Четверг, 09.05.2024, 13:11
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 4 » за лінями, За линями
18:40
за лінями, За линями

за лінями, За линями

У моїй риболовної практиці тривалий час обставини складалися таким чином, що ловити линів мені довго не вдавалося. Крупний лин для мене довго залишався досить загадковою рибою. А розповіді бувалих рибалок про те, що великі екземпляри цієї риби при виведенні надають запеклий опір, часом навіть перевершуючи в цьому відношенні коропа, і що нерідко зустрічаються лини вагою 2-3 кг, тільки підігрівали мої пристрасті і інтерес до нього.
І ось нарешті ця зустріч відбулася.
Якось наприкінці липня Василь Іванович, мій давній приятель і досвідчений рибалка, запросив мене подивитися на його улов, тільки привезений з риболовлі. Я із задоволенням погодився, знаючи, що улови він показував в тих випадках, коли йому дуже щастило.
- Бачу, що риболовля була вдалою, - вельми обережно зауважив я.
- Щасти ?! Не те слово! У моєму улові риба, про лов якій ти давно мрієш.
- Невже лин?
- Лінь! Та ще й який!
При цих словах очі його заблищали і, не чекаючи моїх розпитувань, він став захоплено розповідати про те, як, заблукавши в численних дорогах, випадково потрапив на озеро, майже не відвідуване рибалками і, як з'ясувалося, дуже багате линем.
Рибалки можуть зрозуміти мій стан, коли я побачив улов: лини вагою 500-800 г, а вага двох примірників був більше кілограма. Розповідаючи про їх лові. Василь Іванович згадав і про волосінях, які лин два рази обривав на його Карасін вудках, ніж посилив і без того моє велике бажання відвідати цю водойму Тут же і вирішено було: в найближчий вихідний день їхати на цю водойму з ночівлею.
При підготовці до виїзду особливу увагу було звернуто на оснащення вудок. На Карасін вудки (ми розраховували ловити рибу тільки на них) були поставлені невеликі проводочного котушки і волосінь діаметром 0,20 мм. Волосінь була пофарбована в світло-зелений колір, а повідці - в темно-зелений, а, як потім з'ясувалося, зроблено це було не дарма. Заготовлений був хороший запас гнойового хробака - досить ласою насадки для цієї риби. Василь Іванович накопав ще для підгодовування достатню кількість дощових черв'яків, приготував для цієї ж мети смажене лляне насіння і дістав моток колючого дроту. І ми поїхали. 
за лінями, За линям


Озеро було далеко не з красивих. Вид брудної мулистій мілини на протилежному березі з рідкісною рослинністю з оголилися корчами і повислими на них висохлими водоростями виробляв, прямо скажемо, гнітюче враження.
- А це завжди так, - гладячи на мій пригнічений вигляд, сказав Василь Іванович. - Їдеш просто відпочивати - красиві мальовничі місця, але риби майже немає а там, де вона є, - місця, в общем-то, не зовсім підходящі дляотдиха. Не можна було певною мірою не погодитися з його зауваженнями, і я став налаштовувати себе на те, заради чого ми сюди приїхали.
За величиною озеро було досить пристойних розмірів, але майже все заросло травою, лише на середині і в далекому від нас кутку блищала смужка чистої води. Судячи з того, як воно заростало, озеро було дрібним. Глибина його в окремих місцях, за словами Василя Івановича, який його вже кілька разів досліджував, доходила до 4 м. Крім лина, карася і в'юна, іншої риби тут не було. Берег, де ми зупинилися, був трохи піднятий по відношенню решти прибережного простору, і, судячи з усього, тут знаходилися найбільш глибокі місця водойми. До води були досить непогані підходи. Глибина місця, обраного Василем Івановичем для лову, була близько двох метрів. Це, на його думку. Саме та глибина, де воліють триматися великі лини. Метрах в 25 ліворуч від нього облюбував місце і я, глибина його теж була близько двох метрів.
