Хтось любить пасивну риболовлю, хтось прихильник спортивної (активної) рибалки. Якщо ви прихильник другого типу, то ловля на спінінг - це те, що вам потрібно. Даний вид лову є одним з найпопулярніших серед рибалок. Перш ніж почати полювання, потрібно правильно підібрати спінінг і грамотно зібрати снасть для риби, яку ви хочете зловити.
Для початку, розберемося, як вибрати спінінг.
Подивіться уважно. Цифри показують клас тесту спінінга: light (5-15грамм), medium (10-30 грам) і heavy (20-50 грам). Перша цифра показує мінімальну вагу приманки, а друга максимальний. Далі вказана довжина спінінга в сантиметрах. Вона залежить від умов лову, дистанції і техніки лову.
Звертаємо увагу на кільця спінінга. Перевіряємо, щоб вони були міцними якісними. А вибір колінної або телескопічної конструкції залишається за вами. Ручка спінінга виготовляється зі шкіри, гуми або пробки. Існують ручки полуторні, одноручние і дворучні. Дивимося на тримач котушки. Дивимося, щоб затискна гайка не бовталася, а вільно прокручувалась.
Слідом за спінінгом, вибираємо котушку. Котушки бувають двох типів: інерційні та безінерційні. Для початківців краще зупинити свій вибір на безінерційної моделі. Оглядаємо котушку на предмет пошкоджень. Потім перевіряємо шпулю (знімний барабан з намотаною волосінню) на наявність зазубрин. Прокручуємо котушку біля вуха і слухаємо, чи немає зайвих шумів.
Відводимо дужку в режим закид і намагаємося трохи повернути її назад. Якщо вона легко повернулася в робочий режим, то таку котушку краще не брати. Пробуємо зняти-одягнути шпулю і покрутити фрикційне гальмо. Якщо після кожного клацання шпуля крутиться важче, то котушку можна брати.
Ось і прийшла черга вибору повідка і волосіні для спінінга. Повідці бувають м'якими і жорсткими. Вибір залежить від способу лову. Волосінь буває плетеними і монофильной. Від товщини жилки залежить, як далеко ви закине блешню, але занадто тонку волосінь не варто брати, при занедбаності може порватися.
Тепер поговоримо трохи про спінінгових принадах.
Для початківців найкраще взяти силіконові приманки, а саме твістери і віброхвости. Вони вельми доступні і дешеві. Розмір приманки підбираємо під розмір риби, яку ви маєте намір зловити.
Універсальні блешні також підійдуть починаючому спінінгістові. Обертові і колебалки теж підбираються за розміром.
Є ще один вид приманки - воблери. Але нам, як новачкові, вони поки не потрібні, тому зупинятися не будемо.
Вибір спорядження для лову спінінга вимагає уважності і точного розрахунку. Не забувайте, що вибір водойми, виду риби, і навколишні умови є важливими чинниками при виборі спінінга. Бажаємо вам вдалого клювання!
|