Секрет головки
У ультралайтової лові, як відомо, в основному застосовуються блешні вагою 0,4-1 г, а також розбірні і нерозбірні «ушастики» вагою від 1 до 5г. Але останнім часом рибалки-спортсмени стали застосовувати одне цікаве винахід, який дозволяє знизити кількість зачепів за водну рослинність, а також перешкоджає провалення приманки в мул (якщо він, звичайно, присутній). Я «підглянув» цей монтаж на змаганнях і вже другий рік застосовую тільки його. Причому, застосовую його і на голівках вагою 8-1 Ог з більш великим гачком. Мова йде про головці з одним вухом, яке жорстко упаяні або влито спочатку в голівку. На цьому одиночному вусі фіксується гачок і за цей же вухо прив'язується основна волосінь. У результаті виходить, що при падінні приманки на дно гачок завжди орієнтований жалом вгору і при проводці (навіть волочінням) не може перевернутися.
Мінус у цього монтажу тільки один: при необхідності замінити головку на більш важку (або більш легку) припадає або знімати приманку з гачка, або мати кілька приманок, змонтованих з головками різної ваги. Я, щоб зменшити цей «мінус», поступаю наступним чином: в окремій коробці зберігаю головки різної ваги, але з гачками одного номера. І вже на рибалці, виходячи з умов лову, вибираю головку потрібної ваги і на неї перенасажіваю «сіліконку». Великого ж запасу зібраних приманок не роблю. Адже в будь-якому випадку приманки при лові на «їстівну гуму» після риболовлі з головки слід знімати і зберігати в герметичній упаковці. Інакше навіть найякісніші гачки при тривалому перебуванні в тілі «їстівної гуми» окислюються і іржавіють. І воно б все нічого, гачки - все одно матеріал видатковий, але запах іржі відлякує обережного хижака.
Є і ще один секрет головки, а точніше «пірамідки» з одним вухом. Уточнення я зробив не випадково, оскільки в першому випадку йшлося про голівці у вигляді кулі. А в деяких умовах доцільно застосувати важки у формі конуса («пірамідки»). Такий грузик з вухом на вершинке конуса застосовується для лову, насамперед, в замулених місцях. Монтаж гачка нічим не відрізняється від монтажу на круглій (кулястої) голівці. А сенс застосування грузика у формі саме конуса полягає в наступному: при проводці сходинкою сама «пірамідка» на паузі провалюється в мул, в той час як приманка на гачку все одно залишається на поверхні мулу, тобто в поле зору риби. У зв'язку з цим і розмір «пірамідки» може бути різним - все залежить від товщини шару мулу в тому місці, де ви ловите. Такі монтажі дуже часто застосовуються спортсменами на змаганнях по береговому спінінгу, особливо якщо ловити доводиться ультралайтових снастями.
Щоб успішно ловити завжди і скрізь, необхідно постійно спостерігати за звичками риб, помічати різні дрібниці. Особливо обставини, за яких риба клює краще, а за яких гірше, які приманки в яких умовах показують найвищі результати, а які клювань не приносять ... Все це потрібно запам'ятовувати, мало того, намагатися аналізувати і систематизувати. Але пам'ять людини, як відомо, ненадійна. Ось з цієї причини багато рибалок (і я в тому числі) ведуть рибальські щоденники. Особливо це актуально для спортсменів. Адже запам'ятати всі нюанси, що були відзначені в ході всіх рибалок протягом навіть одного року, практично неможливо. При наявності ж щоденника можна вдома, в спокійній зупинці, зробити аналіз і, наприклад, скласти список найбільш уловистих приманок в конкретний час року і на водоймах певного типу. А також перевірити, шляхом аналізу щоденникових записів за кілька років, ту чи іншу вашу теорію. До речі, дуже часто ваші висновки і висновки ваших товаришів практично збігаються. Так ми з моїм напарником по рибалкам помітили таку закономірність: після неодноразового відвідування одних і тих же місць ми, не змовляючись, часто дістаємо одні й ті ж приманки. При лові на «силікон» це не так помітно, а от при використанні воблеров подібні збіги смаків спостерігаються у нас в 90% випадків. І найчастіше це саме ті воблери, які ідеально підходять під рибу, глибину і рельєф в даному місці лову. Все це результат попередніх рибалок, під час яких нами було перевірено велику кількість приманок і, як підсумок виконаної роботи, виділені самі уловисті саме в конкретних умовах.
І раз вже мова зайшла про воблерах, хочу коротко розповісти про цікаву рибалці на ці приманки саме взимку. Всі ми знаємо, що в останні роки у нас бувають в деякому роді аномальні зими - температура повітря нерідко піднімається до + 6 °, або навіть до + 8 °. Ось в такі дні на незамерзлих мілководдях щука часто активно атакує великі воблери (довжиною 100-130мм), які потрібно проводити твичингом з паузами між ривками до 15-20 секунд. При цьому в пріоритеті у риб воблери з нейтральною плавучістю і із заглибленням 0,9-1,5м. Але що цікаво: в череві у «зубастий», спійманої на великий воблер, дуже часто виявляється повно малька розміром до 3см, коли ж намагаєшся пропонувати їй приманки подібного або лише трохи більшого розмірів, вона їх ігнорує. Такі ось нині примхливі щуки.
Всім ні хвоста, ні луски! До зустрічі на водоймах!
|