Среда, 27.11.2024, 07:08
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Октябрь » 25 » За фореллю круглий рік. За форелью круглый год
20:38
За фореллю круглий рік. За форелью круглый год

За фореллю круглий рік. За форелью круглый год


літо

Ось і настав червень. Вода прогрілася до 16-18С, активність форелі пішла на спад. Але не поспішайте прибирати форелеві снасті: поки вода не досягне середньої температури 20С, пару тижнів ще можна половити.

       Однак тепер на риболовлю потрібно вставати раніше, бо клювання форелі починається зі сходом сонця, а закінчується до 10 години ранку. Особливо гарні прохолодні туманні ранку, коли від води йде пара, а комахи з набряклими від вологи крилами падають на воду і стають здобиччю форелі. Саме тому в червні в бій ідуть обертові блешні типу «бабка» з вузькими легкими пелюстками сріблясто-червоно-жовтих тонів, в тому числі і так званих «кислотних» відтінків. З приманок можу виділити DAM Effzett Libelle Super Natural, Spinner, Predator, MEPPS Aglia, Aglia Long, Comet, особливо гарна Black Fury, а також дрібні «вертушки» BLUE FOX Vibrax. Пелюстки повинні бути невеликими - 1-2 см, а вага блесен - від 3 до 5 р Спінінг залишається той же, проте лісочку краще взяти тонший - плетену ∅0,08-0,1 мм або монофільную ∅0,15 мм. Ризик обриву, звичайно, зростає, однак з цим доводиться миритися, покладаючись на міцність сучасних лісок і надійність фрикциона котушки, який слід трохи послабити.
«Вертушка» - це не панацея, як і раніше в ходу і дрібні коливаються блешні, і мушки, в тому числі стримери. Про те, які саме мають бути мушки і якого типу (сухі, мокрі і т.д.), написано багато з ловлі нахлистом. В нашому випадку все трохи простіше. Працюючі мушки, як правило, мокрі, темних тонів, за формою нагадують ґедзя, крильця білі або жовтуваті з червонуватими цятками, тіло коричневе або чорне
       Для лову на мушку найкраще підходить тонуча, бажано прозора бомбарда. Вага та розміри повинні бути мінімальними, але в той же час достатніми для закидання на далеку відстань, в ідеалі - на середину водойми, тобто туди, де часто жирує найбільша форель.
Проводка з потопаючої Бомбардьє - гранично повільна, з періодичними короткими посмикуваннями кінчиком спінінга. Повідець повинен бути не менше 1 м, але й не більше, ніж дозволяє довжина спінінга. Особливо вдалою ловля на мушку буває в місцях, де дерева і кущі ростуть впритул до води або навіть нависають над нею. Тут форель можна впіймати буквально під ногами, правда, для цього потрібно і виглядати як дерево, тобто добре маскуватися.
Непогано себе зарекомендували силіконові мікротвістери довжиною близько 3 см на звичайному гачку з довгою цівкою. Колір приманки повинен нагадувати по розмальовці малька або дрібну рибу, що мешкає в даному водоймі, - уклійку або верховку з темною спинкою і сріблястими боками. Але не варто забувати і про інші розмальовках, включаючи «кислотні». В умовах низької освітленості чомусь краще працюють більш темні твістери, і навпаки - в сонячний день раптом стають уловистими яскраві, викликають кольору.
       Тактика лову вельми проста. Головне - закинути приманку в точку, де форель вже показала свою присутність стрибками з води, але ще краще - колами, що свідчать, що під поверхнею води щось відбувається.
Вибравши слабину волосіні після закидання, затримайте рух котушки і порахуйте, за який час бомбарда досягне дна, уважно прислухаючись до поведінки волосіні і приманки на її кінці. Якщо сталася хватка, яка передасться в руку як короткий тупий поштовх, запам'ятайте цифру, пропорційну глибині, і за наступних забросах обловлюйте саме цей горизонт в товщі води. Проводку слід робити саму повільну, періодично поддергівая бомбарду кінчиком спінінга, при цьому стежте за поведінкою приманки в паузах безпосередньо після ривка.
Якщо хватки не послідувало, то має сенс перевірити всі горизонти по черзі, кожен раз відраховуючи на 2-3 сек. більше після приводнення Бомбардьє. При відсутності клювань замініть приманку на іншу, більш викликає кольору, і спробуйте урізноманітнити її гру, змінюючи темп і роблячи більш тривалі паузи аж до повного опускання приманки на дно.
Слід зазначити, що для лову на потопаючу бомбарду влітку характерно чергування чітко виділяються періодів активного клювання і повного бесклевья. Але зневірятися не варто, потрібно переходити на ловлю іншими способами, наприклад, на плаваючу бомбарду, яка, будучи занедбаної за вітром на велику відстань, може довго перебувати в зоні проживання форелі, яка зрештою не витримає і схопить приманку. Для підвищення ККД в цьому випадку доцільно періодично замінювати креветку форелеве тестом, а його - кукурудзою або хробаком, при цьому влітку розмір насадки повинен бути мінімальним - один маленький черв'ячок, що приховує вістрі і цівка гачка або зернятко кукурудзи, в якому майже повністю захований гачок.

