Виведення риби, Вываживание рыбы
Зізнаюся, я ніколи особливо не замислювався про те, як правильно виводити рибу. Завжди якось виходило само собою. Були, звичайно, й образливі сходи. Але частіше риба опинялася в моєму садку. Так, напевно, тривало б роками, якби минулої осені на джігової рибалці у мене не клюнула по-справжньому трофейна щука. Після хвилинної боротьби мені вдалося підвести її досить близько до човна, а досвідчений напарник опустив підсак у воду. Метрова щука здалася на поверхні і почала щосили битися об воду. По тілу пробігле нервове тремтіння, і спінінг в моїй руці наче застиг. Напарник почав кричати: «Що ти робиш ?! Що ти робиш ?! Відпусти, відпусти! ». Толком не розібравши, що він від мене хоче, я тупо сидів, як заворожений, в човні. Щука в останній раз похитала головою і попливла в глибину. Моєму розчаруванню не було меж. Як же так! Напарник холодно зауважив: «Сам винен. Чому фрикціон не працював? Щука адже билася на метровому відрізку шнура! ». Я навіть не намагався захищатися - він був правий!
Я не забув урок тієї риболовлі і ретельно розібрав свої помилки. Для себе я вивів шість основних правил виведення риби, якими хочу поділитися з вами на сторінках сайту BestRybalka.com.
виведення риби
Правило №1.
Перед кожною риболовлею потрібно правильно налаштувати фрикційне гальмо на котушці. Так, якщо ви ловите щучек до 1 кілограма і окунів, фрикційне гальмо, в принципі вам не потрібне. Але такий підхід в корені неправильний - ви ж ніколи на 100% не знаєте, якої величини риба зазіхне на вашу приманку. Навіть у глухому і невеликому лісовому озері, де ви завжди ловили 100-грамових окунців і півкілограмових щучек, може клюнути 5-кілограмова красуня. Погодьтеся, буде прикро її упустити! Фрикціон не потрібно сильно послаблювати. Просто смішно дивитися на рибалок, у яких фрикціон тріщить під час проводки воблера. Я, наприклад, налаштовую його так, що Півкілограмові щука не може привести його в дію, але він відмінно тріщить вже на кілограмовому екземплярі. Головне, щоб він не був намертво затягнутий. Ніколи так не робіть! Велика щука на першому ж ривку просто «вирве» трійник зі своєї пащі. Виведення риби, Вываживание рыбы
Правило №2.
Ніколи не дозволяйте рибі витягнути волосінь (шнур) в одну лінію з вудилищем. По-перше, при цьому повністю втрачається контроль над рибою. Єдине, що ви можете зробити для полегшення ваших «мук», це дати рибі вільно стягати волосінь з шпулі, поки вона сама не заверне в потрібному вам напрямку. По-друге, на витягнено зростає можливість розриву. Пам'ятайте, завжди потрібно тримати кут. В ідеалі 60-90 градусів.
Правило №3.
Підтягнувши рибу до себе, не підмотувати на максимум волосінь (шнур). Не можна, щоб риба ходила на метровому відрізку шнура (як було у мене під час вищеописаного випадку). Якщо таке трапилося, потрібно негайно стравити метр-другий волосіні. Так ви страхуєте себе від останніх сильних ривків риби. Маючи 2-4 метри в запасі, вам буде, що віддати рибі, коли вона кинеться в свій «останній бій».
Правило №4.
Рибу в підсак потрібно заводити тільки з голови. Ну, це святая святих! Адже ми знаємо, що риба не вміє плавати назад. Виведення риби, Вываживание рыбы
Правило №5.
Якщо риба піднялася на поверхню і починає сильно битися об воду, вискакувати з води або робити свічки, потрібно дати їй піти в глибину. Не тягніть через голову не до кінця стомлену рибу.
Правило №6.
Це само собою зрозуміло, і є як би прописною істиною, але все ж краще сказати більше, ніж менше. Завжди тягнемо в сторону протилежну руху риби.
Бажаю усім багато трофеїв і мало сходів!
|