Зимова ловля щуки на блешню, Зимняя ловля щуки на блесну
Для багатьох рибалок наступ зимових холодів не стає перешкодою для заняття улюбленою справою. Хтось віддає перевагу тиху риболовлю на малі види риб, а комусь до душі зимовий лов на блешню хижої риби - щуки. Тут більше спрацьовує бажання отримати задоволення від самого процесу: чітка клювання, ривки і потяжки, прагнення хижака звільнитися. Отаке відчуття боротьби.
У зимові місяці можна виводити щуку як за допомогою безинерціонной котушки, так і без неї, просто за волосінь. Як правило, після атаки на блешню або балансир, хижачка робить потужну потяжку і йде від лунки трохи в сторону. Якщо ловити щуку на вудилище з котушкою, то особливих труднощів не виникне: спрацює налаштований фрикційне гальмо на котушці. Рибіна, відійшовши на деяку відстань від лунки, послаблює опір, але при підводі її до лунки знову робить активні спроби піти. При виведенні за волосінь легше реагувати на потяжки риби, так як набагато краще чутливість, ніж при роботі з котушкою. Потихеньку, по мірі необхідності, треба стравлювати жилку, через час знову підбиваючи щуку до лунки. Хтось віддає перевагу зимовий удильник для блеснения з безинерціонной котушкою. Такий метод схожий на літню ловлю «в схил». Але по-справжньому відчувається подолання опору щуки, її боротьба, якщо працювати без котушки. Хижак, клюющій взимку короткій нозі, не здається без спроб звільнитися, і слід попрацювати, перш, ніж він стане вашою здобиччю.
Зимові снасті для лову щуки на блешню
Для видобутку щуки в зимові місяці можна використовувати такі види зимових вудилищ для блеснения.
1.Удільнік з титановим хлистом з пропускними кільцями, що мають вставки SIC, що дає можливість використовувати як монолески, так і «плетінку». Ручку такого вудилища виготовляють з пробки. Мається катушкотримач, можна встановлювати котушку інерційну, що володіє жорстким стопором зворотного ходу і важелем для відпустки потрібного метражу волосіні в процесі виведення риби.
2.Чи користуватися «пітерським» або «Ладозьким» вудилищем. 30-50-ти сантиметровий хлистик зі склопластику або карбоновий хлист вставляється в рукоятку, виготовлену з твердого пінопласту, з вирізаним мотовилом під волосінь.
Прийнята форма рукоятки, комфортна для тримання - пістолет. Крім того, що така форма ручки зручна в лові, зручно і змотувати волосінь, якщо потрібно перейти до іншої лунці. Ще один плюс: при попаданні в лунку блешня на щуку веде лісі в воду під своєю вагою значно швидше, ніж при роботі з котушкою; також добре видно різницю в глибині, якщо буде потрібно перейти на іншу лунку. До недоліків можна віднести те, що неможливо здати волосінь при протидії риби. Для підвищення можливості реагувати на ривки хижака, слід від лунки до верхівки вудки залишати мінімум 0,7-0,8 м волосіні. Це дуже зручно при лові на мілководді, де всього-то під товщею льоду не більше 0,7 м води. Моноліска з її растяжимостью, плюс залишений майже метровий запас волосіні, забезпечують вільний хід до лунки і значне пом'якшення ривка. Це дає можливість вивести рибу в лунку і взяти її багориком. Навіть якщо буде тонка волосінь, з його допомогою риба буде здобута з лунки. Багорик для зимової ловлі краще зі сталевого дроту перетином 0,5 см і близько півметра завдовжки. Така довжина пристосування достатня при товщині льоду до 0,4-0,5 метра. Такий багор і місця не потребують - його можна запросто заткнути за халяву чобота.
Кріплення волосіні і повідці
Волосінь може кріпитися лейкопластиром: на кінчику хлиста закріплюється смужкою і пропускається потім через кембрік ближче до середини вудилища. Моноліска перетину 0,3-0,35 мм. Повідець може бути саморобним, з першої металевої струни або з кабелю, довжина повідка 15-25 см. Там, де йде невелика щучка, до кілограма вагою, можна використовувати флюокарбон перетином 0,3 мм. Установка кивків зовсім не обов'язкова, адже щучью клювання просто неможливо пропустити непоміченою. Найчастіше зимова вудка для блеснения при атаці з боку хижака, повинна утримуватися зі значним зусиллям.
