Понедельник, 13.05.2024, 15:15
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 4 » Ловля окуня по першому льоду, Ловля окуня по первому льду
21:03
Ловля окуня по першому льоду, Ловля окуня по первому льду

Ловля окуня по першому льоду, Ловля окуня по первому льду

Цей період лову відрізняється високою результативністю. Його з нетерпінням чекають рибалки. Ось нарешті на водоймах з'явився лід, але поспішати з виходом на нього не слід. Треба трохи почекати, поки лід не досяг немає товщини 5-6 см. Ризикувати не слід, тим більше що протягом 5-7 днів після льодоставу риба клює погано: йде процес адаптації її до нових умов життя.
У цей час, переміщаючись по ще молодому льоду, слід дотримуватися обережності навіть тоді, коли лід цілком витримує вагу людини. Брати з собою на рибну ловлю треба не льодоруб, а пешню, так як нею завжди можна визначити небезпечне місце. Зробити ж лунку в цей час пешней не становить великої праці.
Ловля починається спочатку на озерах, старицях, затонах які раніше встають, а потім переміщається на великі водойми. Хороший клювання спостерігається два-три тижні, а потім помітно спадає. Шукати окуня слід на неглибоких місцях (1,5-3 м) близько підводної рослинності, кущів, корчів, на косі в безпосередній близькості від глибоких місць, в гирлах річок, струмків. Ще достатню кількість корму, наявного в цих місцях, приваблює сюди риб'ячу молодь, а за нею і окуня. 
Ловля окуня по першому льоду, Ловля окуня по первому льду
При лові по прозорому льоду необхідно маскуватися, прикривши чим-небудь місце близько лунки. У морозний день можна просто полити лід близько лунки водою, замерзнувши, вона зробить його матовим, непрозорим.
Найбільш ходові снасті - вудочки: поплавочная, з блешнею або з блешнею. Слід пам'ятати, що окунь ще дуже активний і надає досить наполегливий опір при виведенні. Тому волосіні застосовуються діаметром 0,15-0,17 мм, при лові великих екземплярів можна ставити і 0,20 мм.
При виведенні великого окуня на снасть з тонкою волосінню необхідно проявляти певну обережність. Якщо риба робить сильні ривки, необхідно здати на час трохи волосіні. Тягти рибу до лунки слід тільки після того, як вона стомиться. Брати з лунки рибу треба рукою, а краще багориком. Тягти на волосіні, а тим більше піднімати не можна - тонка волосінь може обірватися.
Ловля поплавковою вудкою в перволедье, коли окунь ще досить активно переміщається по водоймі, буває досить успішною. Прийоми лову дуже прості: гачок з наживкою опускають у лунку, а поплавок встановлюють на заданій глибині. Краще, коли гачок знаходиться біля дна або злегка стосується його. Особливу увагу необхідно звернути на поплавок. При нулі градусів і вище, коли вода в лунці не замерзає, можна застосовувати поплавок подовженої форми, який на три чверті втоплений в воду. При мінусовій температурі, коли поверхня води в лунці покривається скоринкою льоду, застосовується поплавок з широким верхом, Це робиться для того, щоб він був краще помітний, занурюють так, щоб він знаходився під водою в 10-15 мм від поверхні. Це робиться для того, щоб він не вмерзають в лід і не втрачав своєї чутливості, крім того, разом з поплавком у воду слід занурювати і частина волосіні.
Останнім часом багато рибалок використовують замість гачка невелику блешню. Перевірено - це збільшує кількість клювань. Велику роль відіграє спосіб кріплення насадки на гачку. При гарному клюванні жало гачка можна залишати відкритим, а при поганому бажано маскувати насадкою.
Насадками для поплавковою вудки служать хробак, мотиль, реп'яхи, опариш, ручейник. На останню насадку окунь бере досить добре і переважно більший. Добути ручейника можна безпосередньо на риболовлі. Для цього можна використовувати мочалку, але не ту, якої вже користувалися за прямим призначенням. До неї прив'язують невеликі шматочки риби, м'яса або просто хліба та з вантажем опускають на дно в неглибоких місцях з камінням, корчами і невеликий рослинністю. Через 20-30 хв мочалку можна піднімати і вибирати личинок. Витягати їх з коконів треба обережно, вони дуже ніжні і часто обриваються при виконанні операції. Не будуть рватися, якщо витягувати їх не за голівку, а за хвостик, попередньо оголивши його. Зберігати ручейників найкраще в мокрих тирсі, в них вони можуть залишатися живими тиждень, а іноді й більше. На гачок цю наживку насаджують глибоко, так, щоб жало і цівка було закрито.
