Воскресенье, 24.11.2024, 15:12
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 31 » Зимова ловля на мормишку, Зимняя ловля на мормышку
13:40
Зимова ловля на мормишку, Зимняя ловля на мормышку

Зимова ловля на мормишку, Зимняя ловля на мормышку

 

З повною підставою ловлю на мормишку можна вважати найбільш складним з усіх видів вудіння. При лові на мормишку необхідні постійна робота і пильність. Волосінь не повинна плутатися в рукавицях або рукавичках. У недосвідченого рибалки тонка волосінь легко рветься при клюванні більш-менш великого окуня або при зачепі о край льоду під час витягування риби.

Тому, відправляючись на зимову риболовлю, беруть з собою запас мормишок, так як їх втратити легше, ніж блешні; дуже важливо, щоб блешні були завжди під рукою і у великій різноманітності.
тактика лову
  Риболов, вибравши місце лову, повинен приготувати лунки. Місце для лову на мормишку, особливо на глибинах більше 2,5 м, готується дуже ретельно. Всю крижану крихту і сніг необхідно прибрати навколо лунок і помістити їх за спину. Для захисту леси і кивка від поривів вітру рибалка завжди розташовується до нього спиною. Якщо не розчистити місце від крихт льоду і снігу, то ліси буде за них чіплятися, що заважає ловле.
  Під час лову з лунки, як правило, видаляють шугу. При лові окуня і плотви не слід робити великих лунок, достатньо діаметром 60-100 мм. На невеликих глибинах (до 2 м) краще маскувати лунку снігом, залишаючи невеликий отвір або щілину для проходу блешні і леси.
  При лові по першому прозорому льоду необхідно вибирати непрозорі ділянки або маскувати лід соломою, очеретом і т. П.
  Рибалкам, які віддають перевагу ловити з одних і тих же лунок, чимало клопоту в мороз доставляє очищення їх від крижаної кірки. Якщо це доводиться робити часто, увага розсіюється і можна проґавити довгоочікувану клювання.
  Є простий і надійний спосіб позбутися від утворення льоду в лунках. Для цього в 10-15 см вище за течією просвердлите похило другий лунку.
  Зробіть між ними на рівні води канавку шириною, що дорівнює діаметру лунок, і глибиною 10-15 мм. Завдяки надмірному напору вода буде самопливом надходити в лунку, запобігаючи утворенню льоду.
  Не намагайтеся блеснить в старих лунках, в яких ловили блешнею, - клювань тут уже не буде.
  Мормишку опускають на дно. Кінчик удильника встановлюють сантиметрах у двох над поверхнею води. Потім мормишку повільно піднімають, змушуючи її постійно тремтіти. Є багато способів такої гри: швидка тряска, похитування вгору-вниз, клацання по удильнику і т. Д. Кожен повинен знайти той стиль, який найкраще підходить для його руки. У лові на мормишку треба виробляти свій "почерк" ігри, помічати і закріплювати навички рухів, що викликають клювання, відпрацьовувати такі рухи до автоматизму.
   прийоми лову
Опускають блешню з наживкою до дна, піднімають її на 1-3 см і починають повільний підйом з тремтінням кінчиком удильника в темпі 90-120 разів на хвилину і амплітудою 0,5-1 см. Через кожні 3-5 см зупиняють підйом, плавно, уповільнено похитують мормишку на 2- 3 см 1-2 рази. На рівні 60-70 см від дна закінчують підйом і опускають блешню для нового циклу.
  Знайшовши необхідну глибину спуску, закріпивши лісі на мотовильцах або котушці, наживляють мормишку одним мотилем або інший приманкою, знову опускають до дна, контролюючи узвіз кивком. Потім потрібно поворушити мормишку на дні, навіть постукати нею про дно 5-10 разів і почати підйом з посмикування в швидкому темпі, з амплітудою коливань кінчика удильника 1,5 см. Підйом виробляють на висоту 50 см і дають паузу 2-3 секунди, після чого опускають блешню до дна на зігнутому злегка кивку. Після 5- 10 циклів слід змінити темп посмикувань, зменшити амплітуду коливань і підняти мормишку вище.
