Зимова прикормка на ляща, Зимняя прикормка на леща
Нерідко виникає запитання «Яка зимова підгодівля на ляща краща?» Не існує відповіді, так як такий підгодовування просто не існує. Всяка підгодовування гарна по-своєму і підбирається рибалкою в магазині або готується самостійно кожним з них залежно від часу і місця передбачуваного лову, а також з урахуванням погоди.
Нерідко починаючі рибалки слухати або читати про всі ці премудрості люблять не дуже, і воліють користуватися, як їм здається, правильними дідівськими або батьківськими підказками, що містять чіткуй і лаконічну відповідь: «Треба підгодовувати такий-то підгодовуванням!». Але навіть серед них, обпікшись на першій рибалці, можна зустріти допитливих. Цим навпаки необхідно «розкласти все по поличках», пояснивши хімічний склад і властивості кожного інгредієнта.
Зимова прикормка на ляща це не просто закидання приготовленої самостійно суміші певних продуктів, а потім періодичне поповнення, а правильно спланований і також правильно здійснений проект. Тільки знання де, коли і як годувати ляща може дати кінцевий позитивний результат. Зимова прикормка на ляща, Зимняя прикормка на леща
Отже, де підгодовувати ляща при підлідному лові? Ну, тут нічого нового на відміну від підгодівлі будь-якій іншій риби немає. Свідомо знаючи, з власного досвіду або з розповідей колег-рибалок, що в даній водоймі лящ на вудку практично не трапляється, не варто звинувачувати підгодовування і витрачати сили на пошук по магазинах або приготування в домашніх умовах підгодовування ефективніше. Просто в цій водоймі лящ або не водиться взагалі, або його мається мізерна кількість і він «поселився» в іншому місці. Таке місце слід або спробувати знайти (поспостерігати за рибалками, і вибравши самого вдалого спробувати до нього присусідитися, звичайно, якщо вийде), або повністю відмовитися від бажання зловити саме ляща.
Зимова прикормка на ляща ефективна тоді, коли ще влітку був вивчений рельєф дна водойми, і вибрати його замуленим, оскільки саме на таких ділянках найчастіше стоїть лящ. Можна вивчити дно і взимку, але для цього доведеться довбати безліч лунок, опускати в кожну грузик або важку годівницю, і таким чином вивчати замулюваність. Бажано знати і глибину водойми в передбачуваному місці лову, так як лящ по первозімью стоїть в пониззі, а з останнім льодом піднімається ближче до поверхні. На запитання: «Коли почати підгодовувати?» Існує однозначна відповідь: «Є бажання мати відмінний улов, не лінуйтеся і їдьте на водойму затемна». Млява взимку риба повільно виявляє підгодовування, отже, не варто дивуватися тому, що розташувався віддалік рибалка не встигає складати свій улов, а в іншого навіть і натяку немає на це. Причина - більш рання підгодовування. Зимова прикормка на ляща, Зимняя прикормка на леща
І останнє як необхідно підгодовувати. Як сказано вище, зимова підгодівля на ляща повинна бути «подана прямо до столу», тобто перебувати неподалік від гачка і мати великий об'єм. І знову ж таки наповнивши величезну годівницю мотилем можна ляща просто перегодувати і забути про риболовлю. Прикормка повинна не насичувати, а викликати апетит, а тому мотиля слід в лунку опускати в невеликий годівниці кількома партіями. Ловити ляща можна і без попередньої підгодівлі, а безпосередньо під час лову, використовуючи недоувлажненную підгодовування, ризикуючи при цьому зловити тільки дрібного ляща.
|