Зимова ловля окуня по першому льоду, Зимняя ловля окуня по первому льду
Зимова ловля окуня це надзвичайно цікаве і азартне заняття, при цьому ловити окуня, можна успішно протягом зимового періоду, поки не зійде лід з водойм. Але, незважаючи на це, досвідчені рибалки знають, що в певні періоди зими, активність лову може відрізнятися. Так, наприклад, по першому льоду зимовий лов окуня особливо приносить свої плоди у вигляді улову, а ось в глуху зиму такої активності вже, на жаль, немає. Що стосується останнього льоду, то тут ситуація залежить від водойми - десь окунь ловиться особливо добре, а десь доведеться і попрацювати заради гарного улову. Хоча в більшості випадків, по останньому льоду активність окуня збільшується, так як зима вже позаду, а попереду преднерестовий період, в який риба починає харчуватися особливо активно.
В цілому експерти кажуть, що для кожного періоду зими є свої найкращі способи лову.
Зимова ловля окуня по першому льоду, Зимняя ловля окуня по первому льду
Якщо ми говоримо про лов по першому льоду, то ви повинні знати, що як тільки поверхня водоймища затягується льодом, окунь стає особливо активним, а значить поза конкуренцією будуть блешня і балансири. При цьому останній, буде більш кращим, оскільки має більш широкий спектр дії і своєю грою нагадує юрку рибку. Крім того, балансиром простіше шукати активного окуня, тому що завдяки своїй натуральній грі він краще за інших принад провокує окуня на атаку. Як тільки окунь буде знайде, можна переходити на ловлю вертикальними блешнями. Також слід знати, що в період першого льоду окуня слід шукати в мілководних затоках і в тих місцях де присутне багато підводної рослинності, коряжники, а також на піщаних пляжах і косах. Але, на жаль, в цих місцях, він буде не довго - приблизно 1,5 - 2 тижні і вже після льодоставу окунь йде з мілководдя, і обживає бровки русел і різних ям. Причому чим ближче глухозимье тим глибше місця займає окунь. Тому в глухозимье на мілководді ловити окуня немає ніякого сенсу.
Зимова ловля окуня по першому льоду, Зимняя ловля окуня по первому льду
Щоб спростити процес пошуку окуня, знадобитися карта глибин того водойми на, якому ви маєте намір ловити рибу. Адже володіючи такою інформацією можна хоча б приблизно визначити перспективні місця лову. А це дуже важливо, коли ви знаходитесь на незнайомому вам водоймі, особливо в перший раз. Звичайно, довіряти сліпо таким картам глибин не варто, та й точністю даних вони теж не відрізняються. Але, як ми вже сказали вище, тому ви отримаєте хоча б приблизне уявлення про те місце де ви знаходитесь, а уточнити дані можна за допомогою бура або волосіні.
|