Пятница, 22.11.2024, 00:07
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 3 » СЛАЛОМ
11:22
СЛАЛОМ

СЛАЛОМ

Слалом - це всього лише один з численних способів, придуманих людиною, щоб відповісти на питання: хто все ж краще, швидше, спритніший

 

       Тому слалом - це спортивна дисципліна і для лижників, і для ролерів, і для сноубордистів. У слаломі змагаються на Олімпійських іграх, Кубках та Чемпіонатах світу, національних чемпіонатах практично всіх країн планети. Так що ж це таке? Скоро зима і ми сподіватимемося на хорошу погоду, сніг і розповімо про слалом як один з видів спортивного сноубордингу.

спортивний сноубординг

Нещодавно сноубординг був визнаний одним з найбільш динамічно розвиваються видів спорту. Про основні його різновиди ми вже розповідали у статті «Сноубординг». А тепер зупинимося на професійному сноубордингу. Як вид спорту сноубордінг включає в себе такі дисципліни як:

Паралельний слалом (PSL)
Паралельний гігантський слалом (PGS)
Сноубордкросс (SBX) або бордеркросс
Хаф-пайп (HP)
Біг-ейр (BA)
Слоупстайл (SS)
Останні 3 дисципліни відносяться до фрістайлу і є оцінюваними. У них виграють спортсмени, які набрали максимальну кількість балів за виконання трюків у трубі, стрибки з трампліну або проходження траси.

бордеркросс

У бордеркросі або сноубордкросс з'єднані швидкість з умінням повертати і стрибати з купини. Траса з перепадом висот 100-240 м і ухилом до 18 градусів складається з безлічі поворотів, валів, трамплінів і т.д. Довжина траси може бути до 2000 м, а ширина - до 30 м. В бордеркросі беруть участь одночасно 4-6 учасників, тому він по праву вважається однією з найбільш видовищних дисциплін слалому. Так, ми не помилилися, бордеркросс дійсно можна розглядати як вид слалому, адже в ньому перемагає той, хто перший приїде до фінішу.

слалом

Але в слаломі, на відміну від бодреркросса, в заїзді беруть участь один (в одиночному) або два спортсмена (в паралельному) слаломі. Крім власне слалому, розрізняють також слалом-гігант, паралельний гігантський слалом і супер-гігант, які досить сильно відрізняються між собою як трасою, так і технікою її проходження. Головний принцип слалому - прийти до фінішу першим, швидше за інших супротивників, дотримуючись при цьому всі правила проходження траси. Всі параметри траси, екіпірування, особливості проходження і оцінка спортсменів на Олімпійських іграх визначається правилами Міжнародної федерації лижного спорту (ФІС), яку МОК визнав в якості офіційного керівного сноубордінгом органу. Крім Олімпійських ігор ФІС раз на 2 роки проводить Чемпіонат світу і щороку розігрує багатоетапний Кубок світу зі сноубордингу.

Одиночний і паралельний слалом

У паралельному слаломі беруть участь одночасно 2 спортсмена за двома розташованим поруч трасах. Траси при цьому намагаються зробити максимально схожими один на одного по рельєфу, розташуванню воріт і т.д. Довжина траси в слаломі зазвичай становить 450-500 м при перепаді висот від 80 до 100 м, спортсмени при цьому долають від 20 до 30 воріт. Спортсмени в паралельному слаломі стартують одночасно, тому час засікається до тисячних часток секунди. Після першого проходження траси учасники слалому міняються місцями. Для перемоги в парі необхідно, щоб у тебе був найкращий час за сумою двох спусків. В одиночному ж слаломі спортсменам дається всього одна спроба для перемоги.

Гігантський слалом або слалом-гігант

Паралельний гігантський слалом (PGS) входить до програми олімпійських ігор. Довжина траси становить 800-1000 м, перепад висот при цьому - 150-300 м, ширина траси - не менше 20 м. Кількість воріт на трасі - не менше ніж 20, але відстань між ними повинна бути не менше 20 м; ширина воріт - від 4 до 8 м. Число поворотів має дорівнювати 11-15% від перепаду висот.

Слалом супер-гігант

Найшвидший з усіх видів слалому. Слалом супер-гігант характеризується більшою довжиною траси і меншою кількістю воріт. В результаті спортсмени розвивають швидкість більшу спуску і показують високу техніку володіння сноубордом на швидкості. Швидкість сноубордистів у ньому досягає до 100 км / год, а лижники і зовсім показують швидкості до 140 км / год.

Короткі і звивисті траси слалому з великою щільністю воріт вимагають від сноубордистів великого технічної майстерності, тоді як в гігантському слаломі потрібне вміння долати ворота на високій швидкості. Тому беручи участь в різних видах слалому, спортсмени повинні правильно продумувати тактику змагання і враховувати всі дрібні особливості рельєфу, траси, вітру, снігового покриву і т.д. Слалом - це змагання не тільки у швидкості і володінні технікою, а й перевірка тактичного мислення, емоційної та психологічної стійкості спортсмена.

Категория: Активный отдых | Просмотров: 590 | Добавил: ViKing | Теги: слалом | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$