Обрив волосіні в фідерної ловлі тягне за собою дуже серйозні наслідки - втрату підгодованого рибного місця. Тому що відновити дистанцію після монтажу нової оснастки буде неможливо. І вся рибалка може виявитися зіпсованою, оскільки перезакорм «десь поруч» скоріше приведе до розтягування підгодованої плями і розосередженню риби по водоймі.
Ситуація, коли відбувається обрив оснащення на місці клювання, зовсім не рідкість. Адже рибні місця частіше розташовуються в нерівностях рельєфу або в перешкодах - в коряжнике, в заростях, на каменях ...
В основі лову фідера лежить правило закидання в одну і ту ж точку з поступовим насиченням її кормом при перезабросах. Щоб забезпечити однакову дальність при занедбаності, рибалки роблять позначку маркером на волосіні, і після закидання підтягують годівницю поки відмітка не дійде до свого місця у котушки. Або фіксують волосінь на потрібній дистанції в спеціальній кліпсі на котушці.
Але можна і запобігти втраті точки лову в разі обриву оснастки. Зберегти інформацію про дистанції лову допоможе попередній завмер довжини волосіні яка закидається. Тобто після визначення точки лову, необхідно дізнатися довжину волосіні від маркерною позначки до годівниці в якихось умовних одиницях. Наприклад, розтягнути волосінь уздовж берега і визначити, що дистанція закидання складає «від того дерева до цієї гілки». Ще краще вбити на березі 2 кілочка на відстані 4 метрів один від одного і обмотати волосінь навколо них, порахувавши кількість витків і довжину залишку волосіні. Ці дані потрібно записати на папірець, тому що їх можна і просто забути через кілька годин риболовлі.
Дізнавшись таким чином дистанцію лову, рибалка застрахується від зайвих втрат. У складних умовах лову можна застосувати і більш тонкий повідець для годівниці (яка зазвичай і зачіпається), що б обрив відбувався саме в неміцному місці.
|