Пятница, 10.05.2024, 09:38
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 4 » Способи та особливості лову плотви по відкритій воді, Способы и особенности ловли плотвы по открытой воде
18:22
Способи та особливості лову плотви по відкритій воді, Способы и особенности ловли плотвы по открытой воде

Способи та особливості лову плотви по відкритій воді, Способы и особенности ловли плотвы по открытой воде

Ловля цієї риби починається в невеликих річках, які раніше інших водойм розкриваються і вода в них досить швидко світлішає. У водосховищах ловля спочатку здійснюється в неглибоких затонах і заводях по мірі їх звільнення від льоду. Вибирати місця для лову в цей час слід на трав'янистих мілинах і на пригріві. Привлекаемая теплом і кормом плотва нерідко виходить на такі місця досить значними зграями.
Після розтину і розливу більш-менш великих річок плотва спрямовується в розливи, на залиті водою луки і низини. Але ловля її в таких місцях до нересту буває далеко не завжди успішною, так як вона в них знаходить достатню кількість корму. Після ікрометання, коли вода дещо спаде і посвітлішає, починається пора самого активного клювання, який триває з деякими перервами аж до настання спекотної погоди.
Плотва, як показує практика її лову, все-таки є досить обережною рибою. При лові її слід не тільки дотримуватися тиші, але і намагатися не кидати тінь на воду, не робити різких рухів і застосовувати добре налагоджену вудку з тонкою волосінню і невеликим гачком. 
Способи та особливості лову плотви по відкритій воді, Способы и особенности ловли плотвы по открытой воде
Найбільш широко поширена ловля плотви поплавковою вудкою. Кілька слів про цю снасті. Серед любителів вудіння поплавочная вудка має величезну кількість шанувальників. Багато хто з нас почали захоплюватися риболовлею саме з цієї снасті, і чимало тих, хто залишився вірним їй і донині.
Враховуючи особливості способу життя плотви, вудку для її лову треба підбирати такий, яка дозволяла б легко і досить далеко закидати насадку і помічати саму обережну покльовку. Легке, гнучке і довге вудилище слід оснастити волосінню діаметром не більше 0,15 мм. Кращими для лову будуть тонкі гачки № 4- № 5. Вантажило і поплавок підбирають так, щоб лише невелика частина поплавця виступала З води. У цьому випадку помітна навіть саму осторожнуа клювання. Замість гачка можна з успіхом використовувати мормишку.
Певна частина рибалок вважає, що на мормишку, навіть з насадкою, але знаходиться нерухомо, риба не бере. Думка це, звичайно, помилкове. На підставі своїх спостережень я багато разів переконувався, що переважна більшість риб в літній період при ловлі поплавковою вудкою віддають цій приманці перед гачком перевагу. Виняток становлять короп і лин і, мабуть, з тієї причини, що вони звикли в більшості випадків брати корм з дна. Крім того, я звернув увагу на те, що для лову певної частини риб потрібна своя за формою і кольором мормишка. Карась, наприклад, воліє світлу дробинку або її ж, пофарбовану в червоний колір. Для плотви більш уловистими є невеликі каплевидні блешні чорного і червоного кольорів, а в ранні ранкові години хороші результати дає застосування посрібленою каплевидной блешні. При лові на рослинні насадки клювання поліпшується, якщо до гачка блешні прив'язати невеликі «вусики» з чорних вовняних ниток.
Цілком імовірно, що у риби навіть нерухома блешня з насадкою викликає реакцію, при якій вона не тільки хоче відібрати насадку, проковтнуту невеликим мальком або яким-небудь водним комахою, але й схопити всі разом. Про це говорять випадки, коли така мирна риба, як карась і плітка, взаглот бере нерухому мормишку з невеликою насадкою. І мені видається, що насадка з гачком, нерухомо знаходиться в товщі стоячої води, буде тільки насторожував »рибу, особливо ситу.
Слід додати, що вітер, хвиля, течія, змушуючи мормишку рухатися, підвищують вірогідність клювання.
Ловити плотву поплавковою вудкою можна протягом усього період а її лову по відкритій воді. Навесні і восени вона тримається біля дна, тому насадку слід пускати в 5- 10 см від нього. Покльовка у неї в цей час досить рішуча і певна. Поплавок швидко йде під воду. Це сигнал для підсічки, її треба робити коротко й несильно. Підсічена плотва, особливо велика, в перший момент бурхливо пручається, кидаючись з боку в бік, але швидко слабшає.
Влітку плотва розподіляється по всій товщі води, тому її треба шукати. У цей час нерідко буває, що неправильно визначений узвіз є причиною невдачі, так як плотва, що стоїть на глибині, за насадкою не піднімається вгору і не опускається вниз. Великі ж екземпляри і влітку здебільшого воліють перебувати у дна і в більш глибоких місцях.
