Приготування підгодовування для карася, Приготовление прикормки для карася
Вибір і складання прикорму для різних видів риб не таке просте заняття, як може здатися на перший погляд. А карась, з його, часом, непередбачуваним екзотичним смаком може змусити понервувати навіть досвідченого карпятника або майстра з виманювання плотви та лящів. Єдиного рецепту готової приманки, яка завжди і скрізь буде діяти безвідмовно - не існує. Багато набили руку в лові карася для раззадоріванія млявого клювання пускають в хід найнесподіваніші добавки, від звичайної м'яти до гасу або бензолу.
Є лише кістяк знань, що виріс з багаторічного досвіду інших рибалок, ґрунтуючись на якому, ви зможете досягти позитивних результатів.
Загальна рецептура прикормки для карася виглядає у вигляді: «скелет» з основи і сполучного + кормова добавка + смакова приманка ароматизатор + баласт. Переважна частина компонентів повинна мати дуже дрібний помел, щоб не дати рибі швидко пересититися. У водоймах, де водиться густера, уклейка, верхівка, буде правильним виключити з меню яєчний порошок і рослинні білки. Все тому, що ці чудові «довгограючі» компоненти прикорму викликають приголомшливий успіх у перерахованих вище видів риб. Як підсумок - насадка до дна або не доходить, або доходить в неповноцінному вигляді. До того ж, безперервна танець поплавка це справжнє випробування для нервової системи рибалки. Грубою помилкою є рясний перегодовування місця лову, якщо тільки ви не задалися метою досхочу нагодувати карасів. Щоб знайти необхідний рецепт для приманки потрібно знати сезонні пристрасті даного виду риби.
Зимове і літне меню.
Взимку ловля карася можлива тільки в озерах з піщаним дном або тонким шаром мула. Прикормку в цей період використовувати марно і пошук клювання проводять обхідним способом. Знаючи його стайну приналежність, рибалки переміщуються по периметру водойми в пошуках стоянки карасів. Дієва наживка в холодній воді це тваринний білок, до якого можна зарахувати мотиля або червоного хробака. З наближенням літа смаки риби починають змінюватися, і вона спрямовує свою увагу на рослинний корм. З моменту, коли вода прогрівається за позначку в 16 градусів самий час пускати в хід кулінарію у вигляді прикорму.
Домашні рецепти прикормки для карасів.
Ми вже говорили спочатку про те, що універсального рецепту прикорму не існує. Однак хочемо навести кілька добре зарекомендували себе варіантів:
Можна заздалегідь заготовити в духовці сухарі з чорного хліба. По приїзду на місце лову складіть пересмажену сушку по сітках і прив'яжіть до жердинах. Потім встановіть в найбільш цікавих для лову місцях біля самої поверхні води. От і все, рецепт дуже простий і зручний.
Хорошу привабливість має мастирка. Суміш виходить живильною, тому закидів треба робити трохи і малими порціями. Замочений протягом 5-ти годин горох розварити до пюреобразной консистенції і всипте півсклянки манної крупи. У готову суміш додають кілька крапель олії, яєчний порошок, мед (1/2 ч.л.), загортають все в ганчірку і гарненько розминають. Мастирка готова.
Ще один рецепт для водойм з твердим дном. Вам знадобиться в 400 гр. киплячої води додати 2-4 ст.л. цукру, 2 склянки борошна з кукурудзи, через пару хвилин трохи менше склянки горохової муки. Каша придбає досить густу консистенцію і її доведеться інтенсивно заважати, щоб уникнути підгоряння. Знадобиться ще склянку манної або пшеничного борошна. Після зняття з вогню потрібно укутати каструлю в рушник і залишити доходити протягом півгодини. Остигнула суміш збийте або розітріть в однорідну масу, з якої сформуйте кулю. У такому вигляді майбутня підгодовування залишається до ранку загорнута в шматок текстилю. Вже по прибуттю до місця лову карася, безпосередньо в кулю додають ванільний цукор або будь-який цікавий ароматизатор. Непоганий спосіб довгий час утримувати рибу в одному місці. Замануха потрапляє на дно, виділяючи спокусливий запах.
Ще карасі дуже люблять підгодовування на основі мелкомолотого макухи (макуха) просоченого рослинним маслом. Спеціальне приготування зерен конопель для підмішування дає відмінні результати. Для цього зерна проварюють в каструлі на повільному вогні. Чим насиченішим буде суміш, тим активніше буде клювання. Головне - не зробити прикорму смачніше наживки. Застосування ароматичних компонентів обов'язково, і підбирається дослідним шляхом. В якості баласту використовуйте землю, мул або пісок, взятий з даного водоймища.
Магазинні прикормки для карася.
З появою спортивного лову і масовим захопленням рибалкою з'явився широкий асортимент продукції, серед якої різноманітні підгодовувальні суміші. Сказати яка магазинна готова суміш сама-сама в принципі не можливо. Непорушна істина - прикормка повинна бути якісною від виробника з хорошою репутацією.
Карась в основному живе в замкнутих водоймах, де величезна кількість дрібниці. Тому для його лову необхідно вибирати спеціалізований прикорм (і відмовитися від універсальних варіантів), який націлений на залучення саме цієї риби.
|