Незабаром було готове пристосування з мотка колючого дроту з очищення місць лову риби від трави. Часу і праці для його виготовлення знадобилося небагато, а в корисності його я переконався. Для того щоб досить добре очистити місце лову від водоростей з урахуванням використання декількох вудок, знадобилося не більше 30 хвилин.
Виготовити пристосування просто: необхідно з колючого дроту зробити 6-7 витків діаметрам 60-70 см, потім вони стискаються, до центру прив'язується вантаж, а до кінців - дві мотузки.
Муть, піднята під час розчищення місця лову риби від водоростей, в стоячій вод е довго не осідає. Більше години потрібно для того, щоб вода в цьому місці більш-менш посвітліла. Цей час ми використовували для того, щоб приготувати снасті і все необхідне для нічлігу. За цей же час я, не володіє досвідом лову лина, отримав від Василя Івановича консультацію.
- Лінь відноситься до теплолюбних рибам і ловиться тільки в період відкритої води, - говорив Василь Іванович. - Клювати починає рано. Після розтину водойми, не чекаючи потепління води, можна приступати до його ловлі. Краще клювання буває в період цвітіння бузку, потім у нього настає нерест. Після нього клювання пожвавлюється, але ненадовго. В середині літа клює неважливо, періоди хорошого клювання бувають і в цей час, але спостерігаються вони найчастіше в ранкові години. Ближче до осені, з другої половини серпня, клювання помітно поліпшується, відбувається він вже майже весь світловий день і триває до середини вересня. У жовтні лин повністю перестає цікавитися їжею і йде в найбільш глибокі місця водойми, тут він деякий час нерухомо стоїть і при значних похолоданнях глибоко заривається в мул.
Підгодовувати місце лову після його очищення від водоростей немає необхідності, тому що розкиданий на дні мул і піднята при цьому муть краще всякої підгодовування залучають до цього місця рибу. 
за лінями, За линям


Якщо ви збираєтеся ловити рибу вранці, приїхавши на риболовлю з ночівлею, дуже корисно після закінчення вечірньої лову підгодувати місце. Для підгодовування краще використовувати дрібно нарізану черв'яків, можна кинути з цією підгодовуванням і дрібку цілих, але обов'язково гнойових черв'яків. Ці черв'яки мають свій специфічний запах, і, навіть зарившись у мул, вони все одно стають здобиччю лина, так як по запаху він їх знаходить і досить легко витягує з або. Особливо корисно кидати до поплавцям вудок невелика кількість гнойового хробака перед ловом і періодично під час неї при погіршеннях кльову. Відшукуючи в мулі черв'яків, риба тривалий час буде перебувати в районі вудок. Лини, знайшовши підгодовування і з'ївши її, звичайно, підуть, але рано вранці вони обов'язково відвідають місце, де їм вдалося непогано «перекусити».
Для того щоб риба звикала до навколишнього оточення, вудки на місці лову на ніч бажано залишати в робочому стані, тобто закинутими, але без насадки. Снасть, залишену на ніч з насадкою, нерідко вранці доводиться шукати по всій водоймі.
З усього різноманіття насадок лин віддає перевагу гнойових хробаків, але добре бере на мотиля, рачье м'ясо, червону п'явку, невеликі шматочки свіжої риби, на дощового черв'яка бере неважливо. На гачок № 5 або № 6 краще насаджувати парочку гнойових хробаків за середину, а жало гачка слід заховати в голівці одного з них. При такому насадженні кінці хробаків, рухаючись і звиваючись, дуже привертають увагу риби.
Лінь майже завжди тримається ближче до берега і до водоростей. Місця з глибиною 1,5-2 м є найбільш придатними для його лову.
Вудилище має бути в міру жорстким, але досить гнучким, довжиною не менше 4 м. При лові великих екземплярів дуже корисно вудилище обладнати пропускними кільцями і невеликий котушкою.
