Різновиди ароматизаторів для карася!
Які запахи любить карась? Карась - риба дуже вибаглива в плані запахів, і підібрати потрібний ароматизатор буває дуже непросто. Ароматизатори не виступають в якості основної наживки: вони є збудниками апетиту, що і збільшує ефективність лову. Серед усіх запахів, карась найбільш сприйнятливий до запаху часнику, картоплі, кукурудзи, імбиру, насіння соняшнику, льону і східних прянощів. Не варто експериментувати з ароматами - незнайомий і надто яскравий запах може відлякати обережну рибу.
Різновиди ароматизаторів для карася!
У спеціалізованих рибальських магазинах можна придбати ароматизатори рідкі або у вигляді порошку. Такі активатори повинні складати 5-7% від загальної кількості прикормки. Кожен продукт має свої особливості використання, і не всі можуть підходити для лову риби в якій-небудь сезон. Спектр запахів дуже різноманітний - від солодкого «Тутті-Фрутті» до яскравого запаху солоного кальмара.
Рідкі ароматизатори, як правило, додаються в наживку, а потім, завдяки своєму складу, легко просочуються у воду і залучають карася. Вони використовуються в невеликих кількостях, так що одного флакона вистачає надовго. Ароматизатори у вигляді порошків найчастіше змішуються з підгодовуванням, щоб карась звикав годуватися в тому місці, де в подальшому планується проводитися рибна ловля.
Ароматизатори в домашніх умовах
Для любителів ловлі карася особливе задоволення приносить створення ароматизаторів в домашніх умовах. Щоб приготувати правильний ароматизатор, потрібно врахувати такі фактори, як характер водойми, сезон, кількість сусідніх рибалок, погодні умови і багато іншого. Одним з найпоширеніших варіантів є гнойовий черв'як, який перед ловом провів деякий час в коробці з м'ятою. Тоді черв'як стає не тільки чистим, але і набуває привабливий для карася запах. Добре клює карась і на чорний хліб, який легко поєднується з різними ароматизаторами. Найзатятіші рибалки воліють не зупинятися на таких поширених ароматизаторах, як часниковий порошок, насіння кропу або соняшникова олія. На форумах можна виявити найрізноманітніші рецепти; деякі з них можуть здатися зовсім вже дивовижними.
Як не дивно, але карася дуже приваблює запах в'єтнамського бальзаму «Зірочка», який продається у всіх аптеках. Один з варіантів використання бальзаму - це змастити ним руки, а потім цими руками м'яти тісто. У підсумку виходить прекрасна наживка, яка забезпечить хороший улов. Доброю наживкою можуть також послужити зерна кукурудзи, змазані попередньо соняшниковою олією. Не байдужий карась і до запаху анісу, порошку какао, ваніліну і меду. До слова, хоч риба і воліє природні ароматизатори синтетичним, можна отримати відмінний улов, скориставшись гасом.
Для прикормки добре використовувати перемелене вівсяне печиво, соняшникова олія, перемелені смажене насіння соняшника, геркулесовая каша. Ароматизатор для підгодовування підбирається методом проб і помилок, так як успіх безпосередньо залежить від умов рибної ловлі. Правильно приготована прикормка не повинна розбиватися на шматки при ударі об воду: в ідеалі вона повинна розійтися дрібним порошком через кілька хвилин після осідання на дно.
Різновиди ароматизаторів для карася!
Правила ароматизації в теплій і холодній воді Чому дуже важливо враховувати сезон і погодні умови? Справа в тому, що принципи ароматизації в теплій і холодній воді різні. В холодну погоду риба воліє несильні запахи, в той час як в жарку і теплу погоду краще підібрати ароматизатори з яскраво вираженими запахами, наприклад, фруктовими.
Найголовніше - не перестаратися з ароматизаторами, так як надлишок запаху може відлякати карася. У теплій воді з солодких ароматизаторів найкраще підійде мед. Не потрібно старатися з поживними речовинами, так як в літній час риба цілком може може знаходити собі їжу самостійно.
Цілком інша ситуація навесні і пізньої осені, коли вода вже охолола. В цей час риба або готується до нересту, або набирає поживні речовини до зими. Тому, готуючи підгодовування, подбайте, щоб у ній була достатня кількість поживних речовин. Що стосується ароматизації, то тут краще віддати перевагу таким ароматам, як запах мотиля чи хробака. Але якщо в прикормці вже міститься мотиль, то використання ароматизатора краще відкласти на інший час. У холодній воді риба дуже гостро реагує на запахи, тому іноді краще зовсім не користуватися додатковими ароматами, ніж перестаратися. Зверніть увагу на білкові і протеїнові ароматизатори. Вони мають слабким ароматом і в той же час привертають рибу.
|