У середовищі рибалок існує думка, що спінінг є виключно льтньою снастю. Однак це не зовсім так. При дотриманні певних умов його можна використовувати і взимку. Умова, за великим рахунком одне - наявність відкритої води. Це можуть бути водойми поблизу ТЕЦ, гарячі підземні джерела, річки з швидкою течією і т.п.
Що ж він собою являє, цей зимовий спінінг? Комплектуючи дану снасть для зимової риболовлі, слід звертати увагу на всі деталі, постійно приміряючи їх до того, що процес буде проводитися при низькій температурі повітря.
Отже, вудилище. У нашому випадку воно повинно бути тонким, досить легким, чутливим і добре збалансованим. Воно повинно зручно сидіти в руці. Тільки в цьому випадку можна буде сподіватися на максимально далекі закидання приманки.
Найкращим варіантом вважається штекерное вудилище, оснащене високоякісним пропускними кільцями. Телескопічні моделі для зимової риболовлі краще не використовувати, оскільки потрапляє в стики вода, перетворюючись на лід, швидко їх руйнує.
Наступний предмет комплектації - рибальська котушка. Відразу мушу зазначити, що ні мультиплікаторна, ні інерційна моделі в зимовий час не використовуються. Все тому, що мастило, використовувана в них для змащування тертьових і обертових поверхонь, що не розрахована для роботи при низькій температурі повітря. У цьому випадку вона просто замерзає.
Зате в цих умовах прекрасно працюють безінерційна котушка. Підбираючи ону, слід звернути увагу на шпулю. Вона повинна вміщати в себе не менше 130 метрів хорошою волосіні. Краще плетеної. Вважається, що вона найкраще контактує з приманкою.
Вибираючи волосінь для зимового спінінга, слід звернути особливу увагу на її чутливість і розтяжність. При використанні звичайної монолески, перевага рекомендується віддати моделі, товщиною до 0,20 - 0,25 мм. Оптимальним варіантом вважається 0,27 - 0,28 мм. Обрана волосінь повинна тримати навантаження в межах 4 - 5 кг. Тільки в цьому випадку можна бути впевненим, що при затриманні великої риби її можна буде доставити на берег.
Багато рибалок при ловлі взимку на спінінг воліють використовувати флуоресцентну волосінь. З її допомогою можна буде помітити не тільки моменти торкання приманкою дна, але навіть найслабші поклевкі.Толщіна плетеної волосіні, повинна лежати в межах 0,12 - 0,16 мм. Обидва варіанти лісок вважаються придатними вудіння спінінгом в зимовий час.
З приманок для лову зимовим спінінгом найчастіше використовують джиг-головки. Перше місце в списку займають класичні моделі твистеров - крівохвостие приманки довжиною від 8 до 12 см. У тому випадку, якщо клювання можна буде описати як «вище середнього», переважно перейти на приманки довжиною від 6 до 10 см.
Велику роль у зимовій ловлі спінінгом грає розфарбування приманки. Найбільш ефективними вважаються приманки, забарвлені в білий, перламутровий, зелений і червоний кольори. Непоганий результативністю можуть похвалитися твістери зеленого кислотного кольору або, так званого, кольору машинного масла. Високу ефективність демонструють приманки з блискітками.
Крім твистеров можна спробувати ловити взимку на обертову блешню або воблер. Однак, згідно з показаннями рибалок, ці приманки все ж не такі ефективні.
Способи закидання, підсічки або виведення риби при ловлі взимку на спінінг практично не відрізняються від літніх варіантів. Не помічено відмінностей і в застосуванні гачків і грузил. Всі правила, які риболови намагаються строго витримувати в літній час, однаково ефективні і взимку.
Вдалої риболовлі!
|