Деякі автори публікацій з ловлі лина рекомендують насадку тримати близько дна, вважаючи, що риба так її швидше помітить, однак на практиці я переконався, що лин все-таки краще бере насадку, що лежить на дні, причому в цьому випадку є ще й інша перевага. Коли насадка лежить на дні, лин, навіть і ситий, чи не буде відщипувати від неї кінчик хробака, що він нерідко робить, коли вона знаходиться в підвішеному стані, так як в цьому випадку з метою випробування рибі доводиться насадку піднімати з дна, тобто захопити повністю. Повідець (відстань від гачка до грузила) довжиною 6-8 см з невеликим вантажем повинен повністю лежати на дні. Снасть повинна бути відрегульована таким чином, щоб риба, захопивши насадку і зайнявши горизонтальне положення (тільки в такому положенні вона починає її пробувати), повинна підняти з дна і грузило. Поплавок в цей момент повинен повністю лягти на воду. При такому його положенні негайно повинна послідувати підсікання. Не слід чекати, коли поплавок почне занурюватися або піде в сторону. Найчастіше лин, починаючи перед заковтуванням пробувати насадку, наколюється гачкам н випльовує його. На відміну від коропа лин повільний у своїх рухах, і клювання його при такому регулюванні снасті майже завжди виражається тільки в викладанні поплавка на воду.
Лінь дуже обережний, особливо великі екземпляри. У цьому відношенні він не поступається таким обережним рибам, як короп або лящ. За труднощі лову ця риба, я маю на увазі екземпляри вагою від 0,5 кг і вище, не поступається ловлі коропа.
Розмови з сусідами з ловлі, шум і необережна ходьба на березі; часті перезабрасиванія вудок нерідко його надовго відлякують від місця лову. Тому одним з основних умов забезпечення успіху лову цієї обережної риби є дотримання повної тиші, а при всіх своїх можливих рухах необхідно дотримуватися граничну обережність і раціональність. Ось такі основні рекомендації по його лові, але повернемося до подій риболовлі.
Отже, всі приготування закінчені, на гачки вудок наїжджаючи жваво звиваються гнойові черв'яки, поплавці зайняли своє місце в вод е. Ловля почалася. Спуск однієї з трьох своїх вудок я зробив таким, щоб насадка злегка стосувалася два. І, забігаючи вперед, можу сказати, що ця вудка за кількістю клювань і за величиною спійманої риби помітна поступалася іншим. Випадковість ?! Ні, так як наступні виїзди на ловлю лина повністю переконали мене в перевазі снасті з насадкою, що знаходиться на дні.
Риба довго не клювала. Сонце вже хилилося до заходу, коли я зловив першу на цій водоймі рибу, - їй виявився невеликий, завбільшки з долоню, карась. Опускаючи його в садок, побачив, що Василь Іванович веде боротьбу з рибою: вудилище ізогнулось, і тому, як воно пружини, я зрозумів: риба залишилася пристойна. Через кілька хвилин він переможно підняв угору важкого лина, тримаючи двома руками. Моє нетерпіння в очікуванні клювання цієї риби ще більше зросла. Час йшов, але лин чомусь брати не хотів. Зустріч з ним у мене в цей вечір так і не відбулася.
Вранці ми вийшли з намету і. взявши все необхідне, пішли до своїх місць .. На траві була рясна роса - провісник гарної погоди.
