Окунь на поплавкову снасть, Окунь на поплавочную снасть
Рибалки досить рідко ловлять окунців на поплавкову вудку, воліючи ловити їх на спінінг, а дану вудку залишаючи для полювання на білу рибу. Хоча на поплавок чудово ловиться не тільки окунь, але й щука.
Безпосередньо перед нерестом окунь стає дуже жадібним і поїдає все підряд, потім після нересту має пройти кілька днів, щоб відновилося клювання. Влітку в спеку він йде на глибину і бере тільки рано в ранці до спеки або ввечері. Також відмінне клювання він демонструє по першоледью і останньому льоду.
Снасті.
Волосінь і гачок підбираються під водойму, так якщо озерце невелике і окунці в ньому водяться до 200-300грамм, то і волосінь необхідно використовувати з діаметром 0,16-0,18мм, якщо рибалка йде на досить великих водоймах, потрібно більш міцна, приблизно від 0,26мм. Якщо передбачається ловити рибу з човна на глибоких і великих ямах, то тут волосінь потрібно ставити ще міцніше, так як в них може попастися не тільки окунь, а й інша більша і сильна рибина. Гачки використовую приблизно 7-9 номерів, а ось поплавок підбирається з умов лову, так якщо планується здійснювати лов на живців, то і поплавок Необхідні ставити з урахуванням ваги живця і щоб він відмінно зміг показати клювання риби.
Лов.
Влітку найбільш доцільно в якості приманки використовувати дощового або гнойового хробака, так само себе відмінно зарекомендували, такі приманки як личинка бабки, жука-короїда, опариш, риб'ячі очі і маленькі (кілька) рибки як живці. Для досягнення хороших результатів краще використовувати мешканців того водойми де належить рибалити, а наловити живців відмінно можна за допомогою малявочниці. Живців зазвичай насаджують на гачок за губу, так як окунь часто атакує свою жертву з голови. Хробака необхідно насаджувати так званої вісімкою приховуючи при цьому жало, хороший результат може дати і посадка на гачок «бутерброда» з декількох живих черв'яків, які рухаються, тим самим принаджуючи хижака. Покльовка цього хижака завжди різка впевнена і підсікати необхідно також різко, але несильно розмахуючись, так як є ймовірність просто порвати губу окуневі і упустити його. При виведенні риби головне не дати їй піти у коряжник, що черевато обривом волосіні.
Як видно, окунців чудово можна ловити і на поплавкову снасть, головне проявити кмітливість.
|