Четверг, 21.11.2024, 23:57
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Март » 2 » Повадки головня, Повадки голавля
22:26
Повадки головня, Повадки голавля

Повадки головня, Повадки голавля

Головень - велика річкова риба, його довжина може досягати 80 см і вагою до 4-х кг. Спинка має забарвлення темно зеленого (ближче до чорного) кольору, боки блідо-жовті, з сріблом, плавнікі - від оранжевого до яскравого червоного кольору. Чорний колір має лише хвостовий плавець. Луска головня велика, з чорними краями, голова його широка, тупа, тушка- повна, можна сказати, жирна.

Головень уникає місця з неспішною течією і зарослі травою, з в'язким або мулистим дном. Не любить судноплавні річки і мілководді, уникає протоки і затоки, густо заселені водоростями. У тихі заводі, і затоки заходить досить рідко. Він воліє невеликі і швидкі ріки з кам'янистим, глинистим, гальковим або піщаним дном. Його стіхія - вири на бистрині. Ховається він за палями мостів і великими каменями на швидкій течії. Тримається ближче до кущів біля узбережжя, тут завжди є бажане лакомство- комахи, яких вітер здуває з гілок у воду. У саму спеку, із задоволенням, гріється біля самої поверхні водної гладі річкових вирів.

Рибка досить ненажерлива і практично всеїдна. Його меню повністю залежить від пори року. Весняні паводки приносять головню перших черв'яків, потім прокидаються різні комахи і жуки, поїдає і крупних- травневих. Влітку добавкою до їжі служать водорості. До кінця літнього періоду в головня активується інстинкт хижака, він починає харчуватися рачками, кониками, личинками комах. Осінь приносить полювання на жаб і дрібних рибок (пічкурів). Маючи добре розвинені глоткові зуби, головень з легкістю перетирає тверду їжу.

Нереститься головень недалеко від місця свого проживання, вибираючи яму з камінням і корчами на дні або на бистрині, у перекатів з твердим грунтом. Нереститься риба на півдні Україні в квітні і на початку травня, у північних областях-в травні, червні. Клювання головня продовжується і під час нересту.

Тримається головень маленькими групами. Як тільки закінчується період нересту, риба повертається в свою звичайну середу - до бистрині, гирла, сваям і камінню, знову досліджуючи звичне дно річки. І починається жадібний і цілодобовий жор.

Виловити цю особину непросто. Головень надзвичайно полохливий і обережний. Найменший сторонній шум, сплеск або тінь яка раптово з'явилася- він відразу піде в глибину і не буде реагувати на приманку. Зловити голавля, влітку, можна на вечірній зорі і рано вранці. А ще зручний час, коли на поверхні-дрібні брижі, піднята легким подихом вітру.

Категория: Голавль | Просмотров: 659 | Добавил: ViKing | Теги: Повадки голавля, Повадки головня | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Март 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$