Воскресенье, 24.11.2024, 04:08
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Ноябрь » 5 » Зимовий лящ на класичну мормишку. Зимний лещ на классическую мормышку
20:56
Зимовий лящ на класичну мормишку. Зимний лещ на классическую мормышку

Зимовий лящ на класичну мормишку. Зимний лещ на классическую мормышку

Дана стаття містить короткий опис бажаного об'єкта зимового рибальства - ляща. Наведені описи Лещової місць на водоймах. Дано опис снастей - це легкі зимові вудки з блешнею. Приділено увагу основним підгодовування і насадкам.

Зміст:

     Лящ. Короткий опис біології риби з точки зору риболова
     Пошук Лещової місць при лову з льоду
     Вудка з блешнею, основна снасть для зимової ловлі ляща
     Огляд основних підгодовувань і насадок на ляща
Лящ. Короткий опис біології

Так. Лящ, це не окунь. І не плотва. За рибопромисловим канонам і гостей, лящ - це «коштовна промислова порода риб». Ось так. Цього достатньо зрозуміти, на який сміливий вчинок зважився риболов. Кинути виклик такій рибі, та ще й взимку. Потрібна невелика теоретична підготовка. «Немає нічого практичніше за гарну теорію» - говорили винахідники атомної бомби. І вона вибухнула. І ми, озброївшись знаннями, висадимо тишу на неходженими льоду наших озер, водосховищ і річок, просвердлимо лунки, дістанемо снасті і наловимо ляща.

Зимовий лящ на класичну мормишку. Зимний лещ на классическую мормышку



Лящ, навіть на латині (а всі об'єкти живого світу мають назву на латині), звучить гордо. Абраміс Брама. Abramis brama. Абрамс - це зрозуміло, великий лящ пре, як американський важкий танк, а Бра (х) ма - це щось індійське. Брахмани - це вища каста. До сих пір йдуть суперечки, як розрізняти ляща і підлящика. Товариші, ви ж не питаєте, як відрізняти цуценя від собаки або теляти від корови. Почав ікру метати, пожовтіла луска, хай небагато, з боків - сміливо можна говорити, що це лящ, хоч він і менше заповітного кілограма. Хоча, є й інші хитро мудрі класифікації. Наприклад, за день спійманий всього один екземпляр на 400г, то це, звичайно, лящ.
Крупний подлещик або невеликий лящ?

Крупний подлещик або невеликий лящ?

А на другий день, попалося два десятка по 500-600г, зрозуміло, це хороші подлещики. Якщо заглиблюватися в цю тему, то можна дійти до вивчення «фанерок» і «козликів», і їх зважування. Але це не наш метод.

Лящ, риба коропова, але на відміну від коропа і карася, жвава всю зиму. Ця нахабна риба, яка навчилася лякати хижаків своїми габаритами. Вона відганяє будь-яку дрібницю. Це треба запам'ятати. Якщо раптом перестала клювати підгодована плотва, не факт, що підійшла щука. Через хвилину ваш кивок випрямиться і полізе до верху. Розмашиста підсікання і, обривок волосіні, як зацеп про колоду. Це був «господар», А ви, виявилися не готові до його прийому.


Лящ, типова риба - бентофаг (бентос - будь-яка донна живність, фаг - пожирач), він поїдає донні організми, для цього у нього є рот-хобот. Коли лящ годується з дна, він легко займає положення головою вниз. Потім він приймає нормальне положення. Саме з цієї причини піднімається кивок зимової вудки. Зимова ловля ляща ділиться на нічну і денну рибалку. Нижче піде мова тільки про зимовій ловлі ляща, в світлий час доби. Точно не встановлено, що великі лящі (від 1.5 кг) тримаються особняком. При лові мірного, півкілограмову подлещика, дуже часто потрапляють і солідні екземпляри («валізи»), «непролаз» риби в лунку на 150 мм - звичайна справа.