За фореллю круглий рік. За форелью круглый год
Кожні дві хвилини доцільно зробити 3-4 обороту котушки, щоб що опустилася вниз на довжину повідка насадка спливла і потім знову у вільному падінні опустилася на задану глибину. Саме в момент занурення найчастіше і слідують клювання, які проявляються як хитання, періодичні занурення і переміщення поплавка. Підсікати в цей момент не потрібно! Форель вивчає і пробує приманку, але поки її не взяла і тим більше не заковтнула.
І тільки коли поплавок впевнено пішов в сторону, одночасно занурюючись під воду, треба швидкої підмоткою вибрати слабину волосіні, лежачої на поверхні води, і зробити несильну, але впевнену підсічку, після якої починається найцікавіше - виведення.
Форель - дуже сильний і стрімкий хижак, який в перший момент робить найсильніший ривок, і тонкий поводок може не витримати. Саме тому до початку лову необхідно відрегулювати фрикцион на котушці. Якщо ви ловите на «плетінку», то потрібно враховувати, що вона має нульову еластичність, і все навантаження від підсічки і ривка риби припадає на вершинку вудилища і на короткий поводок з флуорокарбона, який володіє не найвищою міцністю на вузлі. З іншого боку, якщо форель бере не взаглот, то потрібна досить потужна підсікання, щоб пробити тверду кістку пащі. Тобто фрикцион повинен забезпечити той самий компроміс, при якому і риба буде ваша, і снасть залишиться цілою.
Якщо перший ривок вдалося стримати, то подальша боротьба не складе великої праці - тільки грамотного контролю за напрямком руху риби, щоб волосінь не заплуталася за снасті інших рибалок або риба не пішла в кущі і корчі.
На завершальній стадії, як правило, належить ще один бій, коли форель, підійшовши до берега і помітивши риболова, здійснить нову серію потужних ривків і потяжек. Тут головне - не поспішати і не здійснювати різких рухів. Побачивши, що форель прагне обірвати поводок, високо вистрибуючи з води, треба швидко опустити кінчик вудилища в воду і відвести його в сторону, даючи рибі можливість заспокоїтися і піти на велику глибину. Потім можна продовжити виважіваніе і акуратно взяти видобуток просторий підсак.
Скажу виходячи зі свого досвіду, що для піймання форелі вагою 2-3 кг цілком достатньо мати поводок ∅0,17 мм і основну «плетінку» ∅0,1 мм. До речі, шнур має при цьому способі лову очевидна перевага перед звичайною монолески, оскільки володіє позитивною плавучістю, і це робить можливою швидку, практично миттєву підсічку.