  Опускають блешню з приманкою до дна, пошевелівать нею, піднімаючи на 0,5- 1 см над дном. Після кожних 3-4 циклів дають паузу 5-7 секунд, затримуючи мормишку то на дні, то над ним. Всі рухи повинні бути плавними і уповільненими. Через 1-2 хвилини направляють лісі до дальнього краю лунки і, не припиняючи рухів блешні по вертикалі, тягнуть лісі до ближнього краю лунки, протягуючи блешню по дну і над ним.
  Цей прийом - єдиний, який може принести успіх під час зимового бесклевья. Блешня для цього потрібна дрібна.
  Опускають блешню з приманкою на дно, піднімають на 3-5 см і граєтесь нею, як болісний, 3-5 разів. Опускають знову над дном і роблять паузу 2-4 секунди. Потім починають підйом, повільно прискорюючи, і зупиняють мормишку в 40-50 см над дном, відразу ж опускаючи її поштовхами на 2-3 см з паузою 2-3 секунди. Зупиняють мормишку на дні, де тримають 3-4 секунди.
  Даний прийом рекомендується для плоскоовальних мормишок (на початку і наприкінці зими).
  Опускають блешню до дна. Потім починають повільний підйом з коливаннями тремтінням, темп яких може бути 100-300 в хвилину, а амплітуда не більше 1 см. Чим повільніше підйом і коротше амплітуда коливань, тим частіше виникають клювання. Темп коливань можна і потрібно змінювати при пошуках кращого в даний момент, але зміни слід вносити після закінчення одного руху. Зміни темпу під час підйому можуть бути плавними. Якщо вийшов збій з темпу, краще знову почати підйом блешні з дна.
  Прийом приносить успіх всю зиму, за винятком середини - часу самого бесклевья.
  Визначивши глибину дна і наживи мормишку приманкою, починають її узвіз, а в 0,6-1,0 м над дном узвіз затримують, переходячи до гри.
  Мормишку опускають на 2-3 см і, затримуючи, дають паузу в 2-3 секунди, іноді під час паузи трохи її похитують. Досягнувши дна, дають паузу 3-4 секунди і пошевелівать блешнею, повторюючи це 5-6 разів. Далі мормишку піднімають уповільненим рухом на 0,5-1,0 м від дна, а спуск роблять так само, як було вказано. Цикл повторюють 5-10 разів.
  Прийом особливо добре діє з підгодовуванням дрібним Підморожені мотилем.
  Підйом з дна при лові блешнею виробляють повільно і весь час плавно похитують кінчиком удильника в темпі 10-20 разів на хвилину з амплітудою 2-3 см. Зупиняють підйом через 15-20 см і дають паузу 2-4 секунди. Вище 60 см можна не піднімати. Спуск роблять так само, як і підйом. Зимова ловля на мормишку, Зимняя ловля на мормышку
  Ворушать блешнею на дні і весь час повільно пересувають кінчик удильника від краю до краю лунки.
  Таким способом ловиться густера, язь і голавль. Ляща і підлящика ловлять частіше на дві блешні або на мормишку з додатковим гачком № 4-5 з довгою цівкою.
  Права рука рибалки під час лову знаходиться в безперервному русі і сильно втомлюється, особливо в тому випадку, якщо рибалка "грає" блешнею. Якщо кулак правої руки, в який затиснутий товстий кінець вудки, спирати на стегно правої витягнутої ноги і "гру" блешнею робити тільки рухом кисті руки близько зап'ястя, то рука втомлюється менше.
  Для активної гри блешнею удильник краще тримати двома руками. Права рука обхоплює удильник і спирається на стегно трохи вище коліна, а ліва охоплює кисть правої і може бути на вазі з ліктем, притиснутим до боку. Кисті рук повинні бути розслаблені під час гри і напружуватися під час підсічки.
