Зимові приманки на судака.
Зимние приманки на судака
При пошуку судака в зимовий період, рибалка відштовхується на ті характеристики водойми, які ще в літній час були помічені, руслові бровки, глибокі ями, затоплений коряжник. Зимові приманки на судака в цей час, є найоптимальнішими при лові на не доступних місцях при відкритій воді. В затопленому коряжнике формується велике скупчення хижака, але спінінгів приманками не завжди вдається спокусити його, так як зробити повноцінну проводку без зацепа, а ще гірше того залишитися без уловистою приманки (і не рідко ці приманки коштують не малі гроші). Взимку ж можна дозволити собі дістатися до потрібної точки і минути хоча б половину тих зацепов, що можуть статися по відкритій воді.
Зимові приманки на судака, відрізняються своєю формою і власне всієї тактикою і грою при лові хижака. Ловля відбувається найчастіше в схил, а приманки можуть бути не тільки куплені в магазині і виготовлені виробниками, а й часто застосовуються саморобні приманки, які прості в своїй конструкції і не б'ють сильно по бюджету рибалки.
При лові на течії, зимові приманки на судака використовують більш важкі. Такі вертикальні блешня виготовляються з важких металів і оснащуються потужними і важкими «трійниками». Робиться це для того, що при опусканні приманки в лунку, вона повинна досягти дна, власне де і відбувається стоянки судака. Якщо приманка буде легкою, то вона просто не встигне цього зробити і її знесе течією, нижче перспективного місця. Існує такий метод, коли судака ловлять саме таким способом, але те, що приманку знесе саме в коряжник і відбудеться глухий зацеп, такий метод не застрахований від втрати приманки.
Зимові приманки на судака.
Зимние приманки на судака
Форма зимової приманки на судака може бути різною. Є приманки з заводним кільцем, де «трійник» у вільній формі планує в товщі води, що нерідко є головним чинником активних клювань хижака. До таких блешням, часто підсаджують невеликий шматочок мертвої рибки або пластмасові кульки. При падінні та ігри таких блешень, шматочок рибки служить ароматизатором для залучення судака, а кілька кульок, відмінно грають у воді, при різкому підйомі риболова снасті.
До важких вертикальним приманкам, рідко коли застосовують подібні додаткові наживки. Ловля відбувається не посередньо вертикально пробуреної лунки, так званої ловлею в схил. Приманка вдаряється об дно, і риболов вождів деяку паузу вчиняє ривок вудилищем, що змушує відірватися приманки від дна і вчинити планування, яке приверне хижака. Таким чином, рибалка робить подібні рухи протягом усього риболовного дня, переходячи з однієї лунки на іншу. сканірованіе0001Паузи під час опускання приманки на дно, можуть бути різними, все залежить від даної водойми (глибина, місце, активність судака). Але найчастіше, коли мені доводилося ловити судака в схил на важкі приманки, я робив паузи від 7 до 10 секунд. Причому судак видима не як не реагував на мої блешня поки вони лежали на дні, але варто було тільки зробити ривок і відірвати приманку від дна, хижак відразу її атакував.
При падінні блешні після підйому її - вона здійснює обертові дії по кругу.Такіе обертання, зимові приманки на судака можуть відбуватися в різних діапазонах і різною швидкістю. Чим важче приманка, тим швидше вона досягне дна і тим повільніше відбувається її обертання.
Ще одна з не менше уловистих зимових приманок на судака, більше схожа на велику мормишку. Найчастіше, вона оснащена одинарним гачком і ловлять на неї з додатковими підсадка. Як і вище вже було зазначено, підсадка служить додатковим елементом, який здатний спокусити на активну покльовку судака. Такі приманки найкраще використовувати на тих ділянках річки, де протягом практично відсутній. У зв'язку з її легкістю, використовувати при середньому або сильній течії не доцільно.
Зимові приманки на судака.
Зимние приманки на судака
Зимові приманки на судака, так же прекрасно підійдуть при лові крупного окуня і берша. Ці види риб, дуже часто годуються по сусідству один з одним, тому не рідко у рибалок в прилове зустрічаються по мимо «кількостях» та інші хижаки. Характер проводки та ігри приманок особливо не відрізняються при лові окуня або берша, а ось додаткова підсадка шматочка риби на «трійник», є однією з причини, коли клювання окуня відбуваються, якщо на даній точки присутні великі особини
|