Снасті для лову коропа, Снасти для ловли карпа
Карпа зазвичай ловлять донними і поплавцевими вудками, але багато рибалок воліють все-таки для його лову використовувати донки-закидушки або переобладнаний під донні вудки спінінги, вважаючи, що поплавочная вудка навряд чи витримає виведення цієї великої і вельми сильної риби. Однак на своїй практиці лову коропа я переконався, що цю рибу не тільки успішно, але і більш ефективно можна ловити поплавковою вудкою, відповідним чином її обладнавши, так як при цьому з'являється можливість залучати коропа безпосередньо до насадки за допомогою періодично підкидається до поплавцям вудок прикормки. Снасті для лову коропа, Снасти для ловли карпа
Вудилище. Для лову коропа найбільш придатні з урахуванням транспортування складні триколійні бамбукові вудилища. Телескопічні вудлища з причини їх недостатньої жорсткості і занадто великої гнучкості для лову цієї риби не підходять. Бамбукові вудилища повинні володіти високою міцністю і певної легкістю. Важке вудилище створює певні труднощі і перешкоди при закиданні насадки, при підсіканні і при виведенні ри-би. Особливу увагу при виборі вудилища слід звернути на верхнє коліно. Жорсткість і достатня гнучкість його повинні поєднуватися з високою міцністю. Довжина зістикований вудилища повинна становити 4,5-5 м. Вудлище оснащується пропускними кільцями і котушкою.
Звичайні кільця промислового виготовлення дуже незручні для складних вудилищ. Багато рибалок роблять розрізні кільця. Завести в них волосінь або зняти її можна швидко, не знімаючи грузила і поплавця. Хороші кільця, що дозволяють легко і досить швидко приводити вудку в робочий і похідне положення, можна зробити з англійських швейних шпильок середнього розміру. Верхнє кільце- «тюльпанчик» робиться з такої ж шпильки. Для фіксації рухомого його кінця застосовується трубочка, виготовлена з жерсті. Трубочку слід обмотати двома-трьома шарами хлорвінілової ізоляційної стрічки. Снасті для лову коропа, Снасти для ловли карпа
Котушки краще застосовувати легкі проводочного з тріскачкою. Котушки з фіксаторами не підходять: короп нерідко вудки з ними тягне або обриває волосіні, якщо вони добре закріплені. Котушку краще закріплювати на відстані 35-40 см від комля вудлища, а поруч з нею слід приклеїти смужку пінопласту для утикання гачка в неробочому положенні снасті.
Волосінь. Із застосуванням котушки з'являється можливість використання тонких лісок, що дуже важливо при лові цієї риби. Високої оцінки заслуговує наша вітчизняна жилка діаметром 0,25 мм і 0,30 мм. Її можна сміливо рекомендувати рибалкам. Вона досить міцна, еластична, володіє хорошими пружними властивостями, що дозволяє при певному досвіді і вправності, із застосуванням в міру гнучкого вудилища з котушкою, втомити коропа вагою в 4-5 кг.
Імпортними волосінями я не користуюся, так як більшість з них, незважаючи на досить високу міцність на розрив, не володіють хорошими пружними якостями, які нерідко при виведенні коропа, особливо далеко відпущеного, стають більш важливим, та й до того ж вони мають недостатньо високу міцність умовних з'єднань.
Запас волосіні на котушці повинен бути не менше 50 м.
Так як короп в переважній більшості випадків бере насадку, що знаходиться на дні, то нижню частину волосіні слід пофарбувати під колір грунту. Для цього підходять наступні кольори: чорний, темно-коричневий, темно-зелений, темно-сірий. Волосінь, що йде від грузила до вудилища, повинна бути пофарбована в світло-зелений або жовтий колір при мутнуватої воді; якщо ж вода відрізняється хорошою прозорістю, то краще цю частину пофарбувати в світло- блакитний колір.
Гачок. При ловлі коропа вимоги до нього особливі; головні з них: гачок повинен бути по можливості невеликим, досить міцним і гостро відточеним. Навіть при лові крупного коропа не слід захоплюватися застосуванням гачків занадто великого розміру - це призводить до значного скорочення кількості клювань. Цілком прийнятні гачки № 8, № 7 і навіть № 6. Як показала практика, при лові на насадки рослинного походження краще підходять світлі гачки з тонкого дроту і з короткою цівкою. Короп нерідко охочіше бере насадку з гачком 8-го розміру, але з тонкого дроту, ніж з гачком 6-го розміру, виготовленим з більш товстого дроту. Непоганими гачками є і темні (воронені), але на них, незважаючи на антикорозійне покриття, через деякий час з'являються сліди іржі, які негативно позначаються на клюванні. Гачки з відігнутим трохи вбік жалом з лобовою частиною кращі, тому що з застосуванням їх скорочується кількість «промахів» при підсіканні.
