Золото і срібло карасів, Золото и серебро карасей
Карась представляє сімейство коропових, підрозділяючись на 2 види: золотий і срібний. Золоті карасі мешкають в багатих на зелень водоймах, в яких є мул, а ось в річках зустрічається рідко. Зазвичай рибалкам дістаються золоті карасі з довжиною тіла до 20 см і вагою 350 гр Багаті на личинки і мотиль озера дозволяють йому досягти маси більше 3 кг. Ті з карасів, які зуміли обійти всі хитрощі рибалок, можуть досягти віку понад 10 років. Нерестіться карась коли вода прогрівається до 13 - 14 градусів за Цельсієм. Зазвичай травень - початок червня. Порційне метання ікри триває протягом місяця. У цей період риба мало годується, тому зловити її досить складно. Карась виживає навіть у невідповідних для життя інших видів риб умовах. Він досить невибагливий до свого місця проживання. Навіть якщо водойма повністю промерзає, карась не вимирає, а заривається в мул і після того, як розтане лід, повертається до звичного життя.
Завдяки клейкої оболонці на ікрі, вона прилипає до оперення птахів, плаваючих на водоймі і потім переноситься ними в інші водойми. Місцем проживання срібного карася є озера і річкові простори. Його відмінність від золотого побратима полягає в трохи довгастому тілі і хвостовою виїмкою. До п'ятого року життя срібний карась виростає до 30 см і важить понад 1 кг. Але зловити його досить непросто.
Віддається перевага способом спортивного лову карася залишаються поплавкові вудки. Це легкі вудилища з волосінню 0,2 мм і невеликим гачком. Досить непоганим способом лову крупного карасика є донні снасті. До змін погоди карась чутливий, часто змінює глибини і воліє годуватися то з дна, то на невеликих глибинах, а то і поверхні водної гладі. Наживкою служать черв'як або опариш, хліб або тісто. Зазвичай важко заздалегідь передбачити, що доведеться рибі за смаком, тому на риболовлю необхідно брати різноманітні насадки. Найкращим часом клювання карася вважається ранній ранок або пізній вечір, коли стоїть стійка погода. Причому помічено, що при постійному невеликому дощі клювання карася посилюється. Клює він знехотя, але буває і по іншому - відразу топить поплавець у воду або звалює на бік. У цьому випадку можна розраховувати на впіймання великої особини.
Срібного карася непогано промишляють і взимку на мормишку. У господарства, які займаються промисловим вирощуванням коропа, карась підсаджують як додаткову рибу, що позитивно впливає на обсяг видобутку коропа і сазана.
|