Четверг, 21.11.2024, 23:19
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Март » 6 » Нахлист, Снасті, Нахлыст. Снасти
21:50
Нахлист, Снасті, Нахлыст. Снасти

Нахлист, Снасті, Нахлыст. Снасти

 
Нахлист - один з найдавніших способів лову риби, надає все необхідне для упіймання безлічі видів риб в самих різних водоймах. Шука, окунь, судак, сиг, форель, харіус, кумжа, лосось - і це тільки мала частина тих риб, яких ви можете зловити нахлистом.

Ловля нахлистом на мушку сьогодні переживає бурхливий розвиток і набуває все більше прихильників серед рибалок. Хтось приходить в нахлист з спінінга та інших видів риболовлі або відразу беруть в руки нахлистову снасть і більше ніколи їй не змінюють.

Вудіння нахлистом - це ловля риби у верхніх шарах води без поплавця і грузила на штучну мушку і комаху. Особливість цього способу вудіння полягає в тому, що при закиданні волосіні імітується вільне падіння наживки на воду. Риба не може встояти проти такої спокуси і відразу ж хапає її. Цим способом можна ловити рибу на річках.

Зовсім необов'язково купувати дорогі снасті, починати можна з найпростіших.

Буде потрібно довге, міцне і легке вудилище. Вудилища для лову нахлистом виробляються з грінгардта і клеєного бамбука. Вони бувають одноручні - для лову риб середньої ваги, і дворучні, більш важкі-для лову морських лососів і форелей. Одноручні вудилища кращих сортів випускаються довжиною від 2,2 до 3,6 м (в два і три коліна), дворучні-довжиною від 3,5 до 5,5 м (в три і чотири коліна). Вудлища мають коркову рукоятку з катущкодержателем; до стовбура примотані змійкою кільця в кількості від 7 до 10 штук. Дворучні вудилища з колотого бамбука важать від 680 до 1105, одноручние-від 150 до 260 м

Добре зроблене вудлище відрізняється міцністю, легкістю і пружністю, що дозволяє йому згинатися на дві третини своєї довжини від верхнього кінця. Трьохколінне вудилище з клеєного бамбука довжиною 304 см має нижнє коліно товщиною всього 6,5 мм, а у верхньому кінці - 2,5 мм. Вудилище можна зігнути в дугу, і воно, випроставшись, знову буде прямим. Ловлять нахлистом і простими бескатушечнимі вудилищами з цільного бамбука та інших деревних порід, довжиною до 5-6 м. Такої довжини вудлище дає можливість викидати лісі в 212 рази довше самого вудилища, т. Е. На відстань 18-20м.

Котушка, застосовувана при лові нахлистом, може бути найпростішою; для одноручного вудилища розміром від 5 до 8 см, для дворічного-10-12 см. На одноручному вудилище вона ставиться у самого комля, на дворучному - ближче до середини рукоятки. Призначення її - подовжувати або вкорочувати лісі і допомагати при виведенні риби. Для кращого ковзання в кільцях вудилища поверхню їх полірують.

Загальна довжина волосіні не перевищує 30-40 м, причому конусна частина її становить 3,5-4,5 м; сталева частина - циліндрична. До товстого кінця прив'язують звичайний плетений шнур довжиною 20-30 м - для одноручного нахлиста і до 100 м - для дворічного. Цей резервний необхідний для виведення крупної риби. Тонкий кінець волосіні з'єднують петлею з підліском довжиною 150- 180 см, теж конічної форми. Підлісок пов'язують з капронових лісок різної довжини і товщини. Для одноручного нахлиста застосовують волосіні вагою 28- 40 г з підліском з 3 послідовно пов'язаних лісок діаметром 0,4-0,3- 0,2 мм, довжиною відповідно 80-60-40 см кожна. До підліску кріплять повідець (15- 20 см) з мушкою.

Міцність повідця повинна бути менше міцності волосіні і підліску. Крім одноконусних лісок застосовують і двухконусні, у яких обидва кінці конічні, а середня частина - циліндрична. Вони зручні тим, що при зносі одного кінця його можна замінити іншим. Ліски мають різну довжину і товщі ну конусної і циліндричної частин, а отже, і вагу.

