Від втрати приманки при зачепі, От потери приманки при зацепе
Багато спінінгісти (особливо, ті які ловлять джигом) погодяться зі мною, що найнеприємніше на риболовлі - це зацеп і втрата коханої блешні або воблера. Адже, як правило рибалка відбувається на закоряженних, а якщо в межах міста, так ще й захаращених ділянках річки, озера. Але це специфіка спінінга і важко з цим щось зробити.
Є приказка або вираз: "Число спійманих риб, прямо пропорційна числу обірваних приманок!". Можна використовувати незацепляйки і т.п. Але при цьому скорочується число результативних клювань. Або якщо при лові використовується моточовни, човеном можна заплисти за зачіп і звільнити улюблену приманку. Але при ловлі з берега обрив практично неминучий. Є спосіб який зберігає приманку, мінімізуючи втрату у вигляді трійника. все що нам потрібно - взяти лісочку в чотири рази меншу (мається на увазі розривне навантаження) ніж основна. Чому в чотири? Тому що фактично вона виходить подвійна. Знімаємо трійник з блешні. Одягаємо на нього кембрік або термоусадочну трубку. Після чого прив'язуємо трійник до петлі або застібці блешні за допомогою рапаловского вузла (вузол який практично повністю зберігає міцність волосіні і при цьому дуже надійний).
Має вийде з'єднання трійника з приманкою у вигляді колечка. Тепер натягуємо кембрік на трійник і блешню так, щоб було закрито половина тіла гачка і вузол. Це охороняє від захльостів і щучих зубів. Все, перевіряємо! При перевірці повинна рватися волосінь між гачком і приманкою, а не основна. Таким же чином можна оснастити і джигові прийми. При зачепі відривається тільки трійник! Такі приманки використовуються для розвідки дна, але можна на них спокійно ловити рибу, кому як подобається!
|