перебуває у дна, відшукуючи мотиля, і спокусити її насадкою, що знаходиться вище дна, - майже безнадійна справа.
Вудка для лову плотви повинна бути налагоджена так, щоб при знаходженні насадки на дні була помітна обережна клювання риби. Практика показала, що клювання частіше відбуваються при використанні невеликих мормишок «крапелька», «вівсянка», «лялечка», краще жовтого кольору з блискучою поверхнею. Ймовірно, невелика блискуча точка на дні водойми привертає увагу риби. Краща насадка - мотиль, причому він повинен бути свіжим. Але часом в тривалі відлиги плотва непогано бере на шматочки плавленого сиру, на тісто - трохи гірше. 
Підлідна ловля плотви, Подледная ловля плотвы
Деякі рибалки для сигналізації клювання ставлять на волосінь маленький поплавочек, який спливає при взятті рибою приманки з насадкою з дна. Однак така сигналізація вимагає в обов'язковому порядку чистою лунки (очищеної від крихти льоду і снігу), що, в свою чергу, відлякує великі екземпляри риби. При закритій лунці потрібен чутливий кивок у якого зігнуте і розпрямлення положення повинні бути добре помітні. Помічено, 4to кількість клювань зростає, якщо блешня з насадкою вільно лежить на дні в декількох сантиметрах від волосіні. З цією метою на волосіні в 3 см від приманки закріплюється маленька дробинка. Під час знаходження приманки і дробинки на дні при встановленій на опору або утримувач вудці повинна бути повністю обрана слабина волосіні, щоб кивок знаходився в злегка зігнутому положенні. При такому регулюванні снасті кивок при клюванні в більшості випадків розпрямляється, проте підсічку слід робити при всіх змінах в його становищі.

Плотва взимку переміщається по водоймі невеликими зграйками і довго в одного місця не затримується. З цієї причини клювання навіть при гарному клюванні відбуваються періодично. Прикормка місця хлібом, кашами, макухою практично не впливає на клювання. Але якщо є запас мотиля, то при виникненні клювань кинута в лунку невелика щіпка його затримує рибу у лунки і збільшує кількість клювань.
Зовсім інші особливості лову в глухий період існують при ловлі плотви в невеликих річках, що впадають у водосховища. Багато з цих річок з хорошим кисневим режимом. В середині зими при відчутті дефіциту кисню плотва з розташованих поблизу затонів йде в такі річки і нерідко накопичується в них у значній кількості. Спосіб життя плотви в згаданих річках дещо інший, ніж у цей час у водосховищах. Головне - риба більш активна. Тримається вона тут не тільки у дна, а й нерідко в більш верхніх шарах води. Віддає перевагу глибини в 1,5-3 м з водною рослинністю і ближче до берегів. Ловиться не тільки у дна, а й впівводи, бере і на мормишку, що знаходиться в русі.
І ось тут мені хочеться звернути увагу читачів на ловлю плотви вудкою з блешнею, але без насадки. Дуже рідко, я б навіть сказав, надзвичайно рідко, можна зустріти рибалки, що ловить плотву згаданим способом. До речі, багато хто просто не вірять, що так можна зловити цю рибу. Однак практика досвідчених рибалок говорить про те, що ловля плотви таким способом не тільки можлива, а й нерідко перевершує улови рибалок, які користуються природною насадкою.
Для такого лову необхідні наступні умови: добре налагоджена снасть, відповідна «гра» приманки і вміння своєчасно робити підсічку.
Вудка повинна мати зручну рукоятку, в міру пружний і короткий (не більше 16-18 см) хлистик і вельми чутливий кивок, суворо узгоджений з вагою блешні і товщиною волосіні. Високо цінується рибалками кивок з кабанячої щетинки, але дістати щетинку для кивка нелегко. Однак можна зробити без особливих труднощів кивок, який практично не поступається за гнучкості, залишкової деформації та збереженню своїх властивостей на морозі кивку з кабанячої щетинки. Він робиться з рентгенівської плівки. Невеликий шматочок плівки завжди можна знайти, та й зробити кивок самому не складно.
Необхідні матеріали: рентгенівська плівка, ніпельна гума, волосінь діаметром 0,25 мм, бавовняні нитки, хлорвінілова ізолента, бензин, клей «Момент» і швидко всихаюча червона фарба.
З рентгенівської плівки виріжте вузьку смужку шириною 2,5 мм і довжиною для нерегульованого кивка 50- 55 мм, для регульованого - не більше 70 мм. На одному з кінців заготовки для регульованого кивка зробіть невелике збільшення по ширині (по 1,5 мм з кожного боку на довжині 5-6 мм).
Від ніпельної гуми відріжте два відрізки довжиною 10 мм і 3 мм.

