Четверг, 21.11.2024, 23:27
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 3 » Способи та особливості лову миня, Способы и особенности ловли налима
20:43
Способи та особливості лову миня, Способы и особенности ловли налима

Способи та особливості лову миня, Способы и особенности ловли налима

Виходячи з особливостей способу життя миня, ловити його можна з середини жовтня до початку травня, тобто весь холодний період року, включаючи зиму. Перерва в лові буває нетривалий, тільки під час нересту.
Як вже зазначалося, минь - риба, активність якої з настанням холодів не падає, а зростає. Якщо в середині жовтня клювання його тільки починається, то до кінця місяця він переходить в справжній преднерестовий жор, який триває до льодоставу.
Ловля миня в порівнянні з ужением багатьох інших риб досить проста і разом з тим складна, так як проводиться вночі в холодну, а нерідко і в негоду. І що характерно - чим гірше погода, тим краще клювання. Особливо він гарний буває при північному і східному вітрі і в дощ. Як бачите, восени і взимку далеко не кожен рибалка погодиться ловити цю рибу навіть у хороший кльов.
Шукати миня восени слід в перерахованих вище місцях, але все-таки слід більше віддавати перевагу не дуже глибоким місцям з помірним перебігом, які мають глиниста, піщано-глиниста з невеликою замулення і галькові дно.
З снастей в осінній період найбільш широко застосовуються донні вудки. Багато рибалок вважають, що минь грубої снасті не боїться, і рекомендують застосовувати волосінь діаметром 0,6-0,7 мм, вважаючи, що волосінь такого діаметру дозволяє витягнути миня з корчів, куди він нерідко йде, заглотив насадку. Однак практика лову цієї риби активними способами показує, що при використанні більш тонких і малопомітних лісок кількість клювань зростає. Щоб уникнути заплутування волосіні і повідків ставити на донку більше двох гачків не слід. Немає необхідності ставити металеві повідці: минь ніколи не перетирає зубами волосінь. Повідці достатньо мати довжиною 12-15 см з волосіні діаметром 0,30- 0,35 мм. Гачки великі, № 10-№ 14 з довгою цівкою. Вага грузила береться в залежності від швидкості течії.
Для невеликого миня вагою до кілограма краща насадка - пучок черв'яків. Більші екземпляри добре беруть на живця, шматочки риби і м'яса, жабеня. Мені часто доводилося при лові цієї риби використовувати для насадки шматочки риби. Можу сказати, що в осінній період на шматочки білої риби (язь, головень, плітка) бере минь досить непогано, не гірше, ніж на живця. Причому чим більше насадка, тим крупніше попадеться риба. На йоржа і на його кусачки бере в цей час минь дещо гірше, а на окуня попадається дуже рідко.
Ловля миня починається з настанням темряви, але нерідко перші клювання бувають ще завидна. Клювання зазвичай триває до опівночі, потім настає перерва, активізується він під ранок.
При пасивному способі лову, розрахованому на самоподсечку, ставлять на ніч кілька донок, оглядають їх вранці. При активному способі лову необхідним приладдям є: дзвіночки для вудок, багорик або подсачок, зевник, екстрактор, запасні повідці з гачками і електричний ліхтарик.
Покльовка у миня своєрідна. Незважаючи на свою жадібність, насадку бере, можна сказати, тихо, без рвучких рухів. Волосінь то натягується, то провисає. Дзвіночок в цьому випадку, трохи подзвенить, затихає. Підсікати слід після двох-трьох позвяківаніе дзвіночка. У теплі вечори, коли клювання буває млявим, поспішати з підсічкою не слід, потрібно дати можливість миню добре насадку заковтнути. Для вибору слабини довжиною волосіні підсічку треба робити сильно і розмашисто.
Мині вагою до 1 кг при виведенні опору майже не роблять, але великі екземпляри пручаються досить наполегливо. Дуже важливо такому миню не дати можливість піти в корчі, виводити його треба швидко, особливо за наявності міцної волосіні. Витягати з води велику рибу слід багориком, а ще краще подсачком - в темряві він більш зручний. Заковтує насадку минь, як правило, глибоко, і без зевник і екстрактора не обійдешся. Іноді поводок просто доводиться обрізати.
