Шлях від донки до фідера, Путь от донки к Фидеру
Риболовлею на донну снасть захворів досить давно. З першого і до останнього дня лову на донки мої снасті не зазнавали змін протягом великого проміжку часу, але поступово дорослішає, я почав усвідомлювати, що в тому вигляді, в якому відбувалася ловля, вона була не зовсім ефективна.
Моя снасть на той момент представляла собою вудилище завдовжки два десять, два сорок сантиметрів у довжину, монолески діаметром 0,30-0,35мм і класичним монтажем в який входила годівниця пружинка і два або три гачки, от і вся нехитра снасть, яку використовують переважна більшість рибалок доночніков.
До середини дев'яностих в журналах почали з'являтися всілякі статті про донної ловлі, ось тут і почало приходити розуміння, що якщо немає кльову то це не в рибі справа, а в моїх снастях.
Начитавшись журналів, я почав свій довгий шлях проб і помилок, так як друзів у мене не було розділяли мій інтерес, то це розтягнулося на довгі роки.
Шлях від донки до фідера, Путь от донки к Фидеру
Перше з чого я почав це з повідків .на-перше я скоротив їх кількість строго до двох, а по-друге почав проводити експерименти з довжиною і товщиною повідця що не забарилося чекати ефекту.
Наступним кроком стала трубочка противозакручивателя, так як повідці стали доходити вже до тридцяти а то й сорока сантиметрів, то без трубочки було складно зробити так щоб в польоті снасть не плутати.
Після того як розібрався з монтажем прийшов час годівниць. Ось тут то якраз проблем виникло найменше, оскільки в ті часи що можна було знайти вільно в будь-якому магазині, це декілька видів годівниць: вже згадана пружинка, кавун і кілька модифікацій кавуна. Всі вони були одного типу, а розрізняло їх тільки форма і розташування прутів у свинці. Виходячи з асортименту магазинів було вибрано два типи годівниць: це пружинка або кавун для водойм без течії і годівниця типу кавун тільки сплющене з боків для течії. В цілому снасть виглядала так: трубочка противозакручивателя довжиною близько півметра, на ній в нижній частині розташовувалася годівниця, довше одна або дві бусинки, потрійний вертлюжок
І власне два повідка. Ось такий моя снасть проіснувала до осені минулого року. Що ж змусило мене так довго і наполегливо ловити на звичайну донку? Як мені здавалося на той момент це неперевершена ефективність в лові риби, і в деякій мірі я виявився правий. Ефективність донної снасті полягає в тому, що переважна більшість любителів не замислюються про техніку і тактику лову, а просто беруть від двох до чотирьох палок і просто закидають їх куди потраплять, і часто дуже вдало ловлять рибу. У цьому і полягає ефективність, але якщо до цього додати трохи допрацьовані снасті, навчитися розпізнавати рельєф і помножити все це на точність закидання, ось тут і розумієш що все що ти ловив раніше це мала частка того що можна зловити опанувавши нехитрими прийомами донного лову.
Почав я опановувати як мені здавалося нехитрими навичками распознанием рельєфу і ось тут то я зрозумів що зробити це донкою не так то просто. в втім складність полягала не в промере дна, а в понятті його як такого. З усього, що мені вдалося розпізнавати це сильні бровки на річках, черепашник і кам'янисте дно. Що ж стосується глибини і такої дрібниці як просто невеликі перепади, так це здавалося за межею реальності. Але й цього на той момент було дуже багато для простого хлопчини, який примудрявся облавливать сивого строків збройних багаторічним досвідом. Пару років я половив так не звертаючи уваги на точність закидання, так як на річці часто бровка йде уздовж всього берега і точність як така була зайвою, чому я так думав зрозуміти не можу і зараз. Але чергова стаття в ЗМІ змусила мене звернути увагу в цьому напрямку і на подальшій рибалці я подвоїв свої звичайні улови, чому мої старі сивочолі знайомі обурилися і на цей раз їхній інтерес пересилив самолюбство і вони вислухали мою розповідь. але як і водиться в сивих консерваторських засадах мені ніхто не повірив або просто порахували що мені пощастило. Ось так напрацювання з друкованих ЗМІ ще на якийсь час залишилися тільки моїми, але це було не довго і після ще кількох рибалок сивочолі опоненти визнали що так ловити ефективніше і повністю скопіювали снасті і записали техніку, після чого стали знову облавливать мене, але вже використовуючи свої секретні добавки і все стало на свої місця.
Шлях від донки до фідера, Путь от донки к Фидеру
І так що змусило мене взяти в руки фідер, а змусила мене взяти в руки фідер зима і мороз в мінус двадцять. Сидячи ввечері на дачі біля каміна і попиваючи гарячий шоколад, прочитав статтю про зимову донної ловлі та усвідомлено вирішив з'їздити і подивитися як це відбуватиметься в живу. мені невимовно пощастило я зустрів чудову людину, одного з провідних спортсменів Москви, який не тільки розповів, але і показав як і що робиться. Повертаючись додому, я вже знав на що буду ловити надалі. Вставши з ранку, я поїхав на ринок і купив свій перший фідер, з якого і почався мій шлях до пізнання англійської донки. В цілому на даний момент я відвідую водойми рази два, три на тиждень і ловлю виключно на фідер. І так в чому перевага фідера над донкою, все просто: 1 це спеціалізовані вудилища дозволяють робити максимально точні і далекі кидки для своїх класів. 2 це специфіка закорму і лову риби. 3 це продумані монтажі оснасток дозволяють залежно від умов лову використовувати найбільш чутливий монтаж, що дозволяє ловити від уклейки до величезних коропів. 4 найголовніша відмінність полягає в вершинке фідерного вудилища за допомогою якої і проводиться сигналізація клювань. на відміну від дзвіночків, аденофор та інших хитрих пристосувань на вершину фідера найменшим чином впливають всілякі погодні умови у вигляді дощу та вітру.
Якщо вам мало аргументів, то просто спробуйте, адже поки ви не почуєте музику, розповіді про неї танцювати не змусять.
|