Воскресенье, 24.11.2024, 00:25
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Февраль » 21 » Все про окуня, Все об окуне
23:27
Все про окуня, Все об окуне

Все про окуня, Все об окуне
Однією з найкрасивіших прісноводних риб, на мій погляд, є окунь, якого ще називають матросом. Це прізвисько він отримав завдяки своїм темним смугам, що нагадує тільняшку. Окрасою окуня ще багато залежить від середовища проживання, у водоймах з темним мулистих дном він темніший, а з піщаним дном світліший. У квітні - коли вода трохи прогрівається, в окуня починається нерест, тому в цей період ловити його марно, оскільки у нього є важливіші справи, ніж харчування. Шлюбний період триває близько двох тижнів і після ікрометання він починає відновлювати свої сили і активно харчуватися. Ловлять окуня на поплавкову вудку, спінінг і на живця.


Навесні найпоширенішим способом є поплавчана. В якості наживки краще використовувати гнойового черв'яка або мотиля, насадку слід наживляти не повністю, а залишати трохи у вільному русі, щоб своїми рухами роздратувати цього смугастого хижака. Можна поекспериментувати, якщо у вашому розпорядженні є тонка чутлива вудка на глухому оснащенні, то рекомендую зняти поплавок і вудити без нього. Наживка буде підноситися більш природно і окунь байдужим до неї не залишиться. Улюблене середовище проживання - це затоплені корчі, камені, заводь відразу за течією, а також місця, де тримається дрібна риба. Окуня слід ловити в придонних шарах, особливо на річках.

Так як показала практика, матроси успішно клюють на спінінг, але це вже з настанням літніх днів. В якості блешні рекомендую використовувати невелику вертушку, силіконову рибку або Твістор яскраво червоного або зеленого кольору. Проводку слід робити не швидку, можна з посмикування, оскільки окунь може супроводжувати вашу блешню, але так і не спокуситися на неї. Влітку краще ловити окуня ввечері в тиху безвітряну погоду. Але в кожній водоймі є свої особливості, тому треба бути готовим до зміни техніки і способу вудіння.

Клюють матросики дуже різко і жадібно, глибоко ковтаючи наживку, іноді дивуєшся, як такий невеликий екземпляр зміг проковтнути таку наживку. Підсічку слід робити різку, але коротку, оскільки губа також як і у карася не надто міцна і може відірватися. Спійману рибу можна як посмажити, так і засушити. Єдиний негативним моментом, є чистка спійманої риби. Матроси важко чистяться ножем і сильно колються плавниками. Що б полегшить цей процес, рекомендується на невелику планочку, підійде дерев'яна лінійка, прикрутити дві металеві пивні кришки. Ні хвоста, ні луски.

Категория: Окунь | Просмотров: 685 | Добавил: ViKing | Теги: Все про окуні, Все об окуне, ловля окуня | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Февраль 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$