Троллінг, Троллинг
Поняття тролінг згадується Леонідом Павловичем Сабанєєва ще в позаминулому столітті. Прийшло воно до нас з Англії, виходячи з книги Життя і ловля прісноводних риб: Інший англійський спосіб вудіння, званий trolling і вживається майже виключно для щук, набагато простіше і має велику аналогію з нашим блесненінням, про який в Західній Європі взагалі мають дуже туманне і невірне поняття. Trolling зручніше тим, що може вироблятися в досить трав'янистих і міцних місцях, де spinning неможливий.
Але той англійський метод дуже далекий від застосовуваного зараз троллінгу, як і часи між Сабанєєва і 2013-м роком, в якому ми живемо і рибалимо.
Що ж являє собою тролінг? Коротко це рибалка з повільно рухомого човна (на моторі або на веслах), на спінінг, коли приманка закинута на метрів 20 50 і більше, і вона рухається слідом за човном, проявляючи свою гру і іноді торкаючись дна - тоді гра збивається. Дуже часто саме в такі моменти збою і трапляються клювання. Ловля може відбуватися на глибинах від 12 і до 18-20 і більше метрів, залежно від характеру водойми, пори року і просування риби в цей час. Наприклад, на початку похолодання води (кінець вересня - жовтень) щука може перебувати на не самих великих глибинах, знаходячи собі видобуток поблизу пожухлої рослинності очеретів, прибережних бровок. Але пізніше, до листопада, вона мігрує за збивається на зимівлю зграями білої риби на глибини. І тут вже набагато складніше її дістати тролі, адже приманку не так просто змусити йти по дну на 8-15 метрах і більше.
Навесні ж процес пошуку щуки відбувається приблизно так само, але навпаки: вона з потеплінням води виходить з глибин на мілководдя. І якщо Ви встигли до нерестової заборони вийти на човні і протролліть щучьі місця, то цілком імовірно, Ваш рекорд трофейної риби буде побитий! Троллінг, Троллинг
Приманки для троллінгу.
Спеціально для лову тролінгом виробники розробили цілі серії воблеров, призначених для застосування в різних умовах і на різних глибинах. Існують як мілководні, так і глибинні воблера. Їх легко розрізнити за розміром лопатки: чим вона довша, тим глибше занурюється воблер при русі за човном. Гра, колір, шумові ефекти всі ці параметри ми підбираємо по ходу риболовлі, адже універсальних рецептів вибору принада не бивет. Працювати воблерами нескладно, якщо човен рухається по однаковій глибині. Але коли по дорозі ми перетинаємо канави або мілини, необхідно регулювати хід воблера його віддаленням від човна. Тому по ходу обов'язково потрібно стежити за глибиною, по якій ми рухаємося і вчасно підмотувати або відпускати котушкою довжину шнура. Тим самим ми запускаємо воблер по різній глибині: на короткому відпустці один і той же воблер йде більш дрібно, на довгому глибше.
Недолік воблеров прив'язка роботи до певній глибині і досить висока собівартість. А особливо дорогими виявляються моделі із заглибленням більше 9 метрів Та ще й знайди спробуй такі, робітники. Тому в місцях, де щука водиться на великих глибинах, простіше в якості приманки застосовувати силіконові рибки. І не тільки на глибинах, - в принципі, при правильній проводці вони працюють не гірше воблеров.
Ловля на тролінг.
Отже, як ловити щуку Троллом на силікон? Є багато способів монтажу силіконової рибки, починаючи від простого одягання на джиг-голівку і закінчуючи офсетним монтажем на подвійний крючек. Також часто при монтажі великих приманок використовується джиг-головка-штопор, з трійником на короткому повідку який вставляється в спинку силіконової рибки.
Вантаж для троллінгу підбираємо залежно від передбачуваної глибини лову й сили течії. Наприклад, при використанні звичайного карбонового спінінга з котушкою і шнуром, щоб дістати приманкою до глибини 6-7 метрів, на невеликій течії, потрібно вантаж не менше 60 грам. Природно, для великих глибин нам знадобиться і більший вантаж. Але практика показала, що в таких умовах досить складно використовувати звичайний спінінг з безінерційною котушкою і шнуром, т.к. доводиться дуже далеко стравлювати шнур, а він при цьому сильно парусит як над водою, так і в товщі води. І тут на допомогу приходять старі дідівські прути під стальку з Невка. Ця снасть витримує не тільки великий вантаж приманки, але і прекрасно справляється із зануренням її на глибини вище 10 метрів. І при цьому не втрачається чутливість її ходу по дну, як і не втрачається сам момент клювання. А от з виведенням щуки, що попалася на таку снасть, та ще й на глибині в 10 і більше метрів, - тут потрібна вправність і кмітливість. І навіть сміливість, я б сказала. Адже при найменшому ривку в бік і бажанні щуки піти з гачка нам треба вчасно і адекватно відреагувати на її ривки, а з інерційною Невкою це зробити не так просто. Роль фрикциона тут повинні виконати Ваші руки Після однієї такої клювання і виведення я особисто довго не могла прийти в себе, хоч і благополучно свою щучку - троячку доставила на борт човна.
Так що тролінг не такий вже і простий спосіб риболовлі, як багатьом може здатися на перший погляд. Спробуйте. Не пошкодуєте!
|