Водні лижі, мокрий екстрім, Водные лыжи, мокрый экстрим
У наші дні водні лижі не тільки популярний вид водного спорту, але і спосіб активного відпочинку та приємного проведення часу
Історія появи водних лиж
Деякі вважають, що першовідкривачами водних лиж були жителі Альп, які для цієї справи пристосували свої звичайні лижі, інші вважають, що перші водні лижі з'явилися як різновид дощок для катання по хвилях - давнього розваги жителів Гавайських островів.
Але за офіційними даними першовідкривачами водних лиж є незалежно один від одного відразу три людини з США. Першим був Ральф Самуельсон зі штату Міннесота, який оснастив звичайні дерев'яні зимові лижі кріпленнями для ніг. Після чого, з успіхом випробував їх на водах озера в Лейк-Сіті. Незалежно від Самуельсона, американець Фред Уоллер в 1925 році отримує перший в історії патент на винайдену ним модель водних лиж. І нарешті, в 1928 році хтось Дон Ібсен з містечка Беллвью (штат Вашингтон), не знаючи про винайдені до нього моделі, запропонував свій варіант водних лиж, що робить ще однією людиною, якого вважають винахідником цього виду спорту. Всі три моделі були дуже схожі і представляли із себе зимові лижі з сосни, покриті водовідштовхувальним речовиною і зі спеціальним гумовим кріпленням для ніг.
В даний час, завдяки видовищності та популярності, водні лижі офіційно внесені (з 2004 року) в програму літніх Олімпійських Ігор. А різні чемпіонати, включаючи чемпіонат світу, проводяться з 50-х років минулого сторіччя. Водні лижі, мокрий екстрім, Водные лыжи, мокрый экстрим
Загальне уявлення про водних лижах
Катання на водних лижах являє собою їзду слідом за катером або будь-яким іншим швидкісним плавзасобом, з яким Ви з'єднані спеціальним тросом: один кінець прикріплений до борту човна, а другий Ви утримуєте в руках.
Людині необізнаній водні лижі можуть нагадати гірські лижі, але насправді вони дещо ширше і володіють іншою геометрією. Перші лижі виготовлялися з дерева, яке покривали водовідштовхувальним просоченням, але в наші дні основний матеріал для їх виготовлення - пінополіуретан. Лижі з цього матеріалу мають ряд переваг в порівнянні з дерев'яними: вони менше важать і мають більш високу керованістю.
Водні лижі, на відміну від багатьох інших водних видів спорту, відносно простий вигляд, що не вимагає від Вас обов'язкової гарної фізичної форми і серйозних зусиль для освоєння техніки катання. Тому саме з водних лиж рекомендують починати навчання водних видів спорту.
Види водних лиж
Слалом на одній або двох лижах. У цьому виді катань на водних лижах враховується чистота проходження обраної траси.
Стрибки з трамплінів. У цьому виді катань переможець визначається довжиною стрибка.
Фігурне катання на одній або двох лижах. У цьому виді враховують стиль виконання і складність виконаних фігур.
Залежно від виду катання є деякі відмінності у формі і геометрії лиж.
водні лижі
екіпірування
Головне на що слід звертати увагу, вибираючи водні лижі, - їх гнучкість. Лижі з малою гнучкістю, їх ще називають «твердими», дозволяють розвивати високу швидкість, але вони менш стійкі при поворотах, а у більш гнучких лиж («м'яких») - ситуація протилежна. Тому новачкам рекомендують навчатися на «м'яких» лижах, так як вони стійкіші на воді і легше в управлінні. Водні лижі, мокрий екстрім, Водные лыжи, мокрый экстрим
Після того як Ви визначитеся з водними лижами рекомендуємо звернути увагу на інші елементи екіпіровки - фал, рятувальний жилет і шолом.
Фал - це трос, один кінець якого прикріплений до борту човна, а другий закінчується спеціальною рукояткою, яку лижник утримує в руках. Головна вимога до фалу: він повинен бути яскравим (щоб його можна було легко помітити на воді) міцним і нееластичним. Фал виготовляють з легких матеріалів (найчастіше з поліпропілену), щоб він не тонув. Довжина підбирається індивідуально, залежно від ваги і майстерності катається. Новачкам рекомендують вибирати фал коротший (зазвичай близько 16-18 метрів). Рукоятка фала являє собою порожнисту ручку із пластику, для зручності покриту пористою гумою.
Рятувальний жилет - обов'язковий елемент спорядження. Він виконує дві функції: не дає Вам потонути і при падіннях знижує ризик травм. Жилет повинен бути м'яким і не сковувати рухів.
Шолом - важливий елемент екіпіровки, він охороняє Вашу голову від травм і пошкоджень у разі падінь. Головний критерій вибору - Вам повинно бути зручно.
|