Для зимової риболовлі застосовується кілька методів лову пастками, устанавливающимися в льоду. Одним з найпростіших способів вважається наступний: в льоду робиться яма п'ять метрів в довжину і півтора метра в ширину, при цьому нижній шар льоду, що знаходиться біля поверхні води, вважається дном ями. Цей шар тонкий, всього лише шість сантиметрів.
В одному з кутів цієї ями, попередньо очищеної від льоду, проробляється отвір, площа якого близько двадцяти п'яти сантиметрів квадратних. У цей отвір проходить вода, і яма наповнюється. От і все, пастка готова. Залишилося тільки чекати і діставати ліпшу рибу сачком.
Є ще один метод, який часто застосовується в зимовій риболовлі. В льоду проробляється дві ополонці, на відстані близько двох метрів один від одного. Потім вони з'єднуються за допомогою спеціального жолоби, видовбаного в льоду, глибиною близько однієї четверті товщі льоду. Потім вставляється корзина в одну ополонку. У цю ополонку ловець жене воду лопатою по жолобу від вільної ополонці. В результаті цих дій утворюється протягом, захоплююче рибу, яка знаходиться поблизу ополонок. Це змушує рибу зайти у вільну проруб, а далі в пастку по жолобу.
Є і ще один не менш ефективний спосіб лову риби взимку. В льоду проробляється яма з похилим жолобом розміром 4х6 метрів. Підставу, яка доходить до води, має бути півтора чи два метра в ширину. Верхня частина робиться близько вісімдесяти сантиметрів. Оптимальна довжина жолоба становить три метри. Стінка ями, що знаходиться під жолобом, робиться з нахилом всередину, так як така стінка набагато краще затримує рибу. Яма заповнюється за допомогою жолоба. Через отвір, спеціально пробите в основі, надходить вода. Таким же способом і риба потрапляє в яму, звідти дістається за допомогою сачка. А для того, щоб вода в ямі вона не замерзала, її закривають утепленим щитом.
Також, дуже результативною є пастка «крижане кільце». Вона здійснюється наступним чином. В льоду проробляється яма у формі підкови. Півколо може бути довжиною від двох до чотирьох метрів, ширина близько півметра. Товщина внутрішніх стінок ями близько шести сантиметрів. Далі проробляється щілину, що виходить в ополонку. Риба потрапляє в пастку, заходячи в ополонку через майну і потрапляючи по щілини в котец. Звідти дістається за допомогою сачка.
Зимова риболовля дуже відважне заняття. Мороз пробирає наскрізь, та й риба якось не сильно ловиться. Але будьте впевнені, вибравши один з перерахованих вище способів, успіх гарантований з 100% вірогідністю. Вам навіть не захочеться йти додому, прокинеться азарт, вогник в очах і бажання рибалити день і ніч, мороз піде на задній план, ви перестанете відчувати холод, вам буде жарко. Ваш улов буде неймовірно величезний, все, безсумнівно, будуть здивовані. Вдалого лову!
|