Іноді лящ голодує. Спори про вплив погоди на його клювання не вщухають серед рибалок-лещатников. Зимовий лящ може легко спростувати всі прикмети, активно годуватися (а значить, клювати) перед негодою, і застрайкувати під час стійкої ясної і морозною погодою. Причому його наявність під підгодованими лунками, легко перевіряється ехолотом. А досвідченому рибалці і ехолот не потрібен, коли чутлива вудка стоїть нерухомо, а блешні з насадкою розташувалися на дні, раптом, несподівано починає повільно згинатися кивок і волосінь йде убік. Це означає, лящ проходив біля мормишок і зачепив плавниками або тілом вашу волосінь.

Наявність ляща, ще не гарантія вдалої риболовлі. За подібні «сюрпризи», ми і любимо це заняття.

Зимовий лящ на класичну мормишку. Зимний лещ на классическую мормышку
Пошук ляща взимку


У століття інформації, неможливо приховати відомості про клювання ляща в тому, чи іншому місці. Всі ми зроблені з одного тіста, а повідомити на сайті про свій успіх - це нормальне і звичайна справа. Крім того, зима, не літо. На будь-якому льоду видно, де відбувалася інтенсивна ловля ляща вночі, це неможливо приховати.
«Валізи», є сенс поговорити з цим рибалкою

«Валізи», є сенс поговорити з цим рибалкою

Плюс, розмови з бувалими рибалками, а особливо, з аборигенами. Це нормальне з'ясування обстановки на водоймі. Звичайний ехолот може бути непоганим помічником рибалці. Якщо вміти ним користуватися і безпомилково «читати» і інтерпретувати те, що він показує.

Тут, необхідно сказати пару слів про зараження ляща лігулой, або, як її величають народні маси - солітером. Це паразит риби, він нешкідливий для людини, але неприємний. Лящі роздуваються і не можуть піти в глибину. Тому, на глибинах до 4-5 м упіймання ляща «з причепом», не рідкість.


Лящ з мілководдя

Для гарантованого задоволення від упіймання риби і подальшого її кулінарного вживання, краще ловити ляща в водоймах з глибиною не менше 6-7 метрів. Ночами, у водосховищах і великих озерах лящ виходить з глибин, з світанком, спостерігається зворотний рух риби. 10-12 метрів - це нормальна глибина для зимової ловлі ляща на мормишку.

Ловля ляща взимку на течії, виробляється на глибоких плесах і ямах, в затоках і заводях з великою глибиною і зворотною течією. Давно помічено, що лящ часто прогулюється по водоймі спільно з судаком. Ці риби уживаються невідомим чином. Цим необхідно користуватися в пошуку місць проживання ляща в зимових водоймах.


Рибальські та Лящевы стежки. Де ж їх перетин?

Все закономірності зимового періоду можуть не працювати у весняний період, коли лящі хватанул талої води, із струмочків, і почали збиватися в нерестові зграї. В цей період лящ може стати легкою і нецікавою здобиччю. Та й правила рибальства ніхто не відміняв ...

Вудка з блешнею на ляща

Невелика, сучасна зимова вудка з котушкою, кивком, з можливістю стійко поставити її біля лунки - це найбільш походящие снасть, для зимової ловлі ляща на мормишку з насадкою. Надмініатюрні, спортивні вудки-балалайки, завдаватимуть незручності при такому лові. Ловля ляща взимку поєднує в собі два основних види риболовлі. Це гра насадкою з підйомом снасті і опусканням, і спокійне знаходження блешні на дні (так звана - «ловля на стоячу снасть»).

Питання про діаметр волосіні - це предмет постійних дискусій. Помічено, що волосінь діаметром 0.10 мм, рази в два збільшує кількість клювань і уловістость зимової вудки, ніж, скажімо, волосінь діаметром 0.18 мм. Флюрокарбон, особлива зимова плетінка - багато чого придумано в наші дні, щоб обдурити ляща взимку. Відповідь одна, потрібно мати декілька вудок з різними волосінями і рибалити, виходячи з розмірів вже спійманої риби, кожен раз на грані відриву. Така вже трагічна доля у бідних рибалок. Їм доводитися вибирати і жертвувати.


