Сім «самураїв». Частина друга, Семь "самураев", часть вторая
Знайома річка, ті ж учасники тесту - я і воблери Косадака. Природно, вся увага неразловленним приманкам, а їх залишається в коробці все менше.
Щука в річці є, це достеменно відомо, і не всі ще особини розбрелися по ямах, як до того їх підштовхує холодна осіння погода. Тим не менш, перші закиди на розливі, де глибше, і воблерок з відповідним горизонтом проводки Mascot XL 80 F.
Зауваження.
На Маскот я поставив досить великі двійники, плюс сталевий повідець, у підсумку воблер вийшов слаботонущім. Що в даному випадку було мені на руку.
Але проводки в різних напрямках і на різних ділянках не дали ніяких результатів. Чомусь я був упевнений, що так воно і буде. Недостатньо ще був вивчений цей водойму і поведінку хижака в ньому.
Особливо впиратися сенсу не було. Маскот, так і не познайомився зі щучими зубами, відправився в коробку.
У ста метрах нижче розливу річка звужувалася і ставала дрібніше, течія посилювалося. Саме на цьому місці пару тижнів тому вдалося домогтися результату, піймавши кілограмову щуку на воблер Kosadaka Goru. Там і буду разлавлівать наступного «самурая». Глибина приблизно 1.5 метра, водорості батогами уздовж водяного струменя, мабуть, поставлю-ка я воблер Kosadaka Inborn XS 75 F.
Воблер Kosadaka Inborn XS 75 F CNT:
• довжина 77 мм;
• вага 12,3 г;
• заглиблення 0,4 - 0,8 м;
• плавучість - плаваючий;
• колір CNT.
Ще кілька уточнень за характеристиками цієї приманки. Геометрія ШЕД. Катающіхся, стрибающіх, намагнічених важків і кульок немає. Присутня, я б сказав, класична «стаціонарна» огрузка.
Не надто широка лопать, якраз дозволить йому протискуватися крізь частокіл підводної трави, а там! .., А там подивимося.
У воду голубчику, покажи, що можеш! А може Інборн чимало. Легкі рухи кінчиком спінінга, і він починає похитувати своїми боками. Ривки сильніше і різкіше - погойдування боками більш виражене. При довгих ривках і потяжках власні коливання воблера стають активними і яскравими.
На протязі Inborn XS 75 F грає і самостійно, без втручання з боку спінінгіста.
Перші робочі заrкиди, як учили, під ноги. Щука тільки цього й чекала. Зла атака з трави на течії, де Інборн боровся з потоком води. Є! І воблер разловлен і щучка НЕ ганебна. Настрій покращився. Протягом години Inborn XS 75 F заробив ще кілька клювань і зачепив щурёнка. «Здатний хлопчик».
Поки кидав приманку, придивлявся і до її польотним якостям. Все як у приманок такого класу і такої форми. Якщо воблер ліг на занедбаності, як потрібно, чітко хвостом по напрямку закидання, він може полетіти дуже далеко.
Варто тільки трохи дмухнути боковому вітерцю, воблер здатний звернути такої пірует, що балерина позаздрить. У таких випадках точку його приземлення вгадати неможливо. Коли кидаєш у вікно, подібна поведінка приманки неприйнятно, якщо на чисту воду, то не так страшно. З маятниковими забросами проблем не виникало.
Про проводці.
Перша щука зреагувала на короткі, м'які потяжки на протязі з повільним просуванням воблера. Друга на паузі, при практично таких же маніпуляціях. Все повільно, обережно. Уткнувся воблер мордою в траву, зупиняю проводку, віддаю спінінгом шнур, і протягом, як правило, само стаскивает приманку на вільне від трави місце, це відчувається.
Тепер можна трохи розважитися. Inborn XS 75 F відправляється на лаву запасних, а його місце займає ...
Воблер Kosadaka Maru XL 45F HT:
• довжина 45 мм;
• вага 4,3 г;
• заглиблення 0.5 - 1.5 м;
• плавучість - плаваючий;
• колір HT.
У здібностях цього малюка я не сумнівався. Була у мене така моделька, але недовго, відірвав на першій же рибалці. Щось, пам'ятається, на неї зловив.
Kosadaka Maru XL 45F - типовий кренк, тільки худорлявий з переміщається огрузкой для далекого закидання і забезпечення подальшої балансування та ігри.
Що йому по зубах в осінній сезон? Думаю, в першу чергу окунь і травянка. Значить закид вздовж берегової стінки очерету (очерету?). Стоп енд гоу з варіаціями. Травянка і села на першому закиданні. Не підвів Мару. Він заробив і ще пару клювань, але не результативних.
Завдяки формі і важки летить Kosadaka Maru XL 45F дуже добре. Палицю (1.8 м, 5-32 гр.) І плетений шнур 0.16 я не міняв, і все ж кидати метрів на 15 виходило без проблем.
Середньо-сильна течія Мару тримає відмінно, а його вібрація відчувається навіть на такій грубій снасті. Так що, цілком робоча пріманочка.
Твічінг Kosadaka Maru XL 45F теж припав якраз. На ривку з паузою, він через невеликої ваги зупиняється, а через маленьку плавучості спливати починає не відразу, на мить зависає. Ось така різнопланова приманка, що допускає різноманітні способи анімації.
Недільна риболовля-тестування закінчилася. Результат не чемпіонський, але позитивний.
PS
На всяк випадок нагадаю (сам іноді забуваю) - любить щука стояти в траві на досить сильній течії, принаймні, на малих річках, іноді й велика.
воблер Mascot XL 80 F, воблер Kosadaka Maru XL 45F HT, воблер Kosadaka Inborn XS 75 F, воблер Kosadaka Goru, воблери Косадака, приманка, щука, ШЕД, Інборн, спінінг, спінінгіст, закид, кренк, стоп енд гоу, Мару, твічінг,
|