Вторник, 03.12.2024, 21:17
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Ноябрь » 21 » Виготовлення балансиров. Изготовление балансиров
21:43
Виготовлення балансиров. Изготовление балансиров

Виготовлення балансиров. Изготовление балансиров
Якщо мормишка, як відомо - винахід російських рибалок, то блешню-балансир подарували світові рибалки Фінляндії. Спочатку це були саме блешні з двома гачками, спрямованими в різні боки. Згодом конструкція балансира постійно змінювалася і вдосконалювалася, до двох гачкам додався тройничок посередині приманки і лопать - крило або хвіст, так що сьогодні класичний балансир більше нагадує не блешню, а такий собі зимовий «міні-воблер».

Але немає такої приманки, яку не могли б виготовити майстра-рибалки в домашніх умовах. Більшість фахівців робить це не тільки з економії, а й для власного задоволення, що називається, «з любові до декоративно-прикладному мистецтву». Крім того, багатьох рибалок попросту не влаштовує гра і уловістость покупних балансиров.

Самостійне виготовлення балансира, на перший погляд, видається завданням набагато складнішою, ніж, скажімо, виготовлення блешні, однак на практиці все не так страшно. Особливо для тих, хто має найменший досвід самостійного виготовлення приманок.

Виготовлення балансиров. Изготовление балансиров


Найпоширенішим способом виготовлення балансиров є їх виливок. Для цього спочатку потрібно виготовити болванку. Найпростіше вирізати болванку з деревини м'яких порід, наприклад, осики. Сира, свіжа осика ріжеться ножем, практично, як картопля, вирізати з неї можна практично все, що завгодно. Ще більш легким в обробці матеріалом є щільний твердий пінопласт або пробка хорошої якості (яка не кришиться). В якості наочного посібника можна використовувати заводські балансири. Часто так і буває - риболов хоче скопіювати уловисту приманку.

Гострим ножем з заготовки вирізається тіло болванки. Після цього, з гіпсу (алебастру) звичайним способом, як при литві вантажив, робимо форму, вірніше, дві напівформи для відливання майбутніх балансиров. Найпростіше використовувати дві сірникові коробки, або однакові пластмасові коробочки. Спочатку гіпс заливають в одну коробочку, вдавлюють в неї змащену маслом болванку до половини, а після того, як гіпс застигне - хвилин через 10 аналогічно роблять другу полуформу. В отриманій гіпсовій формі відливають важкі свинцеві або олов'яні балансири.

При заливанні важливо не забути про сталеве вушко для трійника і гачки. Надалі балансир обробляється, шліфується, доповнюється лопастью (вирізаної, наприклад з пет-пляшки), яка вклеюється в пропили. В принципі, наявність лопаті або хвоста зовсім не є обов'язковим. Перші балансири, до речі, ніякої лопаті не мали.

Заключним етапом буде покраска балансира. Потрібно відразу відзначити, що з першого разу вам навряд чи вдасться відлити балансири, схожі на ті, що продають у магазині. Швидше за все, це будуть просто непоказні падлюка. Засмучуватися не потрібно - майстерність приходить з досвідом. Втім, і на не надто естетичні саморобки можна ловити рибу дуже навіть успішно. Ряд майстрів воліє не відливку, а пайку балансиров за принципом пайки мормишок, але тут теж необхідний певний навик.

Виготовлення балансиров. Изготовление балансиров


Самим же простим способом виготовлення балансиров в домашніх умовах є їх ліплення з різних композитних затвердевающих матеріалів, про які ми розповідали в статтях про виготовленні зимових блешень і зимових мормишку-саморобках. Дані матеріали дають можливість працювати голими руками, дозволяють в процесі виготовлення коректувати положення лопаті, гачків і вигин приманки. Епоксидна "холодне зварювання", фотополімерна пластмаса та інші композитні матеріали дають можливість в процесі формовки легко доповнювати балансир різними блискітками, фольгою, кольоровими і люминесцирующими вставками, так що, можливо, вам навіть не доведеться фарбувати балансир.

Утяжеляются такі балансири свинцем, який закладають в тіло приманки. Ну і останнє що хочеться сказати - братися за самостійне виготовлення приманок слід тільки в тому випадку, якщо у вас дійсно є бажання і настрій. В іншому випадку не варто витрачати час і нерви. В магазинах повно балансиров - на будь-який смак і гаманець.

Категория: Зима | Просмотров: 700 | Добавил: ViKing | Теги: Виготовлення балансиров, Изготовление балансиров | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Ноябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$