Клювання окуня взимку така ж, як і влітку: він не поспішаючи, з гідністю, топить поплавок. І чим риба крупніше, тим впевненіше клювання. При відсутності клювання, як правило, міняють місце. Але перш ніж це зробити, треба перевірити, чи не тримається чи окунь впівводи або у кромки льоду. Нерідко буває, коли він бере у самій лунки.
Ловля на блешню. Багато рибалок взимку воліють ловити окуня на блешню, і не дарма: найбільш великі екземпляри цієї риби в зимовий час віддають блешні перевагу.
Вудку для блеснения бажано забезпечити зручною рукояткою з пінопласту або пробки, з котушкою і подовженим до 60 см хлистиком. Подовження хлистика пов'язано з тим, що часто блеснить доводиться стоячи, а з подовженим хлистиком робити це зручніше.
Для лову окуня застосовуються невеликі довжиною 30- 40 мм, блешні білого, жовтого, червоного кольору або їх поєднань, які при падінні роблять зигзаги, йдучи недалеко в сторону, або перевалюються з боку на бік. Блешні першого типу гарні для лову на чистих місцях, без трави і коряжника. Іншого типу використовуються для лову в захаращених місцях. Гачок блешні корисно маскувати червоними шерстинками. Ходові якості блешні перевіряють і покращують до виходу на рибну ловлю в ванні або в бачку з водою. Роблять це, згинаючи верхню частину блешні і напоюючи олово на нижню, близько гачка. Як я переконався на практиці, все-таки універсальним, можна сказати, кольором є колір срібла. Блешні такого кольору можна використовувати в будь-яку погоду і при лові на різних глибинах. Після сріблення блешня повинна мати матовий колір, полірувати її до дзеркального блиску не слід, так як це помітно знижує її уловістость.
Існують певні стандартні прийоми лову на блешню, але кожен рибалка виконує їх по-своєму, вносячи часом щось нове, цікаве.
Перебуваючи на водоймі, придивіться, хто як блешню. Навіть це спостереження вам дещо підкаже у виборі прийомів. Одні рибалки, як правило, це новачки або малодосвідчені, пам'ятаючи про те, що окунь дуже рідко бере блешню, що висить без руху, дуже часто і різко смикають удильник. Досвідчені рибалки, як правило, ледве-ледве ворушать їм, а рибу з лунки витягують набагато частіше. Хоч і моторний окунь, але й він нерідко промахується при різких рухах блешні, а найчастіше, насторожившись, він просто йде від такого місця. Окунь завжди охочіше бере блешню, що йде не надто швидко, і чим більше пройшло часу після льодоставу, тим руху її повинні бути більш плавними і більш повільними.
Окунь зазвичай вистачає блешню на одному з її нирків, коли вона перед тим як змінити напрям руху втрачає швидкість або коли вона опиняється в самій нижній точці, але продовжує ще коливатися. Саме такі моменти руху блешні представляють інтерес і для риби, і для рибалок - досвідчені рибалки використовують їх при ловлі. Зовсім не обов'язково дуже часто підкидати блешню вгору. Корисніше буває поєднувати несильні і короткі струшування її з паузами і повільним рухом вгору. При струшуванні блешня на мить приймає горизонтальне положення, збуджуючи хижацький інстинкт окуня, а коливання її при паузах і повільних рухах вгору нерідко закінчуються хваткою окуня.
Саратовські рибалки розширили можливості вудки з блешнею, обладнавши удильник кивком. Така снасть дозволять застосовувати прийоми, характерні для блешні, і більш плавно грати блешнею. При повільних рухах болісно клювання не завжди відчувається рукою, а кивок завжди просигналізує про неї. Ось прийоми, які нерідко закінчуються поклевкой окуня.
Опустивши блешню до дна, її повільно піднімають, змушуючи злегка коливатися за допомогою кивка. Блесненіе в новій лунці бажано починати з цього прийому, а за відсутності клювань слід зробити кілька сильних і різких помахів удильником до висоти одного метра. Це робиться для залучення уваги знаходяться поблизу від лунки окунів. Буває так, що після виконання цього прийому починаються клювання. В іншому випадку, поклавши блешню на дно, необхідно зробити 2-3 коротких ривка удильником з таким розрахунком, щоб блешня виявлялася кожен раз після падіння на дні, потім її піднімають з невеликим прискоренням, роблячи короткі паузи в момент початку руху. При відсутності клювання затримуватися біля однієї лунки довго не слід, але перш ніж робити нові, корисно спробувати ловлю в старих.
