Ловля головня, Ловля голавля
Головень мешкає в річках, де швидке або середня течія. Він воліє чисту, помірно холодну воду. Тому в каламутній воді головень зустрічається досить рідко.
Його відносять до всеїдних риб. Головень харчується комахами, дрібними і великими ракоподібними, черв'яками, молюсками, дрібною рибою.
В останні дні квітня можна починати ловлю голавля. Закінчується сезон, приблизно, в середині липня. У такі дні головень мешкає на мілководді, глибиною від 1 до 3 метрів.
Ловити головня слід вранці та ввечері. Це час обіцяє найбільший улов. Він може бути як на дні, так і в товщі води. Для риболовлі вам потрібен буде спінінг або донна вудка. Використовувати поплавкову вудку або нахлист ви зможете в травні. Наживку слід розташовувати ближче до дна. Використовувати товсті снасті не рекомендується. Наживкою можна використовувати опариша, хробака або маленьку рибку. Але найкраща приманка - це хрущ. Головень може брати і на тісто або скоринку хліба, але це буває дуже рідко.
Перші гусениці на деревах з'являються до кінця травня. У цей час потрібно звертати увагу на ті ділянки водойми, де листя з дерев і кущів знаходяться найближче до води. Там точно буде стоянка головня, так як падаючі гусениці - це відмінні ласощі для нього.
Якщо ви рибалите на перекатах, то скористайтеся 4,5-метрової вудкою, яка забезпечена тільки мормишкою. Не потрібно ставити ні поплавок, ні грузило. В якості наживки скористайтеся личинкою хруща, опариші або хробаком. Мормишку слід запустити вниз за течією.
Влітку, коли вода прогрівається, головень піднімається ближче до поверхні води. У цей період ви можете ловити на поплавкову вудку. Не використовуйте яскравий поплавок, бо він відлякує рибу. Краще зробити його сірим або коричневим, щоб головень прийняв його за пропливає повз предмет.
|