Просмикніть заготовку плівки через короткий відрізок ніпельної гуми і залиште гумку приблизно на середині довжини заготовки.
Відріжте від волосіні відрізок довжиною 8-10 мм, зігніть його навпіл. Отриману петельку, залишивши приблизно одну третину її довжини для проходу волосіні, закріпіть за допомогою намотування ниток на одному з кінців заготовки з плівки.
Другий кінець заготовки з плівки на довжину 10 мм з одного боку, знежиривши попередньо це місце бензином, покрийте шаром клею.
Відрізок ніпельної гуми (довжина 10 мм), попередньо вдягнувши його на тонку круглу паличку, знежирте бензином і покрийте всю поверхню шаром клею.
Поки підсихають покриті клеєм деталі, з хлорвінілової ізоляційної стрічки виріжте смужку шириною 10 мм і довжиною близько 30 мм.
Приклейте кінець заготовки плівки, покритий клеєм, до відрізка ніпельної гуми і обмотайте приготовленої смужкою ізоляційної стрічки.
Намотування ниток кріплення петельки покрийте швидковисихаючої червоною фарбою.
Через 5-6 годин з ніпельної гуми можна витягнути паличку, і кивок можна вважати готовим.
Деякі особливості виготовлення регульованого кивка: виріжте з паперу (тонкої, але досить щільної) невелику смужку, яка по ширині повинна бути на 3-4 мм більше довжини відрізка ніпельної гуми. Обмотайте нею плівку досить щільно (3-4 шари). Приклейте паперову обмотку, не витягуючи з неї плівку. Потім, покривши поверхню відрізка ніпельної гуми і вироблену намотування паперу, обмотайте це місце декількома шарами ізоляційної стрічки.
З приманок для лову риби розглядаються способом найбільш підходять найменші блешні. Непогано себе зарекомендувала мормишка промислового виготовлення - мала «дробинка» світлого кольору. Я вважаю, що кругла форма приманки створює такі обурення у воді, які найменше насторожують рибу.
Дуже важливо на цівку гачка блешні мати «насадку». Практикою встановлено, що найкраще для цієї мети підходить невеликий камбрік світлого кольору - відрізок ізоляції тонкого радіотехнічного дроту довжиною 3,5-4 мм. Волосінь повинна бути діаметром не товще 0,12 мм.
Головне в розглянутому способі лову - постійне перебування приманки в русі, що здійснює практично постійно велика кількість коливань. І паузи тут - не зупинка рухів приманки, а лише незначне в більшості своїй зменшення коливань як по частоті, так і по амплітуді. Природно, виникає питання: а чи не будуть такі рухи відлякувати обережну плотву? 
Підлідна ловля плотви, Подледная ловля плотвы
Так, в рекомендаціях багатьох авторів публікацій з ловлі цієї риби нерідко зустрічаються твердження про те, що плотва охочіше бере ледь ворушаться приманку. Для розглянутого способу лову згадана рекомендація не підходить. Тут ми маємо справу, відносить більше до реакції подразнення риби. Зі свого багаторічного досвіду можу ще сказати, що риби, володіючи певною обережністю, цікаві і дуже дратівливі. Що знаходиться постійно в русі приманка не тільки їх приваблює, але часом і дуже дратує, змушуючи не так уже й рідко схопити предмет роздратування, і якщо він, звичайно, не викликає особливої настороженості. Безсумнівно, малюсінька мормишка з дуже тонкою і малопомітною волосінню не так насторожує рибу, як більші приманки з товстою волосінню, проте не можна забувати про обережність риби. І якщо дуже обережні клювання не закінчилися затриманням риби, а припинилися, немає сенсу продовжувати «гру» приманки в цій лунці.
Ривки удильника, постійні переміщення блешні по вертикалі в поєднанні зі зменшенням або збільшенням коливальних рухів - основні і, загалом-то, шаблонні прийоми «гри» приманки, які слід урізноманітнити новими.
Клювання плотви при цьому способі лову маловиразним. Рідко вони бувають з потягом, частіше помічаються по невеликому здригуванню кивка або по зупинці на ка- дещо ту мить його коливань. Як ви розумієте, риба вистачає голий метал і, швидко розібравшись у каверзу, його випльовує. Але рибалка, навіть при такій покльовці, повинен встигнути зробити підсічку. Звичайно, дається це не відразу. Часом клювань буває предосить, а риби вдається зловити дуже мало. Найчастіше це спостерігається у новачків, а й досвідчені рибалки реалізують не всі клювання, а всього лише на 70-80%.
Для лову доцільно мати кілька лунок. В однієї лунки, якщо немає клювань, немає сенсу перебувати більше 5-7 хв. Дуже бажано лунки підгодувати. Як підгодовування можна використовувати дрібного мотиля або в дуже невеликій кількості манну крупу або пшоно. Ці підгодовування не дають можливості рибі насититися. Ні в якому разі не слід вживати для цієї мети хліб, каші, макуха: залишки їх потім закисають і риба вже до цього місця не приходить.

Категория: Плотва | Просмотров: 699 | Добавил: ViKing | Теги: Підлідна ловля плотви, Подледная ловля плотвы | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$