За фореллю круглий рік. За форелью круглый год
Отже, перша риба спіймана. Це значить, що у форелі розпочався «вихід», і отже, треба поквапитися з занедбаністю тієї ж насадки на ту ж ділянку водойми. Не сумніваюся, що наступна клювання не змусить себе довго чекати.
Після завершення клювання постарайтеся зрозуміти, куди пішла риба, спираючись на аналіз динаміки клювань та напрями їх переміщення.
       Якщо вдалося встановити, що кожен раз клювало на більшій глибині, то можна припустити, що зграя пішла на дно, і спробувати спіймати її із дна.
Для цього досить використовувати звичайну поплавкову вудку, а в якості насадки взяти, наприклад, форелеве тісто, яке, володіючи позитивною плавучістю, буде спливати треба дном на 20-30 см і утримуватися на місці лежачим на грунті грузилом. Відпустка поплавка в цьому випадку повинен бути на 20-30 см більше глибини водойми в місці закидання, щоб спадна волосінь не заважала повідця і не відлякувала форель. Краще, якщо на дні виявляться два грузила, рознесені на волосіні на 30-40 см.
Можна успішно ловити на донку або фідер, пам'ятаючи, що перша потяжка форелі може бути різкою, і при цьому риба, відчувши найменший опір, насадку виплюне.
Тому я зазвичай встановлюю фідер на підставку і відводжу лесоукладиватель на котушці з тим, щоб при клюванні волосінь вільно сходила зі шпулі і не перешкоджала вільному переміщенню форелі з насадкою в роті.
Головне в цьому випадку - вчасно перевести лесоукладиватель в робоче положення перед подсечкой, інакше «борода» гарантована.
Клювання форелі в червні - це, як правило, досить короткостроковий сплеск, тривалістю 15-20 хв., Після чого слід годинна пауза, а потім все повторюється. За ранок, якщо пощастить, таких ударних епізодів може бути 3-4, тому важливо не розслаблятися і кожен сплеск клювання зустрічати в повній готовності, використовуючи наперед заготовлені снасті, а не перебудовуватися на ходу, упускаючи дорогоцінні хвилини.
       Такий характер клювання, мабуть, пов'язаний з тим, що форель активно переміщається в пошуках корму, а будучи рибою стайной, довго на одному місці не затримується.
Як тільки сонце піднялося вище дерев, клювання зазвичай припиняється, ось тепер можна розслабитися і відпочити. Але близько полудня - приблизно з 11:30 до 13:00 - «вихід» форелі досить імовірний, особливо якщо сонце періодично зникає в хмарах, а на поверхні водойми гуляє брижі або навіть невеликі хвилі. При цьому відмічено, що краще клює біля навітряного берега, коли вітер дме прямо в обличчя. Мабуть, це обумовлено зворотною течією, яке вздовж дна йде від берега, несучи частинки корму на глибину.
Але от температура води досягла 20 градусів. Тепер можна сміливо змотувати снасті до початку осіннього сезону. Піймання форелі в середині літа може бути лише випадковістю, і витрачати час на її очікування не варто - вже розпочався активний кльов іншої риби.
На думку багатьох рибалок, ужене на платних водоймах - це зовсім проста, якщо не примітивна риболовля. Вважається, що цей процес далекий від творчості і не вимагає від рибалки ніяких особливих навичок і вмінь, оскільки риби там багато і вона клює на все підряд, що їй пропонують як наживка на гачку.