  Під час вертикального переміщення блешні треба помічати, на якому рівні частіше слідують клювання, і потім ловити саме на встановленій глибині, змінивши спуск леси або рівень положення удильника.
  Величезне значення має швидкість занурення блешні після її підйому на максимальну висоту. Швидке опускання її до дна насторожує, а іноді й відлякує всіх коропових. Чим повільніше занурюється мормишка, тим вона привабливіша для риби.
  При лові на глибинах до двох метрів краще застосовувати легкі, маленькі блешні: риба бере охочіше. Звичайно, ця рекомендація певною мірою умовна, оскільки в окремих випадках при підході великої риби до дрібних місцях з не меншим успіхом можна ловити і на великі блешні. У таких випадках успіх залежатиме від винахідливості рибалки.
  Рибалці-спортсмену необхідно мати блешні різного кольору і ваги і час від часу випробувати їх. Адже в пошуку і полягає одна з принад риболовлі.
  Риба іноді "віддає перевагу" брати насадку або під час її підйому, або під час спуску. Не упускайте з виду цю обставину, скорочуйте час спуску, якщо риба бере при підйомі, і навпаки.
  Часто приносить успіх спуск блешні в тому ж темпі і тими ж прийомами, які застосовувалися при її підйомі. Така гра особливо приваблива для плотви й ляща.
  Важливо, щоб під вагою блешні лісу у воді витягувалася в пряму лінію без перегинів або спіралі. Для випрямлення леси можна її натягнути і витримати в розтягнутому стані 5-10 секунд. Відпустка леси для лову повинен забезпечувати розташування кінчика удильника в 20-30 см від поверхні льоду ", а при сильному вітрі ще нижче.
  Не рекомендується ловити занадто великими блешнями. Також при гарному клюванні не слід захоплюватися ловом на занадто дрібні блешні. Застосовуючи середні блешні, можна зловити будь-яку велику рибу.
  При нестачі кисню і ловле в середині зими, до початку танення снігу, необхідно різко скоротити амплітуду коливань блешні і уповільнити руху, знизити активність гри. Навесні знову збільшити активність.
  Якщо припинилися клювання в добутливою лунки, слід використовувати такий прийом: опустити в неї мормишку іншого кольору або іншої форми. Якщо клювання відновляться, треба чергувати ловлю різними блешнями. Цей прийом допомагає і при затриманні одного-двох окунів зі зграї, яка оточує мормишку, але не бере її. Варто змінити мормишку - і піде клювання.
  Деякі рибалки починають ловлю блешнею, а при припиненні клювань переходять на ловлю блешнею. При такій комбінованій лові завжди більше шансів на успіх. Блешня здалеку може залучити окунів, а зловити їх легше блешнею, особливо наприкінці перволедья і в середині зими.
  На глибинах понад 4 м краще застосовувати для лову дві блешні, поміщені на одній лісі, до 20 см одна від одної. Ця різниця у відстані між мормишками необхідна при лові різних риб.
  Коли вудка оснащена двома блешнями, рибалка має ряд переваг:
  - Можна ловити на глибинах і при помірному перебігу;
  - Блешні швидше опускаються на задану глибину;
  - Снасть стає чутливішою, можна використовувати більш товсту лісі;
  - Верхня блешня може бути дрібної або легкої (пластмасовій);
  - Можна використовувати блешні різних кольорів і форм.
  Застосовують два варіанти оснащення вудки для лову на дві блешні.
  При першому варіанті на кінці волосіні прив'язується більш важка блешня, а друга, маленька і легка, в 20-25 см вище. При другому варіанті для кінцевий блешні використовують більш легку, а вище ставлять важку.
  Більшість рибалок воліють перший варіант оснащення. Зазвичай більша і плануюча мормишка поміщається внизу, а дрібна, кульова або каплевидная, розміром з просяне зернятко і оснащена для більшої зацепістих гачком з довгою цівкою, прив'язується на лісі перше. Нижня мормишка не повинна бути світліше верхній.