Зимові блешні на щуку
Набір блешень може бути різний - це і болісно заводського виготовлення і саморобні блешня на щуку.
Комусь більше подобається купувати в магазині, наприклад, Lindroos з ланцюжком або підвісним трійником. Хтось віддає перевагу саморобним. Вони можуть бути зроблені «човником», «ромбиком», «листком» або у формі шпали. Довжина болісно для зимової риболовлі становить від 5 до 8 сантиметрів. Оптимальна вага - 5-12 грам. Якщо планується риболовля в місцях, де є ями, то варто запастися блешнями побільше: 12 см завдовжки і 10-15 грам вагою. Самі уловисті зимові блешні - з мельхіору і латуні.
Samodelnye blesna na shhuku
балансири
Так само, як болісно, можуть бути «фірмою» або «самоделкой» 5-9 см довжини, вагою - близько 12-28 грам. Дуже важливу роль відіграє колір. Підвісна трійник, силіконовий кембрік на блёснах і балансирах повинні бути яскравими, помітними, щоб сам трійник не загубився на тлі приманки. Червоний, червоний з включенням білого, зелений і жовтий - оптимальні кольору. На такі яскраві забарвлення щука реагує набагато активніше, складається стійке враження, що хижак «любить» яскраве, що кидається в очі. Забарвлення самих балансирів теж повинна бути насиченою, що виділяється на тлі води і приманки. Зимова ловля щуки на блешню, Зимняя ловля щуки на блесну
уловисті місця
Найщасливішими для лову щуки на блешні, що коливаються стануть вхід в яму і вихід з неї. При сильній течії хижак знаходиться на вході, відразу за бровкою, особливо при стрімкому зваленні. Так їй легше чинити опір течією. Дніпро дає іншу картинку - тут щука частіше стоїть на виході. Особливий інтерес тут представляють місця з поперечними канавками, ямками. Часом улов на одній лунці може бути до двох-трьох щучек різних розмірів, до пари кілограм. Слід нагадати: ловля в ямах вимагає більш важких блешень і балансирів. Безпосередньо у дна ями клювання дуже рідкісні.
Перше що треба зробити - знайти, де починається свал і проробити кілька лунок під прямим кутом щодо напрямку течії. Після перевірки входу в яму, треба переміститися метра на два вниз і знову рухатися паралельно зробленому рядку лунок. Хижак може стояти нижче бровки і не помічати приманку, але при появі в зоні видимості яскравого балансира, тут же кидається в атаку. Таким же чином треба розшукувати щуку і на виході з ям. Проходити треба не одні раз, тому що після виходу з ями можливі перекати, різного роду піднесення донної поверхні, корчі, де стоїть щука. Щоб звести до мінімуму ризик зачепитися за корч, краще взяти блешню-впайку. При з'ясуванні того, як розташована корч, якщо клювання не було, можна переходити до облову її по колу вже з балансиром. Зимова ловля щуки на блешню, Зимняя ловля щуки на блесну
Ведення лову й гра
Працюємо класично: підняти блешню або балансир на 20-30 см від поверхні дна і плавно «помахувати» з амплітудою 30-50 см із зупинками на 7-10 сек. Іноді робити вудкою трусить руху, щоб приманка злегка хитнулася, і трійник прийшов в рух. Зимова щука «любить» плавність і деяку розмашистість в грі, а не різке смикання. Найчастіше атака відбувається на трохи гойднувшись балансир або трійник під ним.
При відсутності клювання, але у впевненості, що щука тут є, можна проробити 5-8 махів, плавним рухом підняти балансир на 20-30 см, зробити короткий ривок і зупинитися на 10-15 сек. Можна також опустити балансир на дно і проробити махи таким чином, щоб балансир після ривка зачепив дно, замутивши злегка воду. Звичайно, є ризик, що приманка зариється в грунт, але при вдалому маневрі хижак стрімко атакує, захоплюючи балансир.