У цей період у більшості випадків окунь тримається і переміщається досить значними зграями. Зазвичай дрібниця знаходиться у дна, більші екземпляри - вище. Риболов це повинен враховувати. Якщо в цей час потрапити на жірующую зграю, то ловля буває дуже успішною. В таких випадках буває дорога кожна секунда, так як окунь, якщо немає нічого залучає його увагу, довго на одному місці не знаходиться. У цій ситуації, щоб витрачати менше часу на витягування риби, слід «піднімати» зграю вище. Цього можна домогтися, якщо після кожної спійманої риби вкорочувати волосінь на 10-15 см. Якщо ж клювання почнуть слабшати або припиняться, треба швидко опустити приманку на ту глибину, на якій був спійманий останній окунь, і продовжити ловлю, поки зграя ще тримається близько лунки . Якщо у вашому запасі є вудка з блешнею або блешнею, у яких гачок без борідки, то вона зможе надати неоціненну послугу, значно скоротивши час на звільнення риби від гачка. Нерідко в таких випадках вдається вивудити з однієї лунки десяток, а то і більше окунів.
Буває, що окунь Не бере блешню, у «вдаряє» по ній, тобто зачіпає її при русі зябровими кришками. У цьому випадку треба спробувати змінити приманку, змінити «гру» або надіти на гачок наживку. З цього приводу ще Леонід Павлович Сабанеев зауважував: «Здебільшого блешня сама по собі служить приманкою хижої риби, але іноді, особливо для лову окунів при поганому клюванні, незайве насаджувати на гачок малька». Взимку, звичайно, добути малька не завжди вдається, але замість нього з успіхом в якості наживки можна використовувати хробака, ручейника, окуневий або ершіний очей. Руху блешні з наживкою повинні бути більш повільними і плавними. І нерідко трапляється, що після зазначених заходів клювання помітно поліпшується.
Ловля на мормишку має дуже багато шанувальників. У спортивному відношенні вона дещо поступається лові на блешню, але за результативністю нерідко перевершує останню.
Блешня отримала свою назву від мормиша - рачка-бокоплава, дуже численного в уральських і сибірських озерах. І, мабуть, у цих регіонах рибалки вперше почали застосовувати для лову риби штучного мормиша, який потім в якості приманки отримав таке широке поширення. Наслідуючи, в общем-то, рухам рачка, який пересувається у воді поштовхами, мормишку ведуть з коливаннями, то піднімаючи, то опускаючи. Мабуть, такі рухи властиві багатьом водним організмам, вони і спокушають рибу, змушують схопити приманку. 
Ловля окуня по першому льоду, Ловля окуня по первому льду
Істотний вплив на ловлю риби, як показує практика, роблять не стільки форма, скільки розмір і забарвлення приманки. На дрібних місцях переважніше маленька, легка, на глибоких або на перебігу - більш велика, важка. Добре себе зарекомендували посріблені блешні, причому риба досить непогано бере на них в різний час дня і в будь-яку погоду. Однак в сонячний день на неглибоких місцях окунь все-таки краще бере на темні приманки (жовті, сірі, зелені, чорні). У похмуру погоду, на глибоких місцях, а також рано вранці і ввечері хижак віддає перевагу світлим мормишку. Помічено: окунь іноді віддає перевагу перламутровий колір приманки і бере на неї краще, ніж на мормишку, забарвлену в інші кольори. Для фарбування ж мормишок можна використовувати пасту стрижнів кулькових авторучок, лак для нігтів, розбавивши їх з ацетоном.
Що стосується форми, то багато рибалок користуються мормишками «дробинка», «крапля», «лялечка», «вівсянка», наявними у продажу. З саморобних приманок найбільшої уваги заслуговують чорні, під вид мурашки, і зелені, у вигляді півмісяця.
Для створення «гри» блешні потрібна невелика вудка з хлистиком не більше 18-20 см, довший хлистик не сприяє створенню гарної «гри» приманки.
26
Хлистик повинен володіти певними пружними якостями, згладжуючи різку підсічку і перший ривок риби. Найбільш підходящим матеріалом для його виготовлення є винипласт. Пишу про це тому, що ще багато є рибалок, які вважають за краще робити снасті та приладдя до них самі, і у деяких з них є чому повчитися. У своїй практиці підлідної ловлі мені доводилося не раз зустрічатися з оригінальними і дуже зручними у користуванні саморобними вудками, хоча, загалом-то, в даний час стали з'являтися у продажу досить непогані зимові вудки промислового виготовлення. Але ще не рідкість, коли саморобна, прекрасно налагоджена вудка в руках досвідченого і добре володіє снастю рибалки приносить успіх навіть у глухий період лову.