  Спочатку звичайним шляхом прив'язують верхню мормишку, залишаючи кінець волосіні завдовжки сантиметрів 35-40. Цей кінець пропускають знову у верхню частину отвору блешні і на відстані 15-20 см прив'язують другий мормишку. Помічено, що грати приманками при такому оснащенні краще інтенсивно.
  Верхню мормишку не слід обтяжувати зайвою кількістю насадки - достатньо одного-двох мотилей колечком або двох-трьох личинок реп'яхової молі. Клює риба на обидві приманки, але зазвичай частіше на верхню.
  Обидві блешні опускають на дно, потім повільно з погойдуванням починають тягнути вгору. Першою відділяється від дна верхня блешня, а кінцева якийсь час волочиться по дну. Найчастіше риба вистачає нижню мормишку саме в цей момент або на самому початку підйому з дна. Вудка повинна бути оснащена особливо чутливим "кивком".
  При ловлі в середніх шарах води нормальний чуйний сторожок повинен бути зігнутий вниз.
  При клюванні чебака або подлещика сторожок разом з волосінню підводиться вгору. Характерна клювання дрібного чебака - це миттєвий поштовх сторожка вниз.
  При клюванні великого окуня сторожок смикається вниз, а дрібного окуня - такі ж поштовхи вниз, наступні один за іншим.
  Риби, які відрізняються обережністю, воліють блешні, розставлені на 15-20 см. Це лящ і язь. Для окуня і плотви досить 7-8 см.
  Для лову ляща необхідні блешні з гачками № 4-5, виступаючими на 1,5 поперечного перерізу блешні. Лящ НЕ заглативает блешні, а бере губами приманку. Мало виступають з тіла блешні гачки погано засікає рибу.
  При клюванні кивок гнеться вниз. Не треба надто різко підсікати щоб уникнути обриву волосіні або висмикування блешні з риб'ячого рота. Підсікати треба при будь-якому русі або зміні положення кивка і тільки коротким рухом кисті руки - легким ривком, який з'явиться як би трохи більш швидким продовженням підйому. Широкий помах передпліччям і тим більше плечем приведе до обриву леси. За подсечкой відразу слід плавний підйом вудилища з контролем за силою опору риби.
  Голими пальцями тримаючись за волосінь, спокійно визначають поведінку риби і прикидають її вагу. Вага риби визначить швидкість підйому. Ні на одну мить не можна послабити натяг волосіні. У разі якщо опір риби близько до межі міцності леси, то треба призупинити підйом вудилища. Після натиску за рахунок пружності леси і опору руки рибу потягне вгору, і рука підніметься. Так, припиняючи підйом при поштовхах і натискаючи риби, потрібно вести виведення при лову з льоду.
  Якщо риба велика, необхідно стежити за її рухом і майстерно направляти в лунку. І на цій останній стадії треба, щоб волосінь була натягнута. Як тільки голова риби буде піднята до поверхні води, її хапають пальцями за голову, у потилиці, насуваючи руку з боку хвоста, і викидають на лід. Досвідчені рибалки викидають рибу на лід багориком.
  Якщо окунь віддає перевагу схоплювати рухому блешню, яка зрідка зупиняється на короткі миті, то лящ дуже рідко ганяється за швидко рухається блешнею і частіше клює в паузах між погойдуваннями, під час зупинок спуску або підйому, а ще частіше бере приманку при ворушіння нею на дні.
  Якщо риба клює близько від дна, то слід ловити її на прийом "спуску і підйому", причому спуск проводиться до дна, а підйом на висоту одного або двох обертів волосіні. Під час спуску і підйому можна злегка трусити блешнею (м'якими рухами) вгору і вниз. На клювання в цьому випадку вкаже сторожок.
  Виснажливі клопоти лову з льоду компенсуються рибою, яку мормишка застане зненацька тоді, коли блешні не дають улову. Якщо вдатися до жартівливого порівнянні, можна сказати, що зимові блешні для риби - порція морозива, а блешня - вишня в ньому.

Категория: Зима | Просмотров: 887 | Добавил: ViKing | Теги: Зимняя ловля на мормышку, Зимова ловля на мормишку | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$