Для кожного вудилища використовують свою волосінь, що дає найкращі результати при закиданні. Котушку підбирають за розміром волосіні, причому вона не повинна бути занадто легкою в цілях поліпшення балансу вудилища. Кріплять котушку на комле. Точка балансу у нахлистового вудилища в робочому стані повинна знаходитися на рукоятці, в місці обхвату її рукою. Щоб перевірити баланс, з котушки змотують її в бухту і вішають на кінчик вудилища. В таких умовах точка балансу повинна знаходитися в 2-3 см від великого пальця руки, що тримає вудилище під час закидання. При незадовільному балансі його регулюють зміною ваги котушки або грибка, для чого барабан котушки обгортають листом свинцю, а під грибок підкладають свинцеві шайби. Комлєве коліно після обробки покривають водостійким лаком, щоб не тріснув. Ручку роблять із твердого пінопласту або пробки. Можна просто навити і товстий шнур, закріпивши його клеєм. Котушка кріпиться нижче рукоятки, для неї треба залишити місце. Катушкотримач - кільце - можна зробити зі старого поясного ременя, зрізавши стики урівень і скріпивши їх клеєм для шкіри. Пропускні кільця (їх на вудлище повинне бути 6- 8) і петлеподібний тюльпанчик - зі сталевого дроту. Такі вудилища легкі, не втомлюють руку. Їх довжина 290-335 см, товщина верхнього кінчика - не більше 0,3 см Ліси для лову нахлистом потрібно особливого плетіння - на конус. Товстий кінець леси, що має в поперечнику, приблизно, 2,5-3,0 мм, прикріплюють до вудилища, а до тонкого кінця, толщенной 1,0-1,5 мм, прив'язують жилковими повідець з гачком. Леси плетуть з шовку і просочують особливим жировим складом, щоб надати їм легке ковзання через кільця і ​​плавучість на воді. Довжина конусних ліс-від 18 до 27 м.

Така ліска, прив'язана товстим кінцем до вершинці вудлища, становить як би продовження його і легко закидається в намічене місце. Товстий кінець конусної леси зрощують з звичайною, яка намотується на котушку, якщо ловлять з котушкою. Багато рибалок самі в'ють конусні леси з шовкових і швейних ниток. Деякі зрощують конусні леси з відрізків ліс різної товщини. Сільські рибалки в'ють конусні леси з кінського волоса. Невелику конусну ліску можна звити з декількох тонких жилок. Щоб звити лісі до 12 м довжини, потрібно взяти шість жилок однакової товщини, в 12, 10,8,6, 4 і 2 м довжини, скласти разом і звити їх як звичайну мотузку. Кінці жилок, що вибилися при скручуванні, слід обмотати найтоншою шелковинкой і покрити клеєм БФ2, «Рапід» або цапон. Іноді верхню частину звичайної леси утовщают за допомогою «щеплення». З кінського волосу або тонких жилок в'ють мотузочку довжиною до 1,5 м, з утоньшения до одного кінця. Потім товстим кінцем цей щеплень примотують нитками до вершини вудилища, а навколо нього обвивають лісі. Виходить начебто пастушачого батога. З щеплення можна робити більш далекі закидити леси.

Нахлист

Для лову нахлистом рибалки користуються звичайними волосяними і шовковими лісами, прив'язаними до довгого вудилища. З цими лісами можна робити закидання мушки на відстані, достатні для лову в невеликих річках форелі, харіуса, язя, голавля і інших риб. Прив'язаний до лісі підлісок повинен бути з жилки, не коротше 1,5-2,0 л /, меншої товщини, ніж ліси, і дещо слабше її. До підліску прив'язують ще більш тонкий повідець з гачком або мушкою.

Категория: Нахлыст | Просмотров: 791 | Добавил: ViKing | Теги: снасті, нахлист, Вудилища для лову нахлистом | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Март 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$