А Ви вмієте ловити на равлика, А Вы умеете ловить на ракушку
Перлівниця - це не перлова каша, а молюск, що живе в прісноводних річках і озерах України.
Знайти його нескладно, по залишених на дні доріжках. Домом для молюска служить раковина, розмір якої сягає від 5 до 10 сантиметрів.
Просунувшись на кілька сантиметрів вперед, він заривається в пісок, на поверхні стирчить тільки невеликий горбок.
Перлівниця це чистий білок і може входити в раціон риб. Але дістати м'ясо риби можуть тільки у випадку, коли раковинку молюска розчавить човен або рух каменів.
Рибалки, дізнавшись, про відмінні результати лову риби на перлівницю намагаються їх повторити. Але найчастіше їх осягає невдача.
Велика риба не клює, в'яжеться всяка дрібниця. І насадка з перловіци за кількістю клювань мало чим відрізняється від опариша або хробака тільки насаджувати її складніше.
Для того щоб ловля на перлівницю стала ефективною треба грамотно вибирати місце для лову. Це можуть бути такі місця, де найчастіше давляться черепашки, і у великої риби є звичка поїдати смачного молюска, поки його не розтягнули дрібні риби. А равлики давляться більше на судноплавних річках і озерах.
Марно ловити на перлівницю в тихому озері, тамтешня риба найчастіше не знає її смаку. Для того щоб риба стала клювати на перлівницю треба тривалий час її підгодовувати подрібненими равликами. І може бути тільки тоді можна розраховувати на успіх, перловиця може стати секретною особливістю в ефективній риболовлі.
На перлівницю можуть клювати різні види риб, такі як сазан, лящ, сом та ін. Насадити молюска на гачок не так просто. Для цього треба спочатку відкрити мушлю і ножем відокремити м'ясо від стулок. Рибалки знають, що для наживки добре підходить мускул або «нога» молюска, за допомогою якого він пересувається по дну.
Рибалки придумали ряд прийомів, як насадити і утримати молюска на гачку. Найчастіше після розтину равлика його підсушують на сонці або вітрі, тоді м'ясо стає щільніше, але важливо стежити за тим, щоб воно не протухнула.
Є ще варіант - підтримати здобуте з раковини м'ясо молюска в окропі, хоча м'ясо ущільнюється, але пропадає пахучість, що погано позначається на клюванні.
Рибалки придумали робити з перловіці так звані «бутерброди». Суть яких полягає в тому, що м'ясо перловіци комбінують з щільними наживками. Наприклад, часто у справу йдуть личинки хруща. Така приманка хороша для лову риб побільше. Також непогано перловица поєднується з опаришем або черв'яком. Головне потрібно враховувати обсяг одержуваної приманки і розмір гачка.
Щоб ловити на перлівницю треба продумати дії, проаналізувати всі обставини лову. Треба творчо підходити і тоді успіх прийде.
|