На сході зачервоніла ранкова зоря, світало, поплавці вудок вусі почали вимальовуватися на поверхні води. Кинув до поплавцям вудок пару невеликих щіпок гнойового хробака. Через деякий час помічаю, що близько поплавка середньої вудки напали гронами підніматися з дна бульбашки повітря. Підійшла риба, і це вона риється в мулі, видаючи себе. Незабаром поплавок цієї вудки, гойднувшись, почав повільно схилятися до води. Обережно взяв вудку, знявши її з рогатулек, і приготувався до підсікання. Нарешті поплавок повністю ліг на воду. Коротка підсікання - і вудилище згинається в дугу. Риба пішла по колу, терміново прибираю одну вудку. Добре відчуваю ривки риби, парирую їх вудилищем, але з досвіду відчуваю, що риба не так вже й велика. І ось вона вже в подсачка. На мій жаль, цією рибою виявився карась, але такий, що не так вже й часто стає трофеєм рибалок - золотий карась, близько 500 г вагою. Для початку непогано. Настрій піднявся. Швидко наводжу в робоче положення вудки. Знову клювання - знову великий карась Незабаром витягнув ще одного, але невеликого, і клювання припинилися. «Коли ж почне клювати лин? - Думаю я, поглядаючи часто на Василя Івановича, який до цього часу зловив вже двох хороших линів. - Невже я невдало вибрав місце і не потрапив на їх стежку? »Ці сумніви турбували мене, з'явилися навіть думки про зміну місця лову. І ось в один з таких моментів, відвернувшись від спостереження за поплавками, окинув поглядом їх і побачив, що поплавок правої вудки лежить на боці. Миттєво роблю підсічку і відчуваю в перший момент, що гачок зачепився за щось масивне, але рухливе. Після невеликого руху вгору раптом пішов потужний ривок до середини водойми, і я зрозумів, що на гачку - велика риба. Вудилище загрозливо зігнулося, і тільки котушка врятувала становище. Пройшовши метрів двадцять, риба зупинилася. Скориставшись цією паузою, швидко прибрав інші вудки. Насилу намотую волосінь на котушку. Зібравшись з силами, риба робить новий ривок, але вже в сторону трави. Розуміючи, що це може закінчитися втратою її, на межі можливостей снасті і застосувавши весь свій досвід виведення крупної риби, намагаюся повернути її рух до чистого місця. Виходячи з досвіду лову коропа на тонку волосінь, починаю дуже обережно, використовуючи всю міцність волосіні і гнучкість вудлища, піднімати рибу до поверхні. Вона насилу, але підпорядковується моєму бажанню. 
за лінями, За линям


Піднімаючись до поверхні, риба, яка віддала вже багато сил в боротьбі за життя, з останніх сил перешкоджаючи підйому і слабея, повільно, але йде за волосінню. І ось вона у поверхні. Чітко бачу великого лина, але брати його подсачком ще рано даю можливість рибі піти на глибину. Знову починаю обережно виводити її до поверхні, ривки стали вже досить слабкими, і риба майже слухняно йде за волосінню. Витягнувши рибу до поверхні, ще раз даю їй можливість піти на глибину.
Нарешті лин на березі. Полегшено зітхнувши, розслабився і почав розглядати свій довгоочікуваний трофей. Велике і товсте торпедовидное тіло вкрите найдрібнішої гладкою лускою. Темно-зелена спина, а боки зеленуваті, з красивим золотистим відливом. Гарна риба! Але через деякий час вона почала покриватися світлими плямами, а спина і боки придбали коричневий відтінок. Очевидно, за цей рибу назвали линем.
Витягнути рибу вагою, як спійманий лин, на грубу і потужну снасть, ймовірно, не складе особливих труднощів, але витягти її на тонку, діаметром 0,20 мм, волосінь і легке гнучке вудилище - не просто. Зауважу ще, що великий лин по силі та активності, з якою він бореться за своє життя при виведенні, навряд чи поступиться таким сильним рибам, як короп або сом. Тільки в стрімкості своїх рухів він поступається Карпу.
Мені ще багато разів доводилося ловити цю чудову рибу, але спогади про цю рибалці, пов'язані з затриманням крупного лина, свіжі до цього часу. Ловити линів такої ваги більше мені не доводилося, незважаючи на те, що часом вдавалося добиратися навіть до важкодоступних озер.

Категория: Налим | Просмотров: 590 | Добавил: ViKing | Теги: За линями, за лінями | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$