Дуже важлива роль у вудці належить кивку. Він не тільки сигналізує про клювання, але і створює «гру» блешні. Непогані кивки є у продажу, але і їх нерідко рибалки роблять самі. Мабуть, найкращим можна вважати кивок з щетинки дикого кабана. Такий кивок НЕ грубіє на морозі, має гарну пружністю, після згинання швидко випрямляється і займає колишнє положення, оскільки має дуже незначну залишкову деформацію. При виготовленні кивка вершинку щетинки перед тим, як її зігнути для петлі, необхідно для розм'якшення потримати кілька хвилин в окропі. Після виготовлення кивок дуже бажано покласти хвилин на десять в теплу солону воду - це покращує його якості.
Розмір робочої частини кивка повинен бути строго погоджений з вагою застосовуваної блешні. Правильно, якщо він прогинається на 25-30 °. Блешня буде краще «грати», якщо її вага найбільш відповідає діаметру використовуваної волосіні.
28-1
Практика показує, що мінімальна кількість «порожніх» клювань і сходів риби буває тоді, коли волосінь з віссю блешні утворює кут близько 140 °, гостро відточений гачок, жало його звернуто догори, а відстань між жалом гачка і корпусом блешні («вибіг» гачка) - 3-4 мм.
Довжина удильника разом з рукояткою повинна бути не більше 25-27 см. Велика довжина, як уже зазначалося, ускладнює приведення блешні в коливальні рухи.
Мормишку треба вибирати залежно від погоди, часу дня і умов лову. Не слід на початку і в кінці сезону захоплюватися застосуванням занадто дрібних мор мишок, окунь в зазначені періоди непогано бере на середні і навіть на великі приманки. А якщо водойма рідко відвідується рибалками, можна сміливо ловити на великі блешні, ними легше управляти.
28-2
Ось найбільш поширений прийом «гри» блешнею. Приманку опускають до дна, повільно піднімають з певною частотою і амплітудою коливань до висоти 50-70 см, через кожні 10-12 коливань роблять паузу тривалістю 2-3 сек, потім її також опускають до дна. Якщо не послідувало клювання, проводку повторюють. На думку багатьох авторів публікацій з підлідного лову окуня і досвідчених рибалок, частота коливань блешні повинна бути 200-250 в хв при амплітуді 2-4 мм. Але в ряді випадків вдається досить успішно ловити окуня і з менш частими коливаннями приманки.
Прийоми лову, частота і амплітуда коливань блешні не повинні постійно носити шаблонний характер. На часто відвідуваних рибалками водоймах риба нерідко до них звикає. Більш вдалими бувають ті рибалки, які урізноманітнюють їх, враховуючи особливості лову і поведінку риби. Нерідко навіть в одному водоймищі окуня треба ловити по-різному: у берега і на дрібних місцях він бере на мормишку з невеликою частотою рухів, а на глибоких місцях для забезпечення успіху деколи доводиться здавати блешні досить значну частоту коливань.
Окунь, якщо він є в районі лунки, обов'язково дає про себе знати або поклевкой, або невеликим вздрагиванием кивка, коли він не бере блешню, а «стукає по ній». У цьому випадку треба міняти прийоми «гри» блешнею. Буває корисно мормишку, як блешню, «підкинути» кілька разів до висоти 40-50 см, а потім починати проводку. Нерідко приносить успіх прийом, коли блешні, зупинивши її недалеко від дна, задають більшу частоту коливань протягом декількох секунд, а потім, зробивши невелику паузу, починають повільно піднімати, здійснюючи невеликі коливальні рухи. Обловлювати слід і впівводи, і в самої лунки.
Насадка при лові на мормишку має велике значення, і від неї часто залежить успіх лову. Підходять невеликі за величиною насадки, які не роблять істотного впливу на її «гру». Приміром, цілого хробака насаджувати немає необхідності, достатній лише хвостик довжиною 2-3 см. Дуже хорошою, можна сказати, універсальної насадкою протягом усього зимового сезону вважається мотиль. Жало гачка в нього треба вводити під голівку, а щоб з личинки не витекло вміст, жало не слід оголювати.
Добрими насадками є личинки реп'яхової і билінніковой молі.

Категория: Окунь | Просмотров: 943 | Добавил: ViKing | Теги: Ловля окуня по першому льоду, Ловля окуня по первому льду | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$