Четверг, 21.11.2024, 23:55
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 10 » Судак на джиг
18:22
Судак на джиг

Судак на джиг

 

Судак - одна з найбажаніша здобич рибалки. По-перше, тому, що ужение судака - високоспортивне заняття; а по-друге, м'ясо цієї риби вважається делікатесом.

Місця проживання судака.
Живуть судаки невеликими зграйками, групуючи після нересту. Великі особини воліють усамітнення. Улюблені місця проживання - ями, вири, глибокі западини, серед каменів, корче і зламів дна. Жирувати виходять на зорях, прочісуючи сусідні кам'янисті або піщані мілини, перекати, ділянки із зворотною течією.

Основною їжею дорослого судака, оскільки у нього рот невеликий, служать вузькі риби: яльці, піскарі, уклейки. Справляється він також з ершом і дрібної пліткою. Жабенят і линючих раків іноді (влітку) вживає лише для різноманітності меню, і то - в невеликій кількості.

Днем судак відсиджується в корчах ям або у вирах під крутобережьем. Вечірнє клювання, як правило, нетривалий. Клює судак своєрідно. Схопивши губами приманку поперек, він тут же йде з нею в сторону. Потім на мить випускає її з рота, перевертає і починає заковтувати з голови.


Ловля судака на джиг

Враховуючи те, що судак в основному полює у дна, то і підносити йому приманку найкраще ближче до дна. Місцями атаки можуть бути звали, брівки, плато у коряжника і т.п.

Ловля судака джигом - один з найперспективніших методів, адже прочісуючи глибинні бровки і застосовуючи різні віброхвости і твістери, у спінінгіста є всі шанси повернутися додому з хорошим уловом. Вибираючи штучні приманки, особливу увагу слід звернути на яскраві лимонні, зеленувато-білі та оранжеві кольори. Судак любить яскраву палітру фарб. Також в арсеналі корисно мати і більше натуральні кольори, так зване машинне масло, крабові палички (білий силікон з червоною спинкою) і т.д. Залежно від освітленості і прозорості води, а також від переважання певної риби в кормовій базі судака кожен колір приманки може працювати з різним ефектом. І підбирати ключик треба навчитися, спостерігаючи за клюванням в різний час доби, різних погодних умовах.

При слабкому клюванні, коли судак вередує, спробуйте застосувати наймініатюрніші узкотелие приманки, невеликий твістер або тонкий виброхвост на чутливій снасті. Така приманка, вміло подана прямо під ніс рибі, змусить вийти із заціпеніння навіть самого примхливого судака. Судака при лові з човна намагайтеся ловити поперек бровки, проводячи приманку з мілини на глибину (так краще буде відчуватися дно), намагайтеся добитися рівномірного ритму ступінчастої проводки, так, щоб пауза з вільним падінням становила приблизно секунду-півтори. При будь-якій підозрі на клювання підсікайте коротко, але впевнено. Під час лову враховуйте вплив течії.

Що значить відчути дно?
Якщо ви весь час робите по 3 обороту котушки, а приманка раптом стала падати секунд 5-6 замість 2-3, то значить, ви намацали бровку вантаж падає вздовж схилу в яму. Можлива ситуація, коли ви не відчуваєте чіткого торкання дна, а приманку раптом починає волочити по дну це виражається в частих посмикуваннях кінчика, в такому дробленні. У цій ситуації можна або поставити більш легкий вантаж, або міняти місце тут дрібно. А можна ще зробити такий фокус: закинути трохи нижче за течією, приблизно градусів на 30 від перпендикуляра. Протягом натягне жилку, і приманка зможе нормально працювати навіть з важким вантажем. Вдобавок на дрібному місці корисно якомога вище підняти кінчик спінінга збільшиться вертикальна складова при підмотуванні, що, в свою чергу, трохи збільшить час падіння приманки. Якщо ж, навпаки, вантаж для даного місця легше, ніж треба, слід кидати вище за течією, проте ручку котушки доведеться крутити швидше, так як до швидкості підмотки додається швидкість течії.

Найчастіше клювання відбуваються і під час занурення приманки після закидання, і на вільному пропливаючи, так що будьте напоготові. З часом ваша снасть стане для вас справжнім ехолотом, з точністю показуючи, де мілину, де яма, де бровка і що відбувається зараз з приманкою. Часом дуже корисно після закидання дати приманці, підхопленою течією, свободу дій, лише зрідка поддергівая її і відриваючи від дна. Протягом само може принести її в пащу судакові. При цьому ні в якому разі не втрачайте контролю над снастю! При лові з берега вам доведеться зіткнутися з необхідністю протягати приманку в гірку, тобто з глибини на мілину, і важливо правильно оцінити перспективну ділянку проводки, щоб не втрачати час без толку, прочісуючи, наприклад, абсолютно порожню мілину. Особливу увагу варто звернути на виходи і входи з ям, на досяжну руслову бровку на підводну косу, різко обривається в глибину, на вхід і вихід з перекату. Обов'язково прочісуйте Коряжнов-ки - тут самі пліткувати місця. Краще втратити пару приманок, ніж позбавити себе задоволення відмінною риболовлі!

Категория: Судак | Просмотров: 730 | Добавил: ViKing | Теги: Судак на джиг | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$