Пятница, 22.11.2024, 00:09
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 3 » Скалодром, штучні гори, Скалодром, искуственные горы
00:28
Скалодром, штучні гори, Скалодром, искуственные горы

Скалодром, штучні гори, Скалодром, искуственные горы


Якщо Вам подобається екстремальний спорт, але немає бажання ризикувати своїм життям, Ви боїтеся холоду, небезпечної лавини або кисневого голодування, то скалодром - це якраз те, що вам потрібно!

 

      Скеледром - тренажер для скелелазіння, штучного походження. Він імітує рельєф скелі і має різну форму. Останнім часом скалодромом стали цікавитися не тільки професійні спортсмени, а й звичайні любителі активного відпочинку.

Скалодром в скелелазінні

Скелелазіння - вид спорту і відпочинку, який виник у Центральній Європі. Спочатку даний спорт був лише одним з різновидів альпінізму. Але приблизно до 20-го століття, скелелазіння перетворилося в абсолютно незалежне напрямок. Поява спортивного скелелазіння і його подальший розвиток призвело до виникнення різних штучних тренажерів, скеледрому зокрема.

Скеледром спортсмени часто використовують тоді, коли немає можливості відвідати природну височина або закінчується скелелазний сезон. Часто такий «гірський тренажер» представлено цілим спортивним комплексом для повноцінних тренувань.

Останнім часом скеледроми привернули увагу на тільки професійних спортсменів, а й любителів активного відпочинку. І не даремно, адже за допомогою занять можна не тільки поліпшити фігуру і підтягти всі групи м'язів, але й отримати порцію адреналіну і величезне задоволення. Скалодром, штучні гори, Скалодром, искуственные горы

Що таке скалодром?

Скалодромом може служити спеціальне приміщення з висотою стін приблизно від 5 до 15 м. Основними елементами скеледрому є щити, які кріпляться на стінах у вертикальному та горизонтальному положеннях, а також під нахилом. В якості кріплень, при створенні спортивного тренажера для скелелазіння, використовуються спеціальні зачепи, що кріпляться до щитів за допомогою болтів. Зачіп являє собою штучний камінь різної форми і розміру. Ці види спортивного кріплення розміщуються на різній відстані один від одного і таким чином формують своєрідну трасу на штучному рельєфі скелі. Чіпляючись і підтягуючись на зачепах, спортсмен пересувається по «скелі».

Сучасні скеледроми представляють всім бажаючим на вибір відразу кілька різних маршрутів і варіантів сходження. Всі варіанти розрізняються за ступенем складності підйому і позначені номерами, які відповідають світовій кваліфікації скелелазіння.

види скеледромів

Скеледроми бувають стаціонарними, мобільними, специфічними, дитячими скеледромі-атракционами, а також спортивними.

стаціонарні

Такий вид скеледромів може встановлюватися, як в будь-якому приміщенні, так і на відкритій місцевості. Ці скеледроми можуть бути повністю стоїть окремо конструкцією або ж бути закріпленими на стіні і під стелею приміщення щитами. Приблизна висота тренажера становить від 6 до 20 метрів, а ширина залежить від можливостей приміщення. Стаціонарні скеледроми можна розміщувати в торгових залах, а також у розважальних центрах.

Мобільні

Мобільні скеледроми (переносні) збираються практично в будь-якому місці легко і швидко. Такий вид скеледромів використовується в основному для проведення промо-акцій, місцевих змагань між фірмами, організацій екстрим-шоу і т.д. Для збору мобільного скеледрому обов'язковою умовою є наявність сухої майданчика, на якому він встановлюється.

специфічні

Специфічні скеледроми (або скеледроми для «боулдерінгу») зазвичай мають висоту від 4 до 5-ти метрів. Вони можуть бути і мобільними і стаціонарними. Підходять навіть для приміщень з низькими стелями.

Спортивні

На майданчиках спортивних скеледромів використовуються траси різного ступеня складності. Саме тому вони є одними з найдорожчих видів скеледромів. Дані тренажери в обов'язковому порядку повинні мати два види страховки: верхню і нижню. Верхня страховка завжди знаходиться вище рівня скелелаза і використовується на скеледромі, висота якого більше 3-4 метрів. Нижня страховка завжди знаходиться нижче рівня скелелаза і використовується по всій висоті скеледрому.

До категорії спортивних скеледромів можна віднести Кампус-борд і Систем-борд. Це спеціальні тренажери, навчання на яких дозволяє розвинути силу пальців рук. В основному вони призначені для тренувань професійних спортсменів.

Дитячі скеледроми-атракціони

Дитячі скеледроми-атракціони можуть бути, як мобільними, так і стаціонарними. Використовуються на висоті 2-3 метра. Скалодром, штучні гори, Скалодром, искуственные горы

скалодром

Переваги скеледрому перед природними рельєфами

Найголовнішою перевагою занять на скеледромі, на відміну від природних рельєфів (гір, скель), є те, що на такому своєрідному тренажері може займатися абсолютно будь-яка людина (спортсмен і любитель) з різним ступенем підготовки під чітким керівництвом професійного інструктора. Також до переваг використання скеледрому можна віднести:

великий вибір різних маршрутів
високий рівень безпеки
захист від природних впливів (дах, навіс)
зручне розташування (підходить для міських жителів)
Користь занять на скеледромі

Заняття на скеледромі - це не тільки приємний і цікавий відпочинок. Крім цього лазіння по штучним горам допоможе скорегувати фізичну форму, оздоровити організм і навіть поліпшити розумові процеси спортсмена. Регулярні тренування впливають на:

розвиток пластики та гнучкості
поліпшення координації рухів
силу і чіпкість пальців рук
підвищення швидкості прийняття рішення
розвиток логічного мислення
розвиток зорової пам'яті
розвиток морально-вольових якостей
розвиток стійкості в стресових ситуаціях
зміцнення і оздоровлення всього організму в цілому.
Заняття на скеледромі можуть підійти, як дорослим, так і дітям.

Спорядження для занять

Для тренувань на скеледромі Вам знадобиться наступне спорядження:

спеціальні скельні туфлі
магнезія (білий порошок, розчин використовується для поліпшення хвата рук)
страхувальні системи
міцні мотузки
надійні карабіни
відтягнення
мати
пристрої для страховки
Однак, якщо всіх цих речей особисто у Вас немає, практично все спорядження Вам нададуть на прокат на скеледромі.

Категория: Активный отдых | Просмотров: 740 | Добавил: ViKing | Теги: штучні гори, Скалодром, искуственные горы | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$