Щука восени, Щука осенью
ловля щуки восени на живця
Осінь - пора, коли щуку можна ловити на що завгодно. Температура води поступово зменшується і, залежно від погодних умов, тримається в межах 13 - 15 градусів. Вміст кисню в кожному шарі води вирівнюється.
Для риб відпадає необхідність шукати сприятливі місця для отримання корму.
Після літньої спеки у щуки починається пора активного жора. Напередодні зими вона повинна "набрати жирку", тому наїдається "про запас".
Враховуючи те, що об'єкти, за якими полює щука, розподіляються практично рівномірно по всій прохолодній водойми, хижачка, плаваючи, хватає все, що ворушиться (п'явки, жаби).
Якщо восени вдається зловити невеликих рибок для лову щуки на живця, значить потрібно не упустити таку можливість. Якщо ні - щука не відмовиться від блешні. Можна використовувати як важку коливальну блешню, так і маленький віброхвостік.
ловля щуки восени на блешню
Як і будь-яка інша риба, щука в різних водоймах може вести себе по - різному. В одному місці їй подобається воблер, в іншому "вертушка".
Жива рибка, використовувана для наживки, в холодній воді не виявляє особливої активності, тому в таку пору року настає "золота пора" спінінгістів. Закидати спінінг, стоячи на березі або сидячи в човні, можна куди завгодно, щука плаває всюди в пошуках їжі. До того ж можуть почепити та інші хижаки, такі як окунь, жерех, судак.
Найкраще щука ловиться вранці, а так само під вечір. Вдала рибалка буває при похмурій і дощовій погоді, на збитку місяця і в молодика, при південному і західному вітрі.
Багато хто думає, що щука приносить великої шкоди риб'ячому господарству. Але це не зовсім так. У водоймах, що не спеціалізуються на розведенні цінних порід риб, щука є регулятором сімейства риб. Вона поїдає слабких і хворих особин, даючи можливість швидше рости здоровому і повноцінному потомству.
|