       Дійсно, таку думку справедливо для цілого ряду рибальських господарств, яких рік у рік стає все більше і де водойми найчастіше заселяють рибою без урахування екологічної та кормової бази і без належного контролю за її якістю. Там ситуація дійсно далека від того, що прийнято називати риболовлею в повному розумінні цього слова. Але не про них мова.
Ця стаття призначена насамперед для тих, хто зацікавлений в розширенні своїх пізнань в області рибної ловлі на давно утворилися «старих» ставках, які сьогодні мало чим відрізняються від природних озер і для яких характерний повний набір властивих диким водоймам ознак - мілини і ями, затоплені русла і впадають струмки, відкриті і зарослі чагарником і деревами берега, мулисте і тверде дно, корчі і водні рослини.
На багатьох таких водоймах чітко проглядається залежність клювання від пори року і доби, атмосферного тиску і вологості, рельєфу дна і глибини, кормової бази і рослинності, напрямку і сили вітру, положення сонця і місяця, а також від інших загальновідомих, але часто малоучітиваемих факторів, визначальних успіх лову.
Об'єктів лову в платних водоймах немало - це насамперед короп, але все більше водойм, в які запускають форель, сома, лина, осетра, амурів і товстолобиків. Є де розгулятися і відвести душу, проте далеко не завжди вдається зловити гідну рибу. Саме тому хочу поділитися накопиченим за останні 5 років досвідом лову однією з найбільш гідних риб платних водойм - райдужної форелі.
Мені, як і багатьом іншим рибалкам, вдається виїжджати на риболовлю, як правило, не тоді, коли співвідношення всіх впливають на клювання факторів найбільш сприятливо, а коли є вільний час. А це, за іронією долі, часто не відповідає ідеальним умовам, тому майже завжди доводиться визначати тактику і спосіб лову залежно від обстановки, намагаючись мінімізувати вплив негативних чинників і одночасно використовувати на повну котушку навіть самі незначні позитивні моменти, спиратися на добре знання водойми і повадок його мешканців.
Крім того, я хотів би дати рекомендації по зведенню до мінімуму неефективних втрат часу при виїзді на водойму і допомогти у швидкому виборі способу лову за рахунок завчасної підготовки і настройки снастей.
       Предметом нашої розмови обрана райдужна форель - Oncorhynchus mykiss. Цей вид форелі, в свою чергу, має кілька форм. Наприклад, буває світла срібляста форель з відносно невеликим ротом і світлим м'ясом (фото 1), а буває темна, сталевого відливу, з хижою пащею, досить гострими зубами і темно-червоним м'ясом (фото 2). В умовах штучних водойм їх поведінка відрізняється не занадто сильно, але все ж має свої особливості, про які я ще розповім.
Не вдаючись в детальний опис біологічних особливостей цієї чудової риби і тим більше не претендуючи на всебічне наукове дослідження особливостей її поведінки в штучних водоймах, відзначу, що в Підмосков'ї форель досить добре і швидко акліматизується.
Саме це і вносить в ловлю форелі той самий елемент, заради якого ми їздимо на риболовлю і отримуємо від неї справжню насолоду - психологічний підйом, упорскування в кров адреналіну і задоволення від перемоги над обережним і сильним противником.
Гідність форелеве риболовлі полягає в тому, що вона триває практично цілий рік, за винятком періоду з середини червня до останньої декади серпня, коли вода у водоймах прогрівається до температури вище 20С, і риба впадає в якусь подобу сплячки, внаслідок чого вона йде до свіжої води і підводним ключам, в тінь від корчів і каменів на дні, і практично перестає харчуватися.
У цей період можуть спостерігатися окремі сплески активності, особливо перед грозою і при сильному вітрі, проте це швидше виняток, ніж правило, і концентруватися на лові форелі в цей час недоцільно.
Зате в інший час року полювання на форель - це справжня риболовля, коли можна широко експериментувати і протягом дня випробувати всі види снастей і способи лову залежно від мінливих погодних факторів.
Тут практично необмежене поле для застосування всіх своїх знань і навичок, так як форель завжди можна впіймати на одну з сучасних снастей, вчасно застосувавши її виходячи з конкретики обстановки на водоймі.
Але, як мовиться, досить слів - переходимо до справи.
Почнемо, мабуть, з весни, а точніше, з моменту сходження криги на водоймах.

Категория: Судак | Просмотров: 662 | Добавил: ViKing | Теги: За фореллю круглий рік. За форелью | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Октябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$