Плотва влітку майже завжди сита, і клювання її досить примхливий. Часом доводиться протягом дня кілька разів міняти насадку. Поплавок при поклевках нерідко занурюється і швидко спливає, часто лягає на бік і злегка здригається. При такому клюванні, погодьтеся, важко визначити момент підсічки і вона часто визначається тільки чуттям і досвідом рибалки. Більш сміливо і рішуче насадку вона бере тільки рано вранці.
З насадок, які застосовуються для лову цієї риби, навесні і восени, мабуть, найкращою буде невеликий гнойовий черв'як. Влітку плотва віддає перевагу насадкам рослинного походження, а й добре бере на комах та їх личинок (муха, коник, опариш, ручейник). В середині літа дуже хороший клювання буває на нитчатку (шовковиця).
97
Однією з кращих насадок для лову плотви на протязі всього сезону є опариш - личинка великої зеленої мухи. В даний час знайдений простий і надійний спосіб виведення майже стерильних опаришів на відходах свіжої риби або м'яса.
Для виведення опаришів береться невелика банка, краще металева. У неї насипається шар піску до 5 см і укладаються відходи м'яса, а краще шматочки мелконарезанной риби, обов'язково свіжою. Банку з вмістом виставляється на сонці, бажано на весь день. Мухи довго чекати себе не змусять, і до вечора на шматочках риби з'являється велика кількість зародків опаришів. Тепер банку слід наповнити майже доверху вологим пісках і поставити в тінь на 3-4 дні. Пісок, крім останнього дня зазначеного терміну, треба щодня злегка зволожувати. До кінця четвертого дня, коли личинки стануть досить великими, вміст банки висипається в решето і добре просівається.
Для того щоб в решеті залишилися тільки одні личинки потрібно зовсім небагато часу.
При лові плотви застосування прикормки робить її більш успішною. Навесні і восени в якості прикормки краще використовувати рубаних черв'яків або мотиля. Влітку краще для цієї мети застосовувати в невеликих кількостях розмочені сухарі, хлібні скоринки, макуха, каші.
Влітку нерідко досить успішною ловля буває в про- галах між рослинністю. Для такого лову потрібно довге вудилище, обладнане кільцями і невеликий котушкою. За допомогою останньої можна легко в потрібний момент збільшити або зменшити довжину волосіні. Риболов, як правило, піймавши дві-три риби, змінює місце. І чим частіше рибалка буде це робити, тим успішніше буде ловля. 
Способи та особливості лову плотви по відкритій воді, Способы и особенности ловли плотвы по открытой воде
У літній період успішної ловля буває вдень у сильний вітер. Краще, коли це вітер південного і західного напрямків. Для лову вибирають місця біля берегів з мулистих або глинистих грунтом і обов'язково з прибійної хвилею. Добре, якщо в таких місцях недалеко від берега, мається підводна рослинність. Хвиля, що б'є в берег, вимиває з нього личинок комах і інший корм. До таких місць підходить плотва і інша риба. Тримається вона, як правило, біля кордону чистою і каламутної води.
Багато малодосвідчені рибалки в таку погоду, вибравши місце для лову риби в затишшя, роблять помилку і залишаються практично без улову.
Досить успішною буває влітку ловля плотви впро- горілку. Частіше попадається більша риба. Цим способом можна ловити з берега і з човна. Прикормка обов'язкове. При лові з берега її періодично підкидають невеликими порціями трохи вище місця лову. При лові ж з човна рибалки частіше користуються годівницями з дрібнопористої дітки. Прикормка з неї повільно вимивається водою і приваблює рибу.
При лові з човна вудилище не повинно бути занадто довгим, цілком достатньо, якщо довжина його буде 3-4 м. Вудлище оснащується пропускними кільцями і котушкою.
Запас волосіні діаметром 0,15-0,17 мм повинен бути не менше 20-25 м. Гачки застосовуються № 4-№ 5, з успіхом можна використовувати і блешні. Грузила і поплавок повинні бути ретельно підібрані так, щоб можна було помітити навіть саму незначну клювання.
Так як плотва влітку тримається у всіх шарах води, то проводку насадки слід пробувати на різних глибинах.
При лові впроводку з берега потрібно довге (до 5 м) вудилище, місце вибирається з рівним і невеликим течією, глибиною не більше 2 м. Маючи ж човен, можна вибрати місця і з дещо більшою глибиною. Вдалою ловля буває біля кордонів рослинних заростей з невеликим плином і особливо тоді, коли проводка робиться перед ямами або завалами, де, як правило, тримається більша риба.
Підсічку треба робити негайно при всякій зміні руху поплавця. Слід знати і пам'ятати, що навіть при добре налагодженій вудці з хорошим зворотним зв'язком поплавок не завжди йде під воду.
Крупну плотву, що попалася на гачок, не можна сильно тягнути на тонкій волосіні. Рибу необхідно попередньо втомити.

Категория: Плотва | Просмотров: 684 | Добавил: ViKing | Теги: Способи та особливості лову плотви , Способы и особенности ловли плотвы | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$