Вплив погоди на клювання судака, Влияние погоды на клёв судака
Дуже часто можливість поїхати на рибалку збігається зі зміною погоди, і ми сумніваємося: чи варто взагалі присвячувати дорогоцінний вихідний цій справі? Найупертіші все одно поїдуть. Але з яким настроєм? Як правило, - без особливих надій на успіх. А цей самий успіх багато в чому від настрою рибалки і його віри в свої сили і залежить.
І все ж, як правильно орієнтуватися при різних погодних умовах? Важливо хоча б знати, як судак реагує на зміни погоди. Цих знань достатньо, щоб прийняти рішення - виходити на риболовлю чи все ж знайти більш корисне в цей день заняття. Вплив погоди на клювання судака, Влияние погоды на клёв судака
Атмосферний тиск і кльов судака.
Перше, що спадає на думку при відсутності клювання, - «мабуть, тиск!» Ця фраза стала вже крилатою, супроводжуючи будь практично розповідь про невдалу риболовлю.
Насправді, звичайно ж, перепади тиску риба відчуває під водою краще, ніж ми з вами - на суші. Справа в тому, що при підвищенні тиску атмосфери збільшується концентрація кисню у воді. Проявляти активність починає будь-яка риба, адже їй легко «дихати» і з'являється багато сил для руху. Не відстає від всіх і судак, апетит у нього під час підйому атмосферного тиску відмінний.
Падіння ж тиску, навпаки, скорочує вміст кисню у воді. Відповідно, і риби стають більш млявими, залягають на дно. Але раз Вам випав день риболовлі на цю погоду, - все одно «ключик» до судака можна підібрати, якщо немає інших пригнічують клювання факторів. Наприклад, цілком може спрацювати повільна проводка у дна яскравих джиг-приманок.
Ну а найгірше намагатися ловити судака перед бурею. Будь циклон на своєму початку змушує рибу щільно залягти на дно. Мабуть, якісь особливі магнітні поля циклонів вона відчуває особливо гостро, втрачаючи свою активність до межі. І тут вже намагатися «умовити» судака на клювання практично нереально.
У холодну пору року циклон може принести короткочасне тепло, яке дає рибалкам комфорт на риболовлі. Однак судакові наш комфорт глибоко байдужий, - клювати під час циклону він все одно не буде.
Інша справа, якщо кілька годин світило яскраве сонце, і раптом його закрили хмари, - є шанс отримати від судаків «клювання взаброс». Те ж саме відбувається, коли сонце на заході ховається не в горизонт, а в хмару. І на світанку, аналогічно, встає з-за хмари. У такі моменти, при сприятливому тиску і відсутності циклонів, клювання судака повинен бути відмінним.
В принципі, всі погодні капризи потрібно розглядати в комплексі. Не факт, що в дощ судак перестане клювати. Або що короткочасна буря надовго "зажене" його на дно. Тут рецептів навіть за багато років практики не знайдеш, тому самим спостережною і вміє аналізувати ситуацію пощастить з клюванням більше всіх.
Цікаві прикмети я знайшов у старому журналі, "Спортивне рибальство" 2001:
- Якщо після півночі дме пристойний вітер, то вдень з великою часткою ймовірності буде дощ, і шансів зловити судака дуже мало.
- Якщо вітер протягом доби змінюється проти годинникової стрілки (наприклад, спочатку дув західний, а потім - південно-західний або південний) - клювання судака дуже поганий,
- Вважається, що влітку в жарку погоду судака краще ловити вночі і в ранкових і вечірніх сутінках, але раджу звернути увагу так само на дні із стійкою спекою, слабким вітерцем 0-2 м / сек і короткочасними грозами в другій половині дня. У такі дні судак клює досить рівно з ранку до самої грози, потім починає вередувати, але улов вже гідний.
Наостанок хочу нагадати: навіть за найсприятливіших умов погоди судака не впіймати, якщо:
1. Ловити його там, де його немає.
2. Ловити тільки снастями, а не головою.
Всім удачі на воді!
|