Не зайвим буде застосовувати і трохи іншу тактику - без зупинок поводити балансир, проробляючи плавні махи (5-7 разів) з короткими зупинками, не більше двох секунд, щоб не зупинялася приманка. Проробивши останній ривок, зупинитися секунд на 20, що обов'язково викличе до атаки хижака. Зимова ловля щуки на блешню, Зимняя ловля щуки на блесну
Як ловити щуку на блешню на Забок
Тут також слід попрацювати там, де знайдеться початок свала на глибину. Треба обов'язково дивитися на проходи в чагарнику, на донні піднесення, розташування корчів і підтоплених дерев. В обов'язковому порядку - вхід і вихід в річку. Забок може бути непроточной, тобто тільки з входом. Тут і слід проходити. Зимова щука стоїть біля донної рослинності або у кущика, що відокремлює річку від Забок. Це хороше для неї місце - завжди можна добути пропливають повз, втомлену від боротьби збігом рибку. Реакція на запропоновану блешню або балансир буде однозначною - щука обов'язково атакує їх.
Пошук щуки
Пошук щуки не вимагає, як у випадку з судаком, свердління серії лунок через кілька метрів. Щука не чекає приманки під ніс, і якщо їй щось цікаво, вона підходить сама і атакує. Але якщо відомо, що на дні, наприклад, знаходиться корч і як вона лежить, можна зробити кілька лунок навколо і провести гру по різних сторонах від корча. Якщо це можливо, провести блешню через гілки корчі на дно, зачепити його, піднявши муть. Цим прийомом можна не тільки на щуку впливати - тут можуть відпочивати судак або окунь. Так що може і прилов бути непоганим.
Ловля на мілководді
Щука-травянка часто реагує на першу ж проводку. Але зробивши з десяток махів вудилищем і не отримавши позитивного результату, краще переходити, не затримуючись, на інше місце в пошуку активної щучкі. Але може бути, треба просто змінити забарвлення, розмір приманки. Латунну поміняти на мельхіорову блешню, взяти балансир яскравого забарвлення. Але якщо переустановлення допомогли, то вже точно - тут ловити нічого. Зимова ловля щуки на блешню, Зимняя ловля щуки на блесну
Чималий інтерес представляє ловля щуки на блешню взимку поблизу «пасовища» біли, вкруговую по окуневі плямам. Ці точки обчислюються за «скупченню» рибалок-мормишечніков. Знайшовши окуневі або плотвічние стоянки, рибалки влаштовуються тут на весь день. Поруч з ними краще не розташовуватися: на дрібну блешню піде окунь, а на велику взагалі нічого не береться. Але якщо відійти в сторону метрів на п'ять-десять, то є велика ймовірність зловити щуку.
Достовірно є чи немає поруч активна щука, покажуть мормишечнікі: кльов у них припиняється, якщо хижак виходить на полювання. Ось у цей десяти-п'ятнадцятихвилинний проміжок часу цілком можна зловити щуку. Зимовий день короткий і щоб не втратити час, слід пограти балансиром, переходячи від лунки до лунки після десятка проводок, тоді вийшла на пошук видобутку щука, швидше попадеться. У такому варіанті лову краще вдатися до балансирів - вони грають розмашисто блешні і чутні хижачці з більш дальньої відстані, ніж блешні. Зимова ловля щуки на блешню, Зимняя ловля щуки на блесну
У загальному і цілому ловля щуки в зимовий період - вельми захоплююче заняття. Але це вимагає певних знань і підготовки. Слід не тільки знати, як зловити щуку на блешню, але і самим ретельним чином підготувати всі необхідні снасті. А буває, що, вирушаючи на ловлю щук-трав'янок на мілководді, цілком можна «нарватися» на великі екземпляри, з якими належить неабияка боротьба. А тому, при підготовці зимової риболовлі на щуку, дрібниць не буває, все повинно враховуватися.
|