Риба теж любить гарні запахи, Рыба тоже любит хорошие запахи
Той факт, що риба є любителем запахів - не секрет для рибалок з багаторічним досвідом. Але до кожного виду риби потрібен, так би мовити, індивідуальний підхід. Простіше кажучи, у кожної риби є свій улюблений запах і навпаки.
Одна з найпопулярніших підгодовувань для риби - макуха. Макуху додають, практично, в усі види насадок. Її додають в манку, житній хліб і різного виду отрубі. Насадка набуває запаху соняшникової олії, що дуже добре привертає рибу. У деяких регіонах рибалки застосовують макуху, як насадку, що забезпечує дуже непоганий улов. Але найбільшу популярність макуха отримала, як смакова добавка до підгодовування. Прикормка може бути сама різна. Все залежить від того, на яку рибу «полює» рибалка. Дуже часто, коли, наприклад, підгодовування мало або його просто забули, прекрасно зарекомендував себе наступний рецепт: беруть звичайний світлий, сухий пісок і додають туди макухи. Конкретних пропорцій не існує, але слід пам'ятати, що дуже сильний запах відразу відлякає рибу. Запах повинен бути слабким, м'яким і приємним. Якщо описати пропорцію: жменя піску - щіпка макухи, то цього буде цілком достатньо. Далі все перемішується і додається трохи води. Кількість води має бути такою, щоб суміш добре ліпилася в грудочки. Це полегшить завдання закидання її в той район водойми, куди потрібно. Як правило, закид підгодовування орієнтований прямо на поплавок.
Існує ще одна важлива деталь, пов'язана з запахом. Дуже давно екологами доведено, що мешканці водних стихій хоч і є любителями різних запахів, але такі запахи, які створені промисловими підприємствами їм не до душі. Справа не в екології, а в тому, що дуже багато рибалок, які воліють ловити методом «в забродку» мажуть свої довгі чоботи дьогтем. Цей хімікат робить «добру справу» для чобіт і ніг рибалки, але для риби він просто неприйнятний. Тому не варто дивуватися, якщо раптом пропадає клювання або воно зовсім відсутній.
Безумовно, існує величезна кількість підгодовувань, які дають запах. У кожному регіоні підгодовування різні і різні приготування, але ще одним популярним видом прикормки є прості панірувальні сухарі. Багато рибалки використовують даний вид прикормки для лову плотви, подлещика, краснопірки і верховодки. Процес приготування абсолютно такий же, як і з макухою. Тут немає нічого складного. Єдиним нюансом є те, що будь-яке підгодовування варто робити вже на місці. Мається на увазі з'єднання всіх інгредієнтів.
Бувалі і професійні рибалки обов'язково «прикормлюють» місце. У кожного є свій рецепт, метод і секрет. Все це приходить з досвідом.
|