Пятница, 22.11.2024, 03:39
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Декабрь » 12 » Зима, Час тюнінгу, Зима, Время тюнинга
15:51
Зима, Час тюнінгу, Зима, Время тюнинга
Зима, Час тюнінгу, Зима, Время тюнинга



Для кого як, а для мене зима - основний період для експериментів і творчості. Ловля з льоду - не моє, а тому у мене з'являється куди більше вільного часу для того, щоб поекспериментувати, потюнінговать... Т.С. готую сан і взимку))) Ось про одну з таких підготовок я хотів сьогодні поговорити, а саме - про тюнінг м'яких приманок для (переважно) повідкових оснасток.



Взагалі-то зараз для повідкових оснасток настав складний період, тому за новими правилами спортивного рибальства вони потрапляють під заборону і відповідно, не можуть використовуватися в спорті ... Ну а оскільки спорт так чи інакше впливає на загальну картину в області риболовлі, то і серед любителів кількість рибалок, які використовують відвідний поводок, значно зменшилася і частота скоротилася ...


Але тим не менш, відвідний поводок не варто скидати з рахунків, тобто ця дуже ефективна оснащення, особливо по пасивному окуневі. Упевнений, що суть її відома всім і загострювати увагу на ній не хочу, хіба що побіжно пробіжуся по основних моментах цієї самої оснастці ...


Суть проста і банальна - основна волосінь - плетена, закінчується вертлюгом, до якого прив'язується повідець з монолески або Флюрі. До кінця повідка кріпиться застібка або петля, на яких кріпиться вантаж. Трохи нижче точки кріплення шнур / поводок, кріпиться ще один відрізок монолески або Флюрі, що відходить в сторону і має на кінці гачок з приманкою. Довжина цього відрізка волосіні 1 - 1,5 м, тоді як поводок з вантажем - 30-40см.


При проводці вантаж волочиться по дну, а приманка (зазвичай м'яка принада - твістер, черв'як ... але може бути і воблер і пр) йде біля да. За рахунок швидкості проводки і анімації вудилищем, можна добиватися абсолютно різної гри і провокувати навіть дуже пасивну рибу на атаку. Знову ж дає можливість закидати дуже маленькі приманки на далекі дистанції.


Але поговорити я хотів не про це, а про підготовку та удосконаленні приманки для відвідного. Наведені нижче поради стосуються зрозуміло не тільки повідкових оснасток, просто там деякі моменти найбільш затребувані і актуальні ...


Справа в тому, що в силу вже озвучених причин, найчастіше швидкість проводки настільки мала, що багато приманки просто не в змозі працювати повноцінно. Їх товщина матеріалу, геометрія, м'якість - просто не дозволяє їм «заводитися» на такий повільній проводці, волочіння по дну ... І приманка сама по собі не працює.


Цього можна спробувати і навіть потрібно спробувати уникнути і змусити-таки приманку працювати і самостійно та / або збільшити її привабливість. І я можу порадити пару способів, як поліпшити працездатність і уловістость приманки для відвідного повідка.


Саме банальне, але тим не менш ефективне рішення - утоньшение приманки в місцях стику тіла і активної частини або ж всієї рухомої частини. Так, банально, але працює! Для цього треба взяти наприклад манікюрні ножиці (вони самі гострі й тонкі) і підрізати хвостик твистера в основі, а можна і по всій довжині.


Зробившись тонше, він почав заводитися набагато легше, що нам і потрібно.


Можна піти ще далі і скористатися ноу-хау, яке мені свого часу продемонстрував дуже хороший спортсмен. Він брав твістер 2 дюйми і відрізав попку цього твистера і також зрізав попку у більш дрібного твістера 1-1,5 дюйма.


Потім у великого твистера зрізав його Хостік уздовж, залишаючи тоненьку смужку.


Ну і останнє - пріплавлял цю попку з хвостиком-смужкою до тіла твистера 1-1,5 дюйма за допомогою запальнички.


Виходила приманка з компактним тілом і довгим і вельми рухливим хвостом - сперматозоїд як його нарекли за характерну зовнішність, дуже добре працює по зовсім пасивній рибі.


Ще один варіант - нескладний і дієвий - доповнити приманку декількома додатковими елементами, у вигляді вусиків-відростків. Для цього можна взяти пару гумових ниток з спідниці старого спиннербейта наприклад, протягнути таку нитку крізь тіло приманки, так, щоб з кожного боку виходив шматочок.



Довжину цих відростків можна відрегулювати за бажанням, також, як і кут по відношенню до тіла, кількість, колір та ін ...


Важливий сам факт - легким рухом руки ми перетворили наш пасивний «стик» в якусь крокозябро-креатуру, яка буде здійснювати самостійно якісь рухи-коливання, причому при самих незначних швидкостях проводки.


Ну і ще один нескладний і дуже дієвий варіант - банальне варіння. При термічній обробці м'яких приманок, ті стають значно м'якше, тим самим починають включатися навіть при ледве помітних швидкостях проводки, та й утримуються в пащі рибою такі приманки трохи довше ...


ДО варіння матеріал жестковат і у вертикальному положенні приманка ледве згинається:



ПІСЛЯ варіння, матеріал приманки настільки м'який, що вона гнеться від заснування:



Як варити? Дуже просто - берете ємкість (краще непотрібну), наповнюєте невеликою кількістю води, ставите на плиту і доводите до кипіння ... коли закипить - насипаєте туди трохи солі та соди і варіть близько 2 хвилин, стежачи, щоб принада не злиплися. (Деякі мої знайомі настійно рекомендували варити силіконові приманки у воді з-під зварених креветок ... Не знаю, може бути у них це і справді давало ефект, але ... я разок спробував - результат мене не вразив ...) Після чого виловлюють і розкладають для просушки на папері. Коли приманки підсохли, їх слід змастити яким-небудь маслом, жиром, щоб запобігти злипання. Це можна зробити - просто окропивши силіконом, а можна обробивши їх ще риб'ячим жиром - домогтися ще й їх більшої їстівності.


Ну і ще одна порада, що стосується варіння. Одним з найбільш уловистих кольорів приманки по окуневі, є варіації машинного масла і коли ... але не завжди і не всі принади мають потрібний відтінок. Домогтися цього кольору від практично будь силіконової приманки досить просто, достатньо замочити її в звичайному йоді ненадовго. Причому від часу тримання приманок в йоді змінюється і насиченість кольору, від відпрацьованого машинного масла, до непрозорої коли. Чому я прив'язав цей момент до варіння? Та тому що після фарбування йодом, у приманок залишається досить стійкий запах, який не так швидко йде. І варіння вбиває відразу двох зайців - робить приманку м'якше і прибирає запах. Ні, навіть трьох зайців - шляхом варіння можна також послабити черезчур перефарбовану приманку, трохи освітливши її.



Зрозуміло, існує куди більше спосібів збільшити ефективність лову. Я розповів лише про тих варіантах, що я сам використовував частіше. Буду радий, якщо і ви поділіться своїми секретами.

Категория: Спиннинг | Просмотров: 532 | Добавил: ViKing | Теги: Время тюнинга, Час тюнінгу, Рибалка, зима, Спиннинг | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Декабрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$