Зимова ловля миня починається через тиждень-півтора після льодоставу і має свої особливості. Минь в цей час вже не бродить по всій водоймі, а рухається зграями до місць нересту. Шукати його вже треба в руслах проток і річок, по яких він рухається на нерест. Клювання в таких місцях здебільшого відбувається вночі, іноді і вдень, особливо в похмуру погоду зі снігопадом і хуртовиною. Але носить він епізодичний характер. Потрапив на рухому зграю - короткочасний клювання, пройшла зграя - клювання закінчився. Поновлюється він знову на короткий час при ході наступної зграї. У цей час головна увага рибалка повинен звернути на прилеглі до руслах проток і річок заплави, затони, затоки. У них цей хижак заходить для відпочинку та годівлі. Клювання його тут буває за 1 - 1,5 години до світанку і ввечері. Вечірнє клювання - більш тривалий, так як зграя перед подальшим ходом добре підкріплюється. Починається він з настанням темряви і закінчується до 19-20 год. Лов виробляється на великих глибинах, але іноді непогано бере і на середніх глибинах.
Найбільш ходові снасті - зимові вудки: донна, з блешнею і з блешнею. Досить часто при пасивному способі лову застосовуються різні жерлиці. Основний снастю є вудка з блешнею або з блешнею. Так як часто доводиться вудити стоячи, удильник повинен бути досить довгим, 60-70 см. Вудка оснащується невеликої котушкою і волосінню діаметром 0,30-0,40 мм. При використанні в якості приманки блешні потрібен кивок, але він призначений тільки для додання приманки коливальних рухів, клювання добре відчувається рукою.
Помічено, що з блешень минь віддає перевагу невеликим приманок білого кольору. Робити їх доводиться самому. Розмір блешні повинен бути близьким до розміру рибок, якими минь найбільш часто харчується в цей час. Потрошачи спійманих налимов, я найбільше виявляв у їх нутрощах йоржів довжиною 7-9 см. Добре ловиться ця риба на посріблену блешню, виготовлену з мідної пластинки товщиною 1,2 мм. Розміри її: довжина - 6,7 см, ширина-1,5 см. Забезпечується приманка припаяним одинарним гачком № 12. Вага блешні, який можна регулювати кількістю припаяного свинцю, слід робити таким, щоб течія не зносило сильно приманку від вертикального положення і не пропадало при «грі» відчуття дна.
Руху блешні, враховуючи невелику рухливість всієї іншої риби, повинні бути плавними, без сильних і різких ривків. «Гра» приманки повинна відбуватися в самій безпосередній близькості від дна. Піднімати блешню вище 30 см від дна взагалі не слід, а при падінні вона не повинна йти далеко в сторону. Необхідно частіше виконувати невеликі посмикування удильником, тоді блешня якусь мить приймає горизонтальне положення і краще збуджує хижацький інстинкт риби.
Минь на відміну від багатьох інших хижаків не вистачає різко свою здобич, тому клювання найбільш часто відчувається як зацеп. Підсікання повинна бути короткою, але досить різкою і сильною. Слід ще знати, що минь часто блешню вистачає поперек. А це часто призводить до порожніх поклевкам і сходження риби. Про це свідчить досить багато випадків, коли гачок встромляє зовні або в кут рота, або в нижню щелепу.
Іноді рибалки ловлять миня на блешню не зовсім звичайним способом. Річну блешню «уральська» утяжеляют напайкою свинцю або припою і опускають у лунку, де є течія. Рибалка дає можливість приманки під дією течії піти далеко від лунки. Після опускання приманки до дна починається повільна намотування волосіні на котушку, яка чергується з невеликими ривками удильником. Цей спосіб лову, безумовно, застосуємо в місцях з чистим дном. Нерідко буває, що такий спосіб приносить успіх.
Захоплюючою і досить успішною впродовж усієї зими ловля миня буває на мормишку. Крупна Судакова мормишка може з успіхом застосовуватися і для лову миня. Однак захоплюватися застосуванням приманок занадто великих розмірів і ваги не слід. Головне, щоб течія не зносило приманку, а чим менше її розміри, тим частіше бувають клювання. На гачку блешні обов'язково повинна бути насадка, без неї минь приманку бере дуже рідко. В якості насадки застосовуються мальки (необов'язково живі), черви, шматочки риби або м'яса. Краща насадка - мальок, але добре минь бере на хвостик йоржа або піскаря.
