Четверг, 21.11.2024, 23:50
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 2 » Зловити голавля по селянськи, Поймать голавля по деревенски
10:55
Зловити голавля по селянськи, Поймать голавля по деревенски

Зловити голавля по селянськи, Поймать голавля по деревенски

Зловити красиву рибу Росії те саме що мистецтву. Це дійсно непроста справа. Але тільки лише - тут я вас зараз шокую - якщо ми ловимо за сучасними методиками. А от якщо ми ловимо істинно народними методами, то все у нас з голавлёвой риболовлею в повному порядку. Тоді головень ловиться і ловиться досить великий головень. І ми можемо дозволити собі дрібного головня попросту відпускати за непотрібністю. Для мене дрібний головень це рибки менше 500 грам. Ну безглузді вони для мене. Та й шкода якщо чесно. Нехай підростуть ще.

Ловив я зовсім недавно на товариський Ведмедиці і метою своєї ставив зловити голавлей і жерехів. Цілий тиждень рибалив. З жереха у мене не зрослося, але бачив цих красенів власні очі, в пристойному кількості і пристойного розміру. Одного так з метр «зростанням». Голавликов теж спостерігав і немало. Найбільший напевно попався на очі це з кілограммчік. Зловив теж. Але поменше. Спочатку методика лову була проста - спінінг і далекобійні невеликі приманки, тобто вертушки і колебалки. Пробував і воблери. Клювання були практично на все, але слів лише щучка і окушок. Зловити голавля по селянськи, Поймать голавля по деревенски

Безрезультативні спінінгування мені неабияк набридло і я вирішив спробувати половити поплавковою снастю. Власне поплавковою вудки в мене не було і в голову першим прийшло оснастити поплавком свій ультралайтових спінінг. Сам поплавок, четирехграммовий у мене був, гачки теж, а з грузіламі проблем взагалі ніколи не бувало - гаєчок у мене в сараї предостатньо. Але були й дробинки. Точніше розбірні чебурашки. Їх і застосував. Волосінь міняти не став. Нема чого. І залишив шнур зі спінінгової котушки. І наперед скажу, що потім я прив'язував і повідець зі звичайної волосіні і з флюорокарбоновую волосіні і .. різниці в інтересі до приманки не помітив ніякої. Що так булькало, що сяк .. Припускаю лише, що риба проявляла деяку обережність коли я ловив поверху і приманка була всього лише приблизно за півметра від поплавка. Поки оснастка була натягнута течією, до тих пір бурун-інтересів до приманки було пристойно менше. Буруни - ми ж поверху ловимо і видно як риба пробує приманку. Причому навіть зрозуміло велика чи щодо риба або Малоча. Дрібниця мигоче, приманка безперервно скаче на поверхні. Велика ж підійде, спробує (це і є бурун) і плюне (або засіче). Причому велика риба може підходити і кілька разів. Але в якийсь момент інтерес до приманки вона втрачає. Чому - не розумію. Може запах вимивається або якісь смакові якості приманки губляться. Не знаю. Тут простіше перечепився на нову приманку (мова в моєму випадку про звичайний чорному хлібі) ніж ламати голову в пошуку причини пропажі інтересу до насадки.

Maximus Egoist Оцініть гумор ситуації .. ультралайтових Maximus Egoist в іпостасі поплавковою вудки .. І адже зловив ..
Спочатку я трохи поскупився і спорудив снасть з двома поводками і гачками. На один гачок я хотів насадити консервовану кукурудзу, а на іншій кірку чорного хліба. Кукурудза приманка тоне, хліб плаваючий. Виходить, що обловлюваних два горизонти - товщу води і поверхню. Але практика показала, що така, зібрана на скору руку, снасть незручна. Повідці плутаються і настрій просто-напросто падає. Можна було звичайно виготовити вдома дротяні коромисла які дуже зручно розносять повідці. Але це ж треба повертатися додому, шукати в сараї підходящу дріт ... Простіше й швидше просто зняти один гачок. Що й було зроблено.

Поплавок з грузіламі мені більше служив для ваги в плані закидів. Але з ними сильно видовжувалася снасть від тюльпана до гачка. Там же ще й стопор для регулювання глибини був. Зрозуміло зроблений з підручних засобів. А то у мене найближчий рибальський магазин в 55 кілометрах.

Досить швидко я прийшов до спроби залишити на шнурі тільки гачок .. Логіка була така, що для сплаву за течією мені абсолютно не потрібний закид далеко. Буквально п'ят-другий метрів. Але виявилося що кірка хліба досить бадьоро утягивает за собою метрів десять шнура. Без всяких обважнювачів. І це було непогано. Тому що з'явилася можливість підкидати приманку не тільки сплавом, а й сховавшись за заростями тростину, в забродку зрозуміло, підкидати в невеликі плёсікі осторонь від основної струменя. З них і почав.


У перший день цього досвіду успіху у мене не було. Але зате виявився, а точніше підтвердився, чималий інтерес до риб до кірка чорного хліба. Вже скільки бурунів різного калібру я спостерігав дивлячись на цю приманку - не злічити. Але серія невдалих підсічок змусила мене змінити місце і перейти все ж в початок струменя, і встати за перекатом. Але там я виявився не один. Там вже рибалив місцевий рибалка. Причому рибалив здійснюючи цікаві дії. Потягне спінінг на себе так щоб приманка перемістилася на два-три метри, потім рухом спінінга відпустить її за течією і через невелику паузу знову потяжка. І так багато-багато разів. На питання що за насадка він відповів що звичайна бабка. Бажано побільше. Зловити голавля по селянськи, Поймать голавля по деревенски

Мене його снасть і методу зацікавили і я вирішив поспостерігати за ним зображуючи, що нібито я ловлю неподалік. І дуже скоро з радістю за нього побачив як він зловив немаленького головня. А снасть його була дуже проста - звичайний спінінг, шнур і гачок десятка (по градації СРСР). І все. Теж саме що і в мене вже, але різні насадки. У нього бабка, а у мене хліб.

