Ловля карасів взимку, Ловля карасей зимой
У відомих мені друкованих джерелах, де описується підлідний лов риби, ніде ще не згадується про зимову ловлю карасів.
Всі автори стверджують, що карась риба теплолюбива, з похолоданням клювання його припиняється, а на зиму він заривається в мул і впадає до весни в сплячку.
Не стану ставити під сумніви подібні твердження, але щось тут, видно, не зовсім так.
У Молдові, наприклад, ставковий карась клює і взимку, хоча і з меншою енергією - клювання його слабкі, малопомітний, але часті. За 4 - 5 годин, проведених у лунки де-небудь на штучному водоймищі, багатому карасем, без особливих зусиль можна виловити до півсотні добротних карасиків.
Карась бере переважно білий, середній за розміром, грамів по двісті-триста. Невеликий ловиться рідко. Вудка звичайна, зимова; волосінь 0,2 - 0,3 мм; поплавок самих мінімальних розмірів, який відображає найменший дотик риби до насадки; гачок № 3 або 4; насадка - гнойовий черв'як, заготовлений з осені запас. Ловиться карась і на хлібні насадки, присмачені олією.
У лунку перед початком лову треба всипати деяку кількість макухи. У цьому випадку ловля буває декілька успішніше.
Ловиться карась і без прикормки. Помічено, що основна умова успішного лову - відносно рівна поверхня дна: на уступах і западинах карась не бере.
До Вітчизняної війни в Молдавії аматорський вилов риби не вівся. Не було ні риби, ні водойм.
Загляньте зараз на Комсомольське озеро в г. Кишиневі, на колгоспні і радгоспні ставки в районах республіки, і ви побачите, що в недільні дні гладь озер всіяна рибалками, зосереджено сидять над лупкамі, і звичайно не без успіху.
|