Тірольська паличка, Тирольская палочка
Що собою являє сама тирольская паличка? Це трубочка з прозорого матеріалу довжиною 20 25 см і діаметром приблизно 0,5 - 1 см. У нижню частину її герметично упаяний вантаж, а верхня частина також герметично закрита, з укріпленим в ній вертлюжком для кріплення до волосіні шнуру спінінга. Завдяки наявній повітряної порожнини і вантажу внизу палички, вона при правильно підібраним параметрам повинна триматися у воді вертикально.
Монтаж тірольської палички
Дуже часто тирольскую паличку роблять самостійно. Це набагато розширює її можливості, так як вага і довжину кожен рибалка налаштовує під свої умови і завдання лову. Як матеріал для тіла трубочки застосовують оплетку кабелю, іноді щільний пінопласт або навіть прутик дерева. В якості грузка для трубочки з обплетення можна взяти будь свинцеві грузки. Головне надійно і міцно посадити його в розігріту трубочку. А для пінопластових і дерев'яних саморобок добре себе зарекомендували звичайні болти, які вкручуються в низ палички.
Верхню частину трубочки з обплетення ми також герметично запаковуємо будь-яким щільним і не вбирючим вологу матеріалом, заштовхавши його на сантиметр нижче краю розігрітій трубочки. А для кріплення застібки використовуємо меблевий гвоздик, на який одягаємо вертлюжок. Робиться це так: пробиваємо цвяшком одну стінку трубочки, одягаємо вертлюг на цвях, і пробиваємо зсередини протилежну стінку трубочки. Гострий кінець цвяха акуратно загинаємо і фіксуємо. Все, наша тіролка готова до роботи.
Тірольська паличка широко застосовується при лові форелі та харіуса в річках з сильною течією і кам'янистим або закоряженних дном. При цьому сама тирольская паличка в'яжеться в кінці гірлянди з мушок. Можна також застосовувати на гірлянді і живі насадки (черв'як, опариш, мотиль) на звичайних гачках. При проводці по дну тирольская паличка утримує гачки або мушки на певній відстані від дна, завдяки своїй здатності займати майже вертикальне положення під водою. Проводка при цьому робиться частими посмикуваннями кінчиком спінінга з невеликими паузами.
В умовах лову іншої хижої риби, яка полює на глибинах, де до того ж присутні будь-які перешкоди для наших приманок (камені, корчі, рослинність), тирольская паличка може виявитися справжньою паличкою-виручалочкою. Особливо в умовах сильної течії, коли будь-яку легку приманку, будь то воблер, вертушка або легка блешня, викидає силою води у верхні шари. Підібравши по вазі необхідного розміру тирольскую паличку, ми зможемо обловить цими приманками придонні шари водойми, уникнувши при цьому безнадійних зацепов з обривами, і набагато збільшивши шанс зловити гідного хижака. Адже тирольская паличка завдяки своїй формі, найменше схильна застряванію в підводних перешкодах. І разом з тим, крокуючи по дну, вона передає нам своїми зупинками на проводці всі відомості про рельєф дна, які чудово відчуваються по кінчику спінінга. Ну а при клюванні нам залишається тільки підсікти і вивести рибу на кукан.
Весна саме час для того, щоб випробувати на ділі переваги лову хижака за допомогою тірольської палички. Наприклад, судак виходить харчуватися перед нерестом на мілині, де часто буває кам'янисте дно. Звичайний свинцевий важок на каролінський оснащенні або ж силіконова рибка на важкому грузі легко застряне в цих каменях, аж до частих обривів і втрати приманок. А тирольская паличка легко обійде всі перешкоди, і Ви не будете втрачати дорогоцінний час на перев'язування снасті. Тірольська паличка, Тирольская палочка
Варіантів застосування тірольської палички є маса, про всі коротенько навіть не розповісти в рамках однієї сторінки. Але якщо Вам сподобається ловля таким способом, - пишіть, діліться, адже в риболовлі не буває стандартів. За що ми її і любимо!
|