Зловити на пробку карася дуже просто, Словить на пробку карася очень просто
Хто не ловив на пробку, той нічого не знає про риболовлю. Ну, або поки ще дуже молодий, щоб знати про неї. Однак, часто найкращий улов - саме на пробку. Тому тим рибалкам, яким хочеться не тільки потягатися силою з прекрасним коропом, а принести додому повновагих -двадцать кілограмів соковитого карася, наприклад, радимо випробувати таку снасть, як пробку. Взагалі, хоча і вважається, що вона тільки коропових може залучити, але непогано себе показала і при лові іншої риби (напевно, вона розумних книжок не читала, і не знає, що пробка - тільки для карася). Так як це - саморобна снасть, то як її тільки не називають народні умільці: і соска, і смоктун, і бомба, і навіть комбайн. Кожна назва себе виправдовує. Як відбувається ловля карася на пробку? Риба при вигляді підгодовування в снасті від радості її засмоктує, і улов виходить - просто бомба! Таке відчуття, що карася, як комбайном, ловили. Так, раз нам все зрозуміло про гучномовних назвах, пора дізнатися, як вона виготовляється. Зловити на пробку карася дуже просто, Словить на пробку карася очень просто
Виготовлення снасті пробка для карася
Найголовніший матеріал для виробництва чудо-снасті - звичайна пробка. Без неї не обійтися. Значить, так: беремо пробку від пластикової пляшки, навішуємо на неї по колу кільця-кріплення для повідків. Далі - знову пробка, але вже металева, з-під міцних напоїв - в самий раз. Заливаємо туди 2-3 грами свинцю і даємо йому охолонути. Об'єднуємо за допомогою шурупа обидві заготовки. Після кріпимо до боків пластмасовою пробки кілька гачків на повідках (краще - чотири). Потім, туди ж потрібно гарненько напрессовать «з горочкой» домашню заготовку - в'язке і туге підгодовування. У кашу після цього потрібно сховати гачки. Не забудьте цю чудо-снасть приєднати до основної волосіні (карабинчиком, найкраще). Що стосується кольору пробок, то їх, традиційно, підбирають в білому або жовтому кольорі, але це не принципово. Рибі головне, щоб в пробці хороша прикормка була.
Все, пора йти на карася
Рибка на таку снасть добре реагує що навесні, що влітку, тому що активно годується. Тому ловля карася на пробку влітку і навесні-стовідсоткова гарантія, що рибалка додому прийде з гарним уловом. Зловити на пробку карася дуже просто, Словить на пробку карася очень просто
Так, тепер, напевно, цікаво, який принцип дії саморобної снасті? Слід врахувати, що закидати її можна і потрібно на досить пристойні відстані, для цього добре б мати потужне вудилище і безінерційну котушку. Коли вона потрапляє у воду, то на дно опускається повільно і не перевертається, акуратненько лягає кормом з гачками вгору. Риба, карась, приміром, побачивши такий бенкет біля себе, зазвичай довго не змушує себе чекати. Клювання ви пропустити ніяк не зможете, тому що рибка від жадібності накидається на приготовані ласощі (добре б гачки ще замаскувати апетитними черв'ячками) і заковтує його разом з гачками, а потім виштовхує їх за зябра. Ось так відбувається самоподсічка. Щоб відразу зреагувати на клювання, рекомендується додатково оснастити спінінг брязкальцем, дзвіночком або ще чимось дзвінким. Рибаку на березі залишається тільки витягти свій улов. Рибка, точно, не зійде з гачка. Головне - не зачепитися іншими гачками за можливі коряжкі і гілки на дні.
Ловля карася навесні на пробку відбувається навіть активніше, ніж влітку, тому що добре пахне приманка привертає до себе багатьох зголоднілих мешканців водойм. Так що, не дивуйтеся, коли на тому кінці вудки побачите не карасика, а іншу рибку.
Переваги та недоліки снасті пробка на карася
Що добре в цій снасті, так це те, що її можна закидати досить далеко, особливо це цінується влітку, коли риба ховається на глибині. Навіть човен не знадобиться. Також можна використовувати пробку в прибережній зоні, але слід уважніше поставитися до можливих зачепам, але це вже відноситься до недоліків.
|