51
Щоб звести до мінімуму ймовірність «сходу» коропа при лові на гачки з короткою цівкою, необхідно в конструкцію відібраних з наявного у вас запасу згаданих гачків з найбільш тонкого дроту (не ламаються і не розгинаються при досить великому навантаженні на жало з лобовою частиною) - внести невеликі зміни в їх конструкцію. Для цього треба за допомогою пінцета, ні в якому разі не вдавайтеся до термічних способам обробки (відпустку, гарт) трішки відігнути вістрі жала гачка в сторону цівки, а колечко плоскогубцями, ледь помітно, - у внутрішню сторону. Снасті для лову коропа, Снасти для ловли карпа
При використанні рослинних насадок невеликого розміру (зерна пшениці, перлова крупа (перловка) і т. П.) Верхню частину ложа гачка бажано для маскування обмотати в декілька шарів чорної бавовняної ниткою (надається вигляд невеликого жучка).
Грузило. Ця деталь снасті грає досить істотну роль. В якості грузила при оснащенні удонкі поплавком застосовується одна «дробинка» середнього розміру. Закріплювати її слід в місці зв'язування основної жилки з повідцем. При лові біля корчів або заростей очерету і очерету поводок довжиною 4-6 см з гачком повинен бути один. При лові ж в чистих місцях можна прив'язати до волосіні і два повідці з гачками, один з яких повинен бути на 2-3 см коротше іншого. Грузило з повідцем має обов'язково знаходитися на дні.
При лові без поплавця краще користуватися легкими грузіламі, вони практично не створюють перешкод при клюванні, і вона досить добре помічається по натягу волосіні. Довжина повідця в цьому випадку повинна бути 15-20 см.
Поплавок. Для лову коропа, мабуть, найкраще підходять поплавці з гусячого пера. Вони легкі, малопомітні для риби і мають досить високою чутливістю. Вибирається перо довжиною 16-18 см і діаметром потовщеною частини 5-6 мм. Такі поплавки у продажу бувають, але їх необхідно трохи переробити і пофарбувати в чорний колір.
Переробка поплавка полягає в заміні кріпильного стерженька з кільцем і деяким його утяжелением. Замість вийнятого з пера стерженька з кільцем вставляється випрямленний рибальський гачок № 7 або № 8. Гачок легко випрямляється після відпалу. Випрямлений рибальський гачок вводиться в основі нижньої частини пера так, щоб залишався деякий запас його довжини для закріплення на ньому «дробинки» середнього розміру. «Дробинка» на поплавці збільшує його вага - легше закидати. А в цілому, позбувшись зайвого предмета на волосіні (друга «дробинка»), снасть стає більш чутливою і малопомітною. Можна було б піти шляхом збільшення розмірів і ваги «дробинки» на волосіні, але це призводить до скорочення кількості клювань.
53
Після виконання згаданих робіт по переробці поплавка необхідно приступити до самої, мабуть, відповідальної операції - перевірці огрузки поплавка. Робиться це в будь-якому посудині з водою, що має достатній обсяг. Попередньо слід перевірити положення поплавця на воді. Він повинен повністю лежати на її поверхні. Потім він закріплюється на волосіні в двох точках: в нижній частині і в середині за допомогою відрізка ніпельної гумової трубочки. Волосінь з гачком і грузилом опускається в посудину з водою. Для урахування ваги волосіні, що знаходиться у воді, слід близько трьох метрів її зв'язати в невеликий пучок.
Поплавок повинен стояти у воді на 2/3 своєї довжини і з нахилом до її поверхні приблизно під 60 °, якщо грузило, підвішене на волосіні, повністю лежить на дні посудини. Якщо ж при такому положенні грузила волосінь, що знаходиться у воді, подовжити на величину підводної частини поплавця, то він повинен повністю лягти на воду. І нарешті, поплавок повинен стояти строго вертикально, якщо грузило не стосуватиметься дна посудини. Невідповідності цим вимогам усуваються шляхом зміни ваги дробинки або розмірів пера поплавця.
При ловлі коропа на вудку без поплавця в якості сигналізатора клювання можна з успіхом використовувати звичайні пластмасові білизняні прищіпки, які підвішуються на провисання волосіні між першими двома кільцями котушки.
Ловля коропа на вудку без поплавця зручна при ловлі з берега і особливо при лові вночі, так як освітлення сигналізаторів (прищіпок), що знаходяться поруч з рибалкою, зробити нескладно, використовуючи електричний ліхтарик або який-небудь інше джерело світла. При лові ж з човна, коли майже завжди є коливання води і човни, зручніше використовувати вудку, оснащену поплавком.
Багато сільські рибалки для лову коропа застосовують донки-закидушки з годівницями. Варіантів цієї снасті багато. Ось один з них.
54
До кінця волосіні прив'язується за допомогою карабинчика дротяна конічна пружина (вершина пружинного конуса), а до останнього кільцю пружини закріплюють кілька коротких повідків з гачками. У всередину пружини закладають тісто, комбікорми або різні круто замішані каші, а гачки з поводками заганяють в кормову масу, яка виступає за краї пружини. Коли короп починає обскубувати і заковтувати шматочки кормової маси, то разом з нею в роті риби нерідко виявляється і гачок, який, як сторонній предмет, викидається через зябра. Якщо ж снасть обладнати відповідним чином (повідці з гачками закріпити до вершини конуса, використовувати ковзне грузило і сигналізатор клювання), то момент заковтування рибою кормової маси з гачком не залишиться непоміченим і стає сигналом для виконання підсічки.
У спортивному ж відношенні і по результативності лову риби снасть значно поступається описаної вище вудці.
|