На наступний день я відправився туди ж, на той же перекат. До речі це 50 метрів нижче його я і зловив в травні свого трикілограмового шереспера. Правда тоді пейзаж трохи інший був. Прийшовши на місце я насадив скоринку хліба. Не став я займатися стрекозоловством і вирішив, що хліб всьому голова і цілком піде для такого дійства. І я, власне, не помилився. Дійсно, приблизно через півгодини від початку «сьогоднішньої» риболовлі я взяв і зловив шестісотграммовая головня. І саме на хліб. І методу була точно така ж як у вчорашнього голавлятніка - потяжка і скидання, потяжка і скидання .. До речі цілком виразно відчувається як кірка хліби зривається з гачка вирушаючи у вільне плавання. В руку віддається легке клацання і натяг снасті на протязі сильно слабшає.

Те саме місце ... Те саме місце ...
Зрозуміло в процесі цієї захоплюючої риболовлі я обмірковував принциповість цієї снасті. І прийшов до дуже простим висновків ..

Зовсім не потрібна сверх-кошерно-фірмова снасть. У вас немає далеких закидів, ваш шнур (волосінь) не треться об донні камені - можна простенькі. Хлист будь-хто. Причому довгий хлист потрібен всього лише в двох випадках - коли потрібно подати приманку через прибережної трави або кущів, або коли просто холодно і в воду лізти щоб ловити взабродку - брррр! - І потрібно мати більшу зручність з управління приманки. Довгий хлист мається на увазі як будь поплавковою вудилище з кільцями і довжиною три-чотири метри. Я, наприклад, для себе навіть не визначив якої довжини мені потрібен хлист. Три або чотири метри. Тому що Ведмедиця це одне, а рідна Мга це зовсім інше. На Ведмедиці доречно буде чотириметрове вудилище, а на МГЕ і два завелике місцями.

Котушка - будь-яка .. Зрештою навіть можна використовувати звичайну тонку мотузку або мотузку і гачок. І керувати всім цим просто руками. Незручно, але ловити можна.
Гачок такого розміру береться невипадково. По-перше насадку можна брати побільше, тут розмір має значення. Але не буханку звичайно ж. По-друге із застосуванням великої приманки відсікається непотрібна нам дрібниця. І якщо такий принцип, у випадку зі щукою, працює досить умовно, то в разі лову головня дрібниця відсікається конкретно. Вона щипає нашу приманку, приваблює своєю суєтою набагато більших родичів. Тих самих яких ми власне і ловимо. 
Зловити голавля по селянськи, Поймать голавля по деревенски

На що ловимо .. А на все. На хліб, бабку, коників, гедзів всяких, мух, горох і всякі рослинні насадки, хитрі всякі гумки-джиги з мільйоном-другим лапок і хвостиків. Окремо згадаю нахлистовиє мухи. Причому бажано значних розмірів. очевидно щось з подоби кебарі з тенкари.

Все ж з усіх перерахованих насадок пристойне лобове опір потоку води має тільки кірка хліба. Мушки всякі, бабки з кониками опір води передають набагато менше. А із застосуванням поплавочков (сіренького і непоказного), та ще з плоскою стороною зверненої до вудилища, лобове опір збільшується із застосуванням будь насадки. Ви більше будете розуміти за свою насадку. По суті ви отримаєте деяку віддалену аналогію з відомою снастю «кораблик». А якщо річка досить широка і з нормальним таким перебігом, то ніхто не заборонить вам зробити такий собі мікро-кораблик. Ефективна до речі снасть.

Заганяти вашу насадку в товщу води, нехай і на п'ять-десять сантиметрів глибини, або ж пускати її поверху - вирішувати вам. Яким способом - теж вам вирішувати. Зверху видовищною. У товщі, припускаю, що трошки ефективніше, особливо в умовах потоку. Але знову ж таки це не аксіома і дуже багато залежить від умов застосування ..

Методика .. А будь-яка. Хочете потяжкой, хочете просто відпустіть за течією і чекайте клювання читаючи книжку. Все що ви можете придумати і що вам цікавіше. Раньшея особисто я «читав книжки», а тепер побачив що потяжка цікавіше. Тим більше що потяжкой можна в досить широких межах «регулювати» розташування приманки. За принципом повітряного змія. Важко пояснити, а на практиці все дуже зрозуміло буде і дуже швидко навчитеся. Навіть можна зробити так, що приманка виявиться вище вас за течією. Головне знати як і де йде зворотна течія і розуміти наскільки і навіщо підняти або опустити вудилище. Це насправді нескладна наука і навіть цілком собі захоплююча.

Але якщо ви раптом стали успішно ловити головня і жереха, то дуже скоро ви зрозумієте наскільки нудно ловити щуку. Але що найцікавіше - всі ваші снасті для лову головня завжди буде пристойно дешевше ніж снасті для лову щуки. Вам просто-напросто багато чого вже не знадобиться. А то що знадобиться коштує в магазині сущі копійки. Зрозуміло я говорю не про спінінга і не про нахлистовою снастях. Це окрема історія. Я показую вам звичайну і просту сільську снасть якої ловили ваші дідусь і навіть пра-пра-прадід. І досі з величезним успіхом ловлять в селах і зараз.

Категория: Голавль | Просмотров: 658 | Добавил: ViKing | Теги: Зловити голавля по селянськи, Поймать голавля по деревенски | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$