Трохи про тактику лову на спінінг. Немного о тактике ловли на спиннинг
Ловлю на невеликих ставках варто починати з облову прибережної зони. Справа в тому, що восени щука і окунь найчастіше тримаються ближче до берега, полюючи на дрібну рибку, яка великими зграями стоїть на мілководних прибережних ділянках поблизу очерету. Отже свої перші закидання слід здійснювати саме вздовж берега, поступово обловлюючи ділянку ставу від урізу води або межі водної рослинності і до середини водойми. При цьому, звичайно, не слід залишати без уваги і доступні з берега традиційно перспективні при спінінгової ловлі точки.
Ті ж ділянки водойми з наявністю очерету або корчів на дні - це завжди перспективні місця, які в будь-яку пору року з великою часткою ймовірності можуть бути місцем стоянки та полювання хижака. Тому облавливать їх треба особливо ретельно, а приманку слід проводити максимально близько до орієнтовного місця укриття хижака. Іноді перспективний на даний момент ділянку можна визначити візуально. Так в тихі безвітряні дні місця полювання щуки або окуня можна легко визначити за характерними сплесків на поверхні водойми - хижак полює за дрібною рибкою, а та віялом вистрибує з води.
Трохи про тактику лову на спінінг. Немного о тактике ловли на спиннинг
На завершення мені хотілося б сказати, що осінній ставковий лов спінінгом є цілком реальною і результативною альтернативою тій же, наприклад, настільки популярного сьогодні полювання на хижака на великих водосховищах або річках. Вона дуже цікава і динамічна, але, водночас, має свої секрети і складності. Найстрашніше ж, на мій погляд, головне: риболовля в даних умовах може бути дуже азартною і непередбачуваною. Адже передбачити, хто на невеликому ставку зазіхне на твою приманку, двохсотграмовий «полосатик» або ж трофейна щука, просто неможливо ...
|