Тонкощі осінньої рибалки, Ловля щуки, Тонкости осенней рыбалки, Ловля щуки
В осінній сезон риболовлі поведінка риби така само мінлива, як і у людей - холод, вогкість і інші принади осені. Тому, якщо ви захотіли порибалити щуку, не поспішайте вибирати і закидати приманку. Насамперед, потрібно мати знання і розуміння звичок і поводжень цієї риби в холодну пору. Винятковий варіант - карта з відмітками теплих підводних джерел на тому чи іншому водоймищі.
Чому саме ці місця? Все тому, що з джерел виходить вода порядком тепліше, ніж по водоймі в цілому, залучаючи нашу мету - рибу. Мало того, риба набагато активніше поводиться біля таких місць, ніж в будь-якому іншому куточку водойми. Виходячи з цього, якщо Ви пристрасний любитель щуки - такі місця будуть для риболовлі найбільш ласим місцем.
Як і для традиційної риболовлі, полювання за щукою потребує особливого терпіння. Не для всіх секрет, що вода і повітря чим холодніше, тим щука, та й більшість хижаків - більш пасивні. Рибалки з великим досвідом використовують одне просте правило в період «холодної» риболовлі: коли відмітка температури води опускається до 14 градусів - плавно переводимо наживки і приманки на джигові. Але, якщо температура опускається, нижче зазначеної оцінки - застосовуємо і повністю переходимо на силіконові наживки і приманки.
Так само потрібно знати і завжди пам'ятати, що приманки, з боку щуки, повинні бути дуже зручними для її атаки, інакше ми просто ризикуємо рибу відлякати. З цього випливає, що проводка повинна мати мінімальну швидкість, тобто максимально вигідну для щуки. Слідуючи з досвіду риболовлі на щуку, можемо запропонувати Вам в осінній сезон використовувати м'які, зроблені з пластику черв'яки і ящірки - це буде найкращим варіантом приманки. Вантажі та гачки необхідно підібрати оптимально легенькі / дуже легкі. У підсумку, Вам буде зручно управляти тієї самої приманкою, коли вона буде перебувати під водою - вона буде падати повільно, її можна так само легко підняти, як і опустити в товщі води. Така проводка буде найефективнішою для риболовлі на щуку в холодній воді.
Ще один, важливий, варіант - спіннербейти. Їх потрібно використовувати з мінімальною швидкістю при веденні для того, що б пелюстки оберталися з більшою швидкістю. При ловлі риби саме в такі холодні дні, а тим більше, якщо ви надумали поводити приманку близько затонулих, або повалених дерев - це проведення порадує навіть не самого досвідченого рибалки.
Відмінний результат при лові щуки дає приманка джеркбейт. У ранню весну, або пізню осінь ця наживка - саме те. Нагородити трофеєм Вас зможе проводка під назвою Rapala jointed minnow. Вона має натуральні розмальовки, при веденні дає «живу» гру. У процесі лову важливо дотримуватися дуже повільний темп, але іноді все ж варто прискорювати проводку для залучення уваги хижака.
Впевнені, що ми допомогли Вам вирішити пару питань про полювання за щукою. Сподіваємося, що наші поради дадуть вам максимальний улов і приємні враження від полювання восени.
|