Техніка лову миня на мормишку відрізняється від лову судака і окуня. Приманку, опустивши до дна, повільно піднімають до висоти 20-25 см, здійснюючи за допомогою кивка невеликі коливальні рухи. Після паузи (2-3 сек) приманка з такими ж коливальними рухами опускається до дна. При виконанні зазначених прийомів можна зробити ще одну паузу, але коливальні рухи при зупинці руху приманки слід продовжувати. Клювання в більшості випадків відчувається рукою у вигляді невеликого ривка, але іноді при переміщенні приманки виникає відчуття зацепа. Як в одному, так і в іншому випадку негайно повинна послідувати підсікання.
Взимку, що попався на гачок минь, навіть досить великий, майже до самої лунки йде найчастіше спокійно, повиснувши, як кажуть, «гирею», але у лунки починає шалено метатися в усі сторони, та деколи так, що навіть підсвічуючи ліхтариком, буває важко вибрати момент для подбагріванія. До речі, багорик на довгій ручці є необхідною приналежністю при підлідної ловлі цієї риби.
Лунки при лові слід повністю очищати від льоду, неприпустимо намерзання льоду на поверхні. Ігнорування цих простих рекомендацій нерідко призводить або до сходу риби, або до обриву волосіні разом з приманкою і рибою. У темряві при найменшому опорі руху волосіні мимоволі намагаєшся зробити підсічку, і як можна різкіше.
Після нересту рибалки ловлять миня не тільки вночі, але і вдень. До кінця січня вже починається ловля цієї риби на місцях постійного проживання - глибоких і досить захаращених ділянках водойм з помірним перебігом. Триває ловля самців миня, що охороняють своє потомство, на місцях нересту. А на фарватерах глибоких протока практично до лютого йде ще ловля повертається до місць постійного проживання миня. Хід його, як правило, в цей час спостерігається не тільки вночі, але і вдень. І все-таки ця риба днем воліє відпочивати, і ловля в світлий час дня проводиться найчастіше на самих місцях відпочинку або в самій безпосередній близькості від них. Попадається, як правило, минь, що здійснює у цих місць невеликі переміщення.
До кінця лютого денний клювання миня поліпшується, і нерідко в цей час його можна зловити з 15 до 17 год на більш дрібних місцях, ніж його стоянка. Очевидно, він уже перед настанням темряви виходить на кормові місця. У нічний час в цей період особливо хороший кльов найчастіше спостерігається після 1,5-2 годину після настання темряви.
Взимку досить широко, особливо місцевими рибалками, що живуть недалеко від річки, практикується ловля миня найпростішими жерлицами. Ось приклад такої снасті. Через лунку в місцях з глибиною 1,5-2 м в дно з нахилом встромляється жердину з прив'язаною до нього волосінню і великим гачком. Довжина волосіні діаметром 0,4-0,5 мм береться трохи більше 1 м. Поплавок та грузило не застосовуються. Насадка - черв'яки, живці, шматочки риби або м'яса. Цей спосіб лову розрахований на самоподсечку. Зазвичай встановлюють кілька таких вудок на ніч, перевіряючи їх вранці. І, треба сказати, ближче до весни минь нерідко трапляється на таку снасть.
255
У період підлідної ловлі кращої наживкою для миня є йорж. Видобувають його зазвичай в місцях лову миня або в прилеглих до таких місць ділянках водойми з невеликим плином. Ловлять його поплавковою вудкою і вудкою з блешнею. Насадка - мотиль або хвостик хробака.
Коротке, але досить добутлива ловля миня буває незабаром після розтину водойми, але найчастіше це спостерігається не у водосховищах, а в більш-менш значних річках. Ловиться він у цей час практично на всіх ділянках водойми, але частіше більш успішною ловля буває на мілинах. Перед річної сплячкою минь від'їдається і бере охоче на всі насадки і приманки, що застосовуються для його лову. У прохолодну, похмуру і вітряну погоду нерідко клює не тільки вночі, але і вдень. Зазвичай ловлять його в цей час донними вудками.

Категория: Налим | Просмотров: 643 | Добавил: ViKing | Теги: Способи та особливості лову миня, Способы и особенности ловли налима | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$