Зимовий лящ на класичну мормишку. Зимний лещ на классическую мормышку
Оснастка вудки мормишками

Є дискусія і з приводу кількості мормишок. Дві або одна? Я рибалю взимку 45 років, але так і не визначився. На тонкому льоду можна застосувати дві блешні. Нижня мормишка - важка (свинець, вольфрам), типу «уральської», з рясною насадкою мотиля або мотиля з опаришем (бутерброд). Верхня мормишка знаходиться в 20 см вище нижньої, мініатюрна «чечевички» або «Овсинко», можна взяти «крапельку» з досить великим гачком. На неї підсаджується мінімум насадки. Що краще? Визначить сам «господар» водойми - лящ. Ближче до весни, друга блешня, зачепившись за нижню кромку льоду в лунці, обов'язково принесе відрив снасті і втрату трофейного ляща. Сидячи на дивані, дізнатися, про його уподобання - неможливо.

Найбільш практичним для зимової ловлі ляща на мормишку представляється лавсановий кивок до 12-15 см завдовжки. Застосування особливих, секретних і «забійних» кивків по 20-25 см завдовжки, мабуть, з розряду звичайних тимчасових відхилень, в психіці рибалок, в результаті серії їх невдалих рибалок.

При наявності знімного зимового поплавка на волосіні, відмінно видно найменші нюанси клювання.

Підгодовування і насадки для зимової ловлі ляща

Ловля ляща взимку увазі застосування різних підгодовувань. При виборі прикормки треба враховувати одну колюче обставина по імені йорж. Цей річковий звір всеїдний, але особливу пристрасть він живить до тварин підгодовування. Облік дрібного мотиля на дні або рубані черв'яки в каші, можуть послужити рибалці погану службу.


Йорж, цей маленький, вічно голодний звір з осклілими поглядом, нападає зграями, як гієни, яких бояться навіть леви. Так і лящ, величезний лящ, не в змозі відігнати йоржів. Можливо, на лящів діє отруйна слиз йоржів. Ті, хто випадково протикав взимку палець, відчіплюючи настовбурчуючи, пам'ятають, як німіє рука по лікоть, як від укусу гадюки. Тому, краще застосовувати різні рослинні приманки.

Прекрасні результати дає пшоняна або перлова каша з різними добавками. Відмінно зарекомендували себе взимку готові фабричні суміші, які продаються у всіх рибальських магазинах. На великих глибинах у водосховищах можуть мати місце слабкі течії. Їх достатньо, щоб віднести комок приманки в сторону від вашої лунки. Для уникнення «розмазування» кормового столу, в таких випадках, краще застосовувати звичайну конусну годівницю.
Свіжий мотиль не підведе

Зимовий лящ на класичну мормишку. Зимний лещ на классическую мормышку
Свіжий мотиль не підведе

Краща насадка для лову ляща взимку - безумовно, мотиль. Якщо є живу велику і свіжий мотиль, лящ нікуди не дінеться. До мотилю можна підсаджувати опариша, звичайного або кольорового. Іноді ефективна личинка реп'яхової молі. Бувають водойми і моменти, коли лящ в зимовий час активно бере на звичайного хробака (його шматочок). Личинка ручейника - це дієва насадка, особливо при активній грі блешнею. Бувають і чудові моменти сильного кльову ляща на тісто, пом'ятий хліб або солодку консервовану кукурудзу «Бондюель». Необхідно бути готовим до будь-яких витівок примхливої ​​риби. Місцевий корм, місцеві особливості водойми, можуть зламати будь-які логічні побудови. Все розсудить звичайна практика. Спостережливість і товариськість - це вірні помічники адекватного риболова в незнайомому місці. Дорогу осилит идущий.

Зимовий лящ на класичну мормишку. Зимний лещ на классическую мормышку
У даній статті наведені, важливі для зимової риболовлі, особливості біології ляща. Описано місця її проживання, характерні глибини і рух по водоймі. Розглянуто особливості пошуку Лещової місць взимку і конструкції зимових вудок. Дан огляд приманок і насадок для зимової ловлі ляща. У наступній статті ми наведемо тактичні прийоми застосування приманки і облова лунок, вкажемо особливості гри блешнею. Буде дано короткий опис прийомів лову ляща взимку на течії.

Категория: Лещ | Просмотров: 1333 | Добавил: ViKing | Теги: Зимовий лящ на класичну мормишку. З | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Ноябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$