Грудень в Україні за сучасними мірками - це ще не справжня зима, але дихання справжнього холоду і перспективи підлідного лову вже намічаються. Безпечна рибалка і відмінний улов в грудні можливі при дотриманні нехитрих правил.
Розбираємося з вибором риби, розглядаємо, як приготувати наживку, а також вчимося безпечного лову на льоду і дбайливого поводження з інвентарем і технікою (противоморозні добавки або ж їх відсутність можуть сигать фатальну роль у зимовому відпочинку).
Щуку брав, миня брав ... Леща не брав
У грудні переважно йде полювання на хижих риб. Серед них найактивніші - судак, щука, минь і великий окунь. Але також на вудку або в мережі може попастися і дрібна здобич - всякі йоржі, яльці, головні й піскар. Вони, звичайно, не завжди реагують на приманку, але іноді дуже активно йдуть на жирування.
Таких неповоротких зимових хижаків найкраще ловити на зимові блешні, а також жерлиці. Спеціальні зимові вудки з поплавками будуть незамінні при лові плотви, ляща або головня. Але завжди варто пам'ятати, що в цьому випадку без прикормки ніяк не обійтися.
Для цього можна використовувати мотиль або змішані з макухою висівки. Однією з принад зимової риболовлі виступає і те, що взимку доступні практично всі місця на водоймі, завдяки досить товстому льоду. Але ось через лід слід особливо дотримуватися запобіжних заходів.
Правила безпеки на зимовій риболовлі
Є кілька основних правил, дотримуючись яких ви залишитеся живі і здорові, а також принесете додому рясний улов:
- На лід можна виходити, тільки якщо його товщина більше 10 сантиметрів.
- На бистрині лід утворюється пізніше, ніж на решті воді, а вод ключі, навіть якщо вони здається замерзлими, краще взагалі обходити стороною.
- У очеретів або заростей осоки лід взагалі дуже тонкий.
- Самий міцний - чорний лід, зеленуватий або білий вже тонше.
Риболовля в грудні - заняття, яке вимагає великої обережності. Досвідчені рибалки, приміром, навіть не ходять проти сонця, щоб промені не засліплювали очі. Адже через це можна не помітити небезпечну ділянку.
|