Лов товстолобика
Товстолобик - цінна риба ставкового рибальства. Вранці любить годуватися на тихому мілководді з великою кількістю рослинності. Коли сонце наближається до зеніту, то товстолобик йде в більш глибокі місця з мулистим дном. У пошуках їжі зграя повільно пересувається з місця на місце. Цей вид риби дуже полохливий. Таку особливість рибалки використовують при пошуку місця розташування косяка. Варто провести різкий шум і деякі особини вискакують з води, а потім повертаються назад з метою пошуку надійного укриття.
Для лову товстолобика на снасті використовуються різноманітні насадки рослинного походження. Відмінно підійдуть для цих цілей шматочки огірочків, листя конюшини, молодий рогіз, кукурудза і навіть пінопластові кульки. Найкраще риба залучається відварним зеленим горошком. Додатково замаскувати гачок допоможуть місцеві нитчасті водорості, намотані на його основу. Ловлю починають з травня і продовжують по вересень. Найвдаліші місяці - червень і липень. Нічні клювання не виключені, але рідкісні. На світанку активність риби зростає і досягає піку до обіду, потім знову різко знижується - до однієї, двох клювань протягом години. Товстолобик - риба сильна і, прихопивши насадку, різко йде вглиб. Важливо послабити фрикціон котушки на вудці, тому що є ризик втратити снасть.
Місце риболовлі вибрати не складно. Дно повинно бути піщаним, глинистим або кам'янистим. Обов'язкова присутність ніжних, молодих водоростей. Товщина водного покриву - 2-3 метри. Важливо присутність і напрям вітру. Він повинен бути зустрічним, а не від берега. В повний штиль ця риба не клює. Зовсім добре, коли відомі місцеві повадки товстолобика. Тоді слід проводити лов в тих місцях, де товстолобик любить "гуляти" в певний час. Годуватися в глибоких ямах і западинах він не бажає, а воліє височини і горби на дні. Особливо йому подобаються дрібні місця далеко від сторонніх очей. Ось у цих ділянках ставу і розташовують годівниці з прикормкою.
Вудлище для лову товстолобика повинно бути пристосоване до донного лову і бути довжиною не менше 3.5 м. Лісочка - коропова, з калібром 0.3 ~ 0.4 мм. На кінці волосіні розташовуються три повідця на відстані в 15 см. На них нав'язують потужні, але легкі гачки. Ця риба дуже норовиста і снасті повинні витримати її норовливий характер. Підсікати не варто, а ось повільно провести